Pro Bike Check: Sofia Gomez Villafane & Russell Finsterwald týmu CLIF Pro Team

Tým CLIF Pro má za sebou celkem rok a získal dvě pódia na zahajovací belgické Waffle Ride v Severní Karolíně. Sofia Gomez Villafane, která v olympijských závodech XC závodila na 23. místě, o víkendu získala 9. místo na SBT GRVL, poté obsadila první místo proti neuvěřitelně silnému poli (s více olympioniky!) Žen na BWR … zatímco na půjčené kolo!

Mezitím se týmový kolega Russell Finsterwald umístil na 6. místě na SBT, poté se posunul o místo na 5. na BWR. Jsou také sponzorovány společnostmi Specialized, Easton a Stan’s NOTUBES. A technicky jsou týmem horských kol a Sofia nemá ani vlastní „týmové“ šotolinové kolo. Zde je pohled na jejich závodní kola…

Sofiino půjčené závodní kolo

detailní detaily štěrkového závodního kola CLIF Pro Team pro sofia gomez villafane
Obří Sierra Nevada Pale Ale byla jednou z cen spolu s pěkným tučným šekem.

Půjčeno od Kateriny Nash, jedinou změnou na kole byla delší karbonová sedlovka Niner RDO, protože Sofia je o něco vyšší … Nash jezdí na 49, nejmenší nabízené velikosti rámu Diverge. Jinak to se stavbou jejího spoluhráče docela šlo.

detaily kokpitu gravel závodního kola CLIF Pro Team pro sofia gomez villafane

Nastavení kokpitu je karbonový představec Easton s jejich nejlehčími (195g nárokovanými) řídítky EC90 SLX z karbonového silničního kola. Je zabalen v tyči ESI, vpředu s úchytem pro počítač K-Edge.

hnací ústrojí gravel závodního kola CLIF Pro Team pro Sofia Gomez Villafane

Její hnací ústrojí je 50/34 kliky Dura-Ace s rameny 165 mm spárované s 11stupňovou kazetou XT 11-40. Přehazovačky a řadicí páky GRX Di2 přesuňte věci přes ozubená kola. Jako většina profesionálů (a mnoho věkových skupin) byly silniční pedály pro tuto událost mnohem běžnější než pedály MTB.

Údaje o příkonu poskytl stage Powermeter.

kola a pneumatiky gravel závodního kola CLIF Pro Team pro sofia gomez villafane

Sofia si přivezla vlastní kola… Stanova GRAIL CB7 karbonová štěrková kola s pneumatikami Maxxis Velocita AR 700 × 40.

Sedlo Specialized Mimic dokončilo stavbu.

Čísla na její horní trubce byly mílovými značkami pro asistenční stanice … které nepoužívala. Sofia nám řekla, že projela přímo bez zastavení, což bylo možné díky dvěma lahvím na kole a hydratačním balíčku. Její čas dokončení byl 5 h 17 m 11,70 s… téměř přesně o dvě hodiny rychleji než ve skutečnosti.

Štěrkové závodní kolo Russella Finsterwalda

kontrola kola russell finsterwald pro

Russellovo kolo má velikost 56 Diverge, ale s různými výběry dílů ze zásobníků jejich sponzorů.

Sedlovka je specializovaný sloupek, který vypadá trochu jako jejich pružná sedlovka Roval Terra, ale možná má nahoře trochu jiné tvarování. Zaujalo nás to v boxech, ale bylo to docela blátivé … a bohužel naše fotky neodhalily nic zvláštního, takže to mohly být jen stíny. Možná.

detaily hnacího kola gravel závodního kola CLIF Pro Team pro Russell Finsterwald

Tam, kde měla Sofia vpředu silniční části a vzadu MTB kazetu, Russell to otočil.

Používá kliky 48/31 GRX…

… Se silniční kazetou Dura-Ace 11-30. Řazení a přehazovačka jsou GRX Di2.

detaily kokpitu gravel závodního kola CLIF Pro Team pro Russell Finsterwald

Používá stejnou lištu EC90 SLX, ale s představcem ze slitiny EA90 SL.

detailní detaily štěrkového závodního kola CLIF Pro Team pro Russell Finsterwald

Na základě jeho cílového času 4 h 46 m 7,76 s, hádám, že ani on nepřestal, ale na svůj vrchní plechový tágový list přidal mílové značky pro hlavní stoupání a odtrhové body.

Sedlo je Specialized Phenom S-Works s karbonovými lištami a tyčová páska je také ESI s upevněním K-Edge zepředu.

detaily kol a pneumatik štěrkového závodního kola CLIF Pro Team pro Russell Finsterwald

Má stejné pneumatiky Maxxis Velocita AR 700 × 40…

… ale jsou na Stanově hlubším profilu Avion karbonová kola. Ty jsou stále hodnoceny také pro štěrk a cyklokros a mají širokou vnitřní šířku 22,3 mm a hloubku 40,6 mm a jsou navrženy tak, aby dobře absorbovaly nárazy a udržely rychlé otáčení.

Bohužel tato kola byla ukončena. Podle našeho zdroje u Stana říkají, že formy „narazily na předčasný konec a přestavba během COVID nebyla snadná“. Takže prozatím kola Avion zmizela z řady.

Uvnitř jeho oddílu SWAT je obvyklá trubice, nástroj atd. Plus Stan’s DART sada bezdušových pneumatik.

Zůstaňte naladěni na další Pro Bike šeky od BWR a SBT!