Crankworx Whistler: נסיעה ראשונה על 4060 Z LT XT eMTB של SCOR

Crankworx Whistler: נסיעה ראשונה על 4060 Z LT XT eMTB של SCOR


מה קורה כשאתה לא רוכב, אבל אתה עובד בחברה שמתמחה באופני מירוץ? ובכן, אם הכל הולך כשורה אתה מתחיל ליצור אבות טיפוס שאתה רוצה לרכוב עליהם, והבוסים שלך מאפשרים לך לייצר אותם! כזה הוא הסיפור עם SCOR, מותג חדש שנולד מקבוצה קטנה של מהנדסים שעובדים עבור BMC. כשכמה אנשים בעלי דעות דומות חתכו והדביקו כמה מסגרות כדי להציע הרבה יותר נסיעות מהאופניים של BMC, החברה אמרה לכו על זה – אבל תן להם שם מותג חדש.

Bikerumor בדק את ראשי התיבות של SCOR מערך הדגמים ואת שלהם אופניים של ילדים, אבל ב-Crankworx Whistler קיבלתי את ההזדמנות לקחת את אחד ה-eMTB’s שלהם לסיבוב. קפצתי על ה-4060 Z LT XT שלהם לרכיבה ממושכת ברחבי Blackcomb Mountain, שמציע עליות תלולות וירידות טכניות מאוד.

SCOR 4060 Z LT XT – מפרט מפתח:

SCOR 4060 Z LT XT, צד הכונן

לפני שניכנס לאופן רכבו של ה-SCOR, בואו נסקור את המפרט הבסיסי של האופניים. ה-4060 Z LT הוא אפשרות הנסיעה הארוכה מהמערך של SCOR, כך שיש לו מהלך אחורי של 160 מ”מ ומזלג של 170 מ”מ. ההצמדה היא עיצוב נקודת ציר וירטואלית (שלפרוטוקול היה בפיתוח היטב לפני שסנטה קרוז שחררה את ההשעיה האחרונה של ה-VPP בקישור התחתון). המסגרת היא מלפנים ומאחור מקרבון מלא, והאופניים השלמים מגיעים במשקל מרשים עבור eMTB ב-49.6 פאונד, במיוחד לאור הסוללה הגדולה וגלגלי האלומיניום.

לאופניים שעליו רכבתי היה ערכת הבנייה של XT, אבל בהתבסס על הניסיון שלי ברכיבה אחת, אני מתמקד במאמר זה על המסגרת, המתלים ומערכת ההנעה. כדי לטפל בזה במהירות, לא היו לי בעיות מכניות עם שום דבר במהלך נסיעת המבחן שלי.

תרשים גיאוגרפי של SCOR 4060 LT

*שימו לב שזהו התרשים הגיאוגרפי של ה-4060 LT הלא-חשמלי (אחד שמציג את כל הגדלים לא היה זמין עבור ה-Z eMTBs). ההבדל היחיד הוא עמודי השרשרת של ה-eMTB הם 435 מ”מ. לחץ להגדלה.

הדבר הראשון שיש לשים לב לגיאומטריה הוא שה-eMTB של SCOR חולקים את אותן זוויות וממדים כמו הדגמים הלא-חשמליים שלהם (למעט עמודי שרשרת ארוכים ב-3 מ”מ). למעלה הוא התרשים הגיאוגרפי המלא עבור ה-4060 LT. רכבתי על מסגרת בינונית, ונתוני המפתח שלה כוללים זווית צינור ראש של 63.8° וזווית צינור מושב יעיל של 77.9°. טווח ההגעה הוא 459 מ”מ, ו-SCOR השיגה כמה עמודי שרשרת eMTB קצרים מאוד שהגיעו ל-435 מ”מ בלבד (בכל גדלי המסגרת). מנטרה העיצובית של SCOR הייתה ליצור אופניים שכיף לרכוב עליהם, ולא אופני מרוץ ממוקדי ביצועים. נתוני הגיאומטריה שלהם מדגימים זאת, כשהם מעודכנים כראוי אך לא הופכים קיצוניים לשום כיוון.

הופעות נסיעה:

SCOR 4060 Z LT XT, מנוע Shimano EP8

מכיוון שרוב הרכיבות מתחילות בטיפוס, בואו נתחיל בדיבור על איך ה-4060 Z עולה בעלייה. בקיצור, בזכות מנוע Shimano EP8, הוא עולה עלייה די בקלות! אני מתרשם מכמה כוח ה-EP8 מוציא, מכיוון שרכבתי על אופניים חשמליים עם מפרט מרשים יותר אבל אני לא מרגיש של-EP8 חסר כוח בכלל. הנסיעה שלנו נכנסה מייד לכמה צלעות עלייה תלולים, וכדי לתת לסוללה מבחן טוב, קפצתי ישר למצב Boost. לאחר שצילמתי במעלה Blackcomb Mountain בקצב ‘צחוק בקול רם’, אני לא יכול לדמיין שביל רגיל יאתגר את תפוקת הכוח של ה-EP8.

SCOR 4060 Z LT XT, סוללה 720 וואט

SCOR בחרה בסוללה גדולה של 720Wh עבור eMTBs שלהם, והיא תוביל אותך די רחוק. רכבנו לפחות שלוש שעות, כיסינו הרבה גובה, ואפילו לא רוקנתי את הסוללה בחצי הדרך. אני רוכב קל משקל, אבל לא התביישתי להשתמש במצב Boost במשך רוב הרכיבה הזו, רק לצלול למסלול כמה פעמים במעברים קצרים או טיפוסים קלים יותר. הסוללה משוחררת עם מפתח אלגן 4 מ”מ להחלפות או תחזוקת כבלים, אך כפי שהייתם מצפים היא נטענת במסגרת.

SCOR 4060 Z LT XT, טיפוס קבוצתי

לגבי גיאומטריה, אני 5’10 אינץ’ וה-4060 Z LT מתאים לאזור הנוחות שלי. אני די מרוצה מטווחים שבין 455-465 מ”מ, והאופניים האלה ממש באמצע. זה נותן חזית מרווחת, אבל לא מותח אותך יותר מדי ומאפשר תנוחת רכיבה נוחה וקצת ניידות הגוף על האופניים. עמודי השרשרת הם סופר קצרים עבור אופניים חשמליים, מה שהמעצבים של SCOR הודו שהם עשויים להקריב מעט משיכה בעליות התלולות ביותר, אך שומר על תחושת האופניים זריזות על השביל. זוהי דוגמה נוספת לאופן שבו האופניים הללו נבנו עבור הרוכב הממוצע, לא לרוכב מקצועי.

בטיפוס לא הייתה לי בעיה לקבל כוח לדוושות עם תורן המושב התלול של האופניים, ואורך הקצה הקדמי הספיק למרכז את משקל הגוף שלי בצורה יפה בין הגלגלים. למרות החלק האחורי הקשוח, אני לא זוכר שהסתובבתי בשום שלב, גם כשהטיפוס נהיה שורשי וטכני. לא אכפת לי מזוויות היגוי די רפויות לטיפוס, אבל אם זה לא כוס התה שלך, אתה עלול למצוא את ה-4060 Z LT קצת תקלה מלפנים. עם גובה BB של 348 מ”מ, האופניים רוכבים די נמוך אבל אני לא חושב שתייגתי דוושה בשום מקום במהלך נסיעת המבחן שלי.

הַשׁעָיָה:

SCOR 4060 Z LT XT, הצמדה

שאלתי את מהנדס אופני ההרים של SCOR מריאנו איך הוא מכוון את הצמדת המתלים לרוכב פנאי ולא לרוכב מקצועני, ומה שהוא אמר לי התאים למה שציפיתי. רוכבי MTB מקצוענים בדרך כלל מנהלים את המתלים שלהם ממש נוקשים, והאופניים שלהם לא סלחניים. ההצמדה של SCOR כווננה ​​להיות גמישה יותר במכה הראשונית, ובעלת פחות אנטי-סקוואט מאשר אופני מירוץ. זה בעצם אומר שהאופניים מציעים נסיעה רכה ונוחה יותר, והאנטי-סקוואט המופחת אומר שאתה יכול לדחוס את האופניים כדי לשאוב רולים בשובבות ולקפוץ מפינות או קפיצות.

בעליות גיליתי שהקישור של SCOR עשה עבודה מצוינת כשהיא נשארת גבוה יותר בנסיעותיו ומצמצמת את תנועת הדוושה למינימום, אפילו כשההלם נותר פתוח לרווחה. טיפסתי עם ההלם פתוח ונהניתי מתיחה מוצקה על כבישי אש וקטעי סינגל. למרות שקשה לאמוד את היעילות באופניים ממונעים, הרגשתי שהקישור די טוב בהתעלמות מכניסות דוושה.

SCOR 4060 Z LT XT, קישורים, סגור

הקישורים הללו נראים חזקים ונוקשים, וה-4060 Z LT אכן הציע נסיעה די מוצקה.

בירידה, חיבור נקודת הציר הוירטואלי הצליח לעגל פגיעות גדולות וקטנות, לזלול סלעים חדים ושורשים בקלות. בעוד שאופניים של 50 ק”ג לעולם לא יקפוץ כמו אופניים במשקל 32 ק”ג, עשיתי כמיטב יכולתי לקפוץ ולקפוץ כל מה שיכולתי ומצאתי שה-SCOR אכן הציע נסיעה די תוססת. שמתי לב גם שהמסגרת מרגישה די נוקשה, והאופניים חרשו ישר במקום להתפתל בירידות טכניות גסות.

עם נסיעה אחת בלבד, זה בערך כל מה שאני יכול לספר לכם על איך ה-4060 Z LT מרגיש על השביל. ה-4060 Z LT XT נמכר במחיר של €8299.00, ומגיע רק בצבע הסגול שנראה כאן.

אבל רגע, יש עוד! להלן כללתי כמה תכונות גימור מגניבות ש-SCOR מציע על האופניים שלהם.

הפרטים הייחודיים של SCOR:

SCOR 4060 Z LT XT, מגן שרשרת

עין חדה עשויה להבחין במשהו מגניב בשומר השרשרת של SCOR; זה בצורת קו קפיצה! ואכן, העיצוב הזה הוא מחווה לשביל קפיצה שמהנדס ה-MTB שלהם מריאנו כל כך אהב שהוא גרם לו לזוז כדי שיוכל לגרוס אותו בכל עת.

SCOR 4060 Z LT XT, תא אחסון

בכתבה קודמת הזכרנו את תא האחסון של הדגמים הלא חשמליים, אבל לא הייתה לנו תמונה. החבוי מתחת למגן המסגרת מכיל מתלה מעביר חלופי, יכול לשאת כלי רב, והחורים הקטנים בצדדים יכולים להחזיק חוליות מהירות לתיקוני שרשרת.

SCOR 4060 Z LT XT, מדבקות מסגרת

SCOR שמרה על המיתוג די עדין על האופניים שלהם, אבל הם מזמינים אותך לתת להם כתם צבע או אסתטיקה מושכת את העין. לקוחות יכולים לרכוש ערכות מדבקות להגנת מסגרת Slicy עם האופניים שלהם ולבחור מתוך עיצובים מוכנים מראש או ללכת בהתאמה אישית מלאה, ולמלא תבניות שסופקו ביצירות אמנות משלכם.

scor-mtb.comSource link