Trixi Worrack רוכבת אל השקיעה לאחר שני עשורים כמקצוענית

Trixi Worrack רוכבת אל השקיעה לאחר שני עשורים כמקצוענית


“], “filter”: “nextExceptions”: “img, blockquote, div”, “nextContainsExceptions”: “img, blockquote” }”>

פלוטון הנשים מאבד החורף את אחת מחברותיו הוותיקות.

אחרי קרוב לשני עשורים בחבורה וחצי מחייה, של Trek-Segafredo טריקסי וורק תלתה את גלגלי המרוצים שלה מוקדם יותר החודש, לאחר סיור הנשים בבריטניה.

בגיל 40, וורק מבוגרת ב-10 שנים מאנה ואן דר ברגן – גם היא פורשת – ואחת הרוכבות הוותיקות ביותר בפלוטון המקצועני. וורק לא חשב על פרישה עד לאחרונה, אבל הגיל והנסיבות אומרות שעכשיו זה הזמן הנכון עבור הגרמני.

קרא גם: מאנה ואן דר ברגן ועד רות וינדר: שישה רוכבים שפורשים ב-2021

“אני בן 40 עכשיו וגם יש לנו משפחה מאז השנה וזה גם חלק גדול כי אני לא רוצה לנסוע כל כך הרבה עכשיו”, אמר וורק VeloNews. “אף פעם לא באמת קבעתי תאריך. שנה שעברה הייתה הפעם הראשונה שחשבתי שהשנה הבאה תהיה השנה האחרונה שלי.

“פשוט הלכתי יחד, וגם נהניתי מהצוותים שלי שבהם הייתי. זה עושה את זה הרבה יותר קל. אם יש לך צוות חרא אז זה גורם לכך שיש לך שנה או שנתיים שעושות אותך מאושר אז אולי תפסיק. תמיד היו לי קבוצות טובות, אז זה עושה את זה הרבה יותר קל. אף פעם לא חשבתי מתי עלי להפסיק. רק בשנה שעברה חשבתי שאני צריך להפסיק”.

אז מה הלאה עבור וורק?

ובכן, קצת זמן בלי האופניים שהיו בן לוויה הקבוע שלה במשך כל כך הרבה זמן לפני שהיא נתקעת בחזרה לתוכו עם כמה כוכבים עתידיים.

קרא גם: טריקסי וורק קשוחה: ״למרבה המזל, אתה נולד עם שתי כליות

“אני חושב שאשאיר את האופניים לכמה חודשים. אני אוהב ספורט ולרכוב על האופניים שלי, אבל זה לא התשוקה שלי. אני אוהבת להישאר בכושר אבל זה לא חייב להיות רכיבה על אופניים”, אמרה.

“אהפוך למאמן באזור שלי לרכיבת אופניים נשים. זה לא יהיה בינלאומי כמו שזה כאן [at Trek-Segafredo] כרגע אבל לשנה הבאה זה יהיה הראשון באזור שלי ואז אולי זה הולך וגדל.

מורשת שנותרה מאחור

במהלך הקריירה שלה, וורק הפכה לאחת הדמויות הבקיעות ביותר ואחת הדמויות האהובות ביותר בחבורה. חבריה לקבוצה בטרק-סגפרדו שכתבו הודעות על גב מספרי המירוץ שלהם לשלב האחרון של סיור הנשים הייתה מחווה קטנה שמראה את החיבה שבה היא מוחזקת.

תגובה של חברתה לשעבר לקבוצה, ליסה ברנאואר, בעמוד האינסטגרם של ווראק, המלא בתמונות אמנותיות להפליא, מסכמת מעט מהאישיות שלה.

“הפוסטים שלך הם קצת כמוך. אתה לא מדבר כל כך הרבה, אבל אם אתה מדבר זה תמיד בעל ערך רב”, כתב ברנאואר.

האופי השקט וההתנהגות הרכה של וורק מסתירים פנים קשוח שעמדה לה טוב במהלך הקריירה שלה. הנחישות הפנימית הזו עזרה לדחוף אותה דרך אחת הפציעות המאתגרות ביותר שספגה כרוכבת כשהוציאה לה את הכליה בעקבות התרסקות איומה בטרופיאו אלפרדו בינדה ב-2016.

ההתרסקות כמעט שמה קץ לחייה, לא רק לקריירה.

היו גם כמה רגעים טובים מאוד עבור וורק, כמו חמש תארי העולם במשימות זמן קבוצתיות ועוד שורה שלמה של זכיות.

אחרי חצי מחייה בספורט, וורק מצפה לנסות משהו חדש אבל היא תתגעגע למה שהיא משאירה מאחור.

“יש שני צדדים, אני די שמח אבל גם עצוב שזה נגמר אחרי 20 שנה. כמו כן, אני מאוד אוהב את הקבוצה אז אני עצוב לעזוב את חברי הצוות שלי וגם את הצוות כי אני מאוד נהנה מזה. ממש נהנינו השבוע [at the Women’s Tour], אז זה סיום נחמד,” היא אמרה VeloNews.

“היו לי כמה עליות ומורדות במהלך הקריירה שלי. כמה שנים היו ממש טובות, ואז נפצעתי והיו לי שנים ממש רעות. זה היה למעלה ולמטה, אבל זה לא תמיד היה רע. יש לי זיכרונות ממש נחמדים מהקריירה שלי, טיילתי הרבה, ראיתי הרבה. זה עושה חלק גדול מזה”.

במהלך שני העשורים האחרונים, וורק ראתה שינויים רבים במהלך הקריירה שלה. הייתה תקופה שבה היא, כרוכבת עם משכורת ראויה למגורים, הייתה דבר נדיר בחבורה. למרות שעדיין יש הרבה עבודה לעשות במחלקה הזו, הרבה יותר רוכבות אופניים מקבלות שכר מחיה ראוי ממה שהיה כשווראק עשתה את צעדיה הראשונים לספורט.

כמעט כל ההיבטים של רכיבת אופניים לנשים מפותחים ונדחפים קדימה, וווראק נהנתה מהרכיבה והיא לא רוצה שזה ייפסק.

“אין ספק, הקבוצות הרבה יותר גדולות מאז שהתחלתי. היו רק קבוצה אחת או שתיים גדולות כשהתחלתי”, אמר וורק. “השאר היו רק קבוצות קטנות יותר, אבל עכשיו אתה יכול לראות שלכל קבוצה יש אוטובוס גדול. אין ספק שהתמיכה הרבה יותר טובה, אז זה גם הופך את הנשים להרבה יותר מקצועיות. החבורה התחזקה הרבה יותר.

“הייתי רוצה לראות את זה ממשיך להשתפר ככה וגם שאפשר לראות יותר בטלוויזיה, שיש לנו יותר מזה עכשיו. אני חושב שזה ממש נחמד לראות ואני חושב שזה משתפר כל שנה”.

Source link