Lal Bikes Supre Drive מפצל את המעביר המסורתי עבור אופני הרים עם ציר גבוה

Lal Bikes Supre Drive מפצל את המעביר המסורתי עבור אופני הרים עם ציר גבוה


מהנדס המכונות הקנדי, סדריק אוולי, המציא מחדש את מערכת ההנעה של אופני ההרים במיוחד עבור פלטפורמות מתלים עם ציר גבוה. ה-Lal Bikes Supre Drive מנצל את המרחב שמעל לשרשרת כדי להעביר את פונקציית מתיחת השרשרת של מעבירים מסורתיים לאזור התושבת התחתונה, ומותיר את מנגנון ההזזה בגלגל האחורי. למושג המעביר המפוצל אומרים כי יש יתרונות רבים, המשלב את המאפיינים הטובים ביותר של מערכת הנעה מסורתית עם המאפיינים הטובים ביותר של תיבת הילוכים. ככה זה עובד.

מעביר Lal Bikes Supre Drive

מעביר מסורתי משרת שתי מטרות; להזיז את השרשרת דרך גלגלי השיניים של הקסטה, ולמתוח את השרשרת כראוי, תוך שמירה על רפיון השרשרת בעת מעבר לגלגלי שיניים קטנים יותר, ושחרור רפיון השרשרת בעת העברה לגלגלי השיניים הגדולים יותר. הוא משלב את שתי הפונקציות הללו ליחידה אחת שתלויה בצורה מסוכנת מתחת למשולש האחורי, ולעתים קרובות נושאת את נטל הסלעים ובכך הפכה לנושא לתיקונים רבים בצדי השביל.

cedric eveleigh לצד Lal bike supre drive המצאה מפוצלת קונספט מעביר

Lal Bikes מחפשות לתקן את החסרון הזה של מעביר ההילוכים המסורתי עם קונספט ההנעה החדש של Supre Drive, שהומצא על ידי מהנדס מכונות בן 26, סדריק אוולי. ה-Supre Drive מפרק את שתי הפונקציות העיקריות של המעביר, ושולח את מנגנון מתיחת השרשרת אל מותח שרשרת המסתובב סביב התושבת התחתונה.

ה-Supre Drive נוצר במיוחד כדי לעבוד עם פלטפורמות מתלים גבוהות, שכן הרעיון פשוט אינו תואם למערכות מתלים מסורתיות שבהן הציר הראשי תופס בדרך כלל את החלל שמעל לשרשרת. ב-Supre Drive, המקום הזה נחוץ עבור מותחן השרשרת.

cedric eveleigh lal bikes supre drive מעביר

בחלק האחורי, מעביר פשוט מבצע את הפונקציה העיקרית של העברת השרשרת דרך גלגלי השיניים של הקסטה. זה דומה מאוד למעביר רגיל… מופעל כבל, עם גוף מקביל וקפיץ, אבל חסר את פונקציית מתיחת השרשרת. לפיכך, אין צורך בבורג B-Limit ובגלגל גלגלת נוסף.

למעביר ה-Supre Drive יש שתי נקודות הרכבה שיושבות מחוץ לזרוע הנדנדה, אך הגוף הראשי יושב בתוך המסגרת. הוא עדיין חשוף מעט לפגיעות סלע, ​​אבל Lal Bikes אומר שהוא מחונן היטב כדי לקבל מכות. לא קשה לראות שהמדריל מוגן הרבה יותר מאשר מעביר מסורתי, במיוחד מכיוון שהוא יושב גבוה מאוד עם ערימות של מרווח קרקע.

מותחן השרשרת הוא החלק החכם ביותר בקונספט ה-Supre Drive. ככה זה עובד…

הסבר קונספט לאופניים supre drive

על מסגרת אב הטיפוס של סדריק, זרוע המותחן מחוברת באמצעות כבל למחסנית המכילה קפיץ ומנחת – זה נמצא בתוך הצינור למטה.

כאשר המעביר עובר לגלגלי שיניים גדולים יותר, מותחן השרשרת מסתובב נגד כיוון השעון למצב אחורי יותר, ומספק את הרפיון הנוסף של השרשרת הנדרש. ההיפך הוא הנכון במעבר להילוכים הגדולים יותר (גלגלי שיניים קטנים יותר). במקרה זה, המותחן מסתובב בכיוון השעון למצב קדימה יותר, ותופס את רפיית השרשרת.

בעוד שמעבירים קונבנציונליים מייצרים מתח שרשרת הולך וגובר בגלגלי השיניים הגדולים יותר, אומרים שמערכת המותחנים של ה-Supre Drive מייצרת מתח שרשרת קבוע בערך בכל גלגלי השיניים. הדבר מושג על ידי הפחתת המינוף של הכבל על זרוע המותחן כאשר זרוע המותחן מסתובבת לאחור במהלך העברות לגלגלי שיניים גדולים יותר. ירידה זו במינוף מפצה על עליית הכוח מהקפיץ. אומרים שהגרר המופחת בהילוכים מטפסים הוא אחד היתרונות של אופני השעיה גבוהים, אשר בדרך כלל סובלים מגרירת הנעה מוגברת.

Lal bikes supre drive מעביר מפוצל עבור פלטפורמות מתלה גבוהות

הגרר מופחת עוד יותר על ידי הגודל הגדול יחסית של המותחן וגלגלות הסרק. הגלגלות הגדולות יותר אומרות שזווית מפרק השרשרת קטנה יותר, וכתוצאה מכך פחות חיכוך בשלב זה של מערכת ההינע; הרעיון הזה הוא נקודת המכירה העיקרית של גלגלות מעביר גדולות מדי נדחף על ידי CeramicSpeed, AbsoluteBlack ויצרנים אחרים.

הבולם שיושב בתוך המחסנית הממוקמת בצינור התחתון הוא הידראולי ונאמר שהוא עובד הרבה יותר טוב ממצמדי המעביר הנוכחיים. זה רגיש למהירות, כלומר יש הרבה כוח כאשר זרוע המותחן מסתובבת מהר (שמתרחש בזמן רכיבה על דברים קשים) ויש פחות כוח כאשר זרוע המותחן מסתובבת לאט (שמתרחשת תוך כדי העברה).

הגרסה הנוכחית של סדריק ל-Supre Drive היא 12 מהירויות, שנועדה לעבוד עם קלטת Shimano 10-51t (אם כי היא מוצגת כאן עם קלטת 10-45T). פיצול פונקציות המעביר באופן זה אומר כמובן שבסך הכל, מערכת ההנעה כבדה בהרבה ממערכת הנעה מסורתית של מעבירים; בערך 100-200 גרם. הפיצול מציע יתרונות אחרים עם זאת, בנוסף למעביר הרבה פחות פגיע…

עבור אופניים עם השעיה מלאה, ההפצה החדשה של השרשרת מציגה יתרון גדול של ה-Supre Drive על פני מערכות הנעה מסורתיות. מיקום המותחן באזור התושבת התחתונה פירושה שבכל זמן נתון, חלק גדול יותר מהשרשרת ממוקם קרוב יותר לתושבת התחתונה, וכתוצאה מכך הפחתה במסה הבלתי קפיצה (130 גרם בהשוואה ל-XT). המעביר עצמו גם שוקל פחות, כמובן.

סדריק רשם פטנט על Lal Bikes Supre Drive וכרגע הוא עובד עם יצרן שלדות אופני הרים גדול ללא שם כדי לעצב מסגרת במיוחד סביב ה-Supre Drive. סדריק תרצה לשתף פעולה עם יצרני מסגרות נוספים בעתיד, ובסופו של דבר תנסה להציע את ה-Supre Drive כשדרוג שוק אחר עבור אופני ציר גבוהים קיימים.

LalBikes.comSource link