ABUS MoDrop QUIN Smart MTB קסדת שולחת הודעות התרסקות ועוקבת אחר נתוני נסיעה | סקירה

ABUS MoDrop QUIN Smart MTB קסדת שולחת הודעות התרסקות ועוקבת אחר נתוני נסיעה |  סקירה


השנה יכולתי לנסות כמה מוצרי אופניים היי-טק, ואחד שהתלהבתי ממנו במיוחד היה הקסדה החכמה של ABUS MoDrop QUIN. בתור בחור שרוכב סולו לעתים קרובות, הרעיון של קסדה שתודיע לחברים שלך כשאתה מתרסק נשמע כמו רעיון נהדר.

חיישן QUIN של ABUS לא רק יוצר קשר עם חבריך שבחרת אם אתה מתרסק, אלא מראה להם בדיוק היכן אתה נמצא במפה עם קואורדינטות GPS. עם מנוי לאפליקציה אתה יכול גם לעקוב אחר המון מדדי נסיעה, אבל גיליתי כמה בעיות בפונקציונליות של האפליקציה שלי. למרבה המזל, התכונה החשובה ביותר, הודעות הקריסה, עבדה מצוין.

בנייה ותכונות:

ABUS MoDrop QUIN, אחורי

לתיאור מלא של תכונות הבנייה, עיין במאמר שלי על קסדות MoDrop ומובנטוראבל הנה סקירה מהירה של המידע העיקרי של MoDrop:

ה-MoDrop בנוי עם טכנולוגיית Multi-Shell In-Mould, כלומר המעטפת החיצונית מחוברת לאניית ה-EPS. המעטפת התחתונה של ה-MoDrop מעוצבת גם היא לתוספת חוזק. הדגם שבדקתי כולל אניה MIPS להפחתת כוחות הסיבוב בהתרסקות.

ABUS MoDrop QUIN, צד

יש שישה פתחי כניסה ושמונה פתחי יציאות, ומערכת השמירה של Zoom Ace של ABUS מציעה כוונון גובה נדיב כדי לספק התאמה מוצקה. המצחייה מתכווננת לארבעה מצבים (למרות שהשניים הגבוהים ביותר נמצאים שם רק כדי לאפשר מקום למשקפי מגן). שמרתי את המצחייה במצב הנמוך ביותר שלו, וזה לא הגביל את הראייה שלי בכלל.

ה-MoDrop מקלות עם אבזם סנטר בסיסי ולרצועות יש חוצצים בצורת Y שקל להתאים. ABUS אומר שמכשיר ה-Goggfit שלהם מאפשר לך לאחסן משקפי מגן על הקסדה, אבל המילה ‘מכשיר’ קצת מטעה… הם אומרים שאתה יכול להרים את המצחייה די גבוה למעלה ולהרכיב משקפי מגן על המצח. אני אגיד, הצדדים החתוכים של המצחייה אכן מתאימים את רצועות המשקפיים בצורה טובה למדי.

ABUS MoDrop QUIN, בקנה מידה

הגודל הקטן MoDrop QUIN מציין את המשקל שלו ב-340 גרם, אבל הסולם שלי הראה אותו ב-331 גרם – די טוב לקסדה עם MIPS וחיישן QUIN משולב.

לְהַתְאִים:

ABUS MoDrop QUIN, בפנים

עקב תקלה שגויה מצידי קיבלתי קסדה קטנה בגודל (51-55 ס”מ) כאשר הייתי צריך לבקש מדיום, מכיוון שהראש שלי קרוב יותר ל-56 ס”מ מסביב. למרבה המזל, הגולגולת שלי אכן התאימה במלואה לקליפה הקטנה, אז יכולתי להמשיך בבדיקה.

בעוד שצורת הקסדה משתלבת יפה עם החלק העליון של הגולגולת שלי והריפוד הפנימי נוח, אני מוצא את המעטפת מעט רדודה. ABUS מפרסמת את ה-MoDrop כמציע כיסוי ראש מצוין, אבל יש לי כמה קסדות בארון שלי שמתאימות עמוק יותר.

ABUS MoDrop QUIN, מערכת שמירה

בהגדרה הכמעט הנמוכה ביותר שלה, מערכת השמירה של Zoom Ace הציעה תחושת התאמה בטוחה (עזרה לפצות על המעטפת הרדודה) והייתה נוחה לחלוטין. אכן נתקלתי בבעיה אחת במערכת; לא צריך הרבה כדי להפיל אותו ממצב הגובה שלו. זה לא קשה להעלות את כוונון הגובה בטעות כשמניחים את הקסדה, נושאים אותה וכו’ אבל למרבה המזל לא מצאתי אותה זזה בזמן שאני לובש את ה-MoDrop.

ABUS MoDrop QUIN, SF עם משקפי שמש

היתרון היחיד למעטפת הרדודה יותר הוא שה-MoDrop מתאים בקלות למשקפי השמש הגדולים למדי של POC Crave. ניסיתי גם שלושה זוגות של משקפי מגן והיה להם מספיק מקום לכולם.

האוורור של ה-MoDrop טוב מאוד, יכולתי להרגיש אוויר זורם דרך הקסדה בכל הרכיבות שלי ואף פעם לא הרגשתי כאילו חום מצטבר סביב הראש שלי. רכבתי על הקסדה הזו בכמה מהימים הכי חמים של הקיץ, והתרשמתי מכמה שהיא מגניבה אותי.

פעולה:

ABUS MoDrop QUIN, בטעינה

שבב QUIN נטען באמצעות כבל מיקרו-USB סטנדרטי (לא כלול). אתה כן צריך לטעון את השבב בקסדה, מכיוון שהוא לא מיועד להסרה! הטעינה אורכת 60-180 דקות תלוי במקור הכוח. ABUS אומר שסוללה טעונה במלואה אמורה להחזיק מעמד שישה שבועות עם שעתיים שימוש ביום, וטענתי את הקסדה שלי רק כמה פעמים במשך כמה חודשים.

עם הקשה כפולה על הקסדה, נורית החיישן QUIN תהבהב כדי לציין את חיי הסוללה שלו. בהתחלה חשבתי שזה לא עובד, מכיוון שהחיישן פשוט מהבהב בלי סוף, אבל אז הבנתי שצריך להתאים את הקסדה לאפליקציה כדי להראות את מצב הסוללה – ברגע שהבנתי את זה, פונקציית ההקשה הכפולה אכן עבדה. מצב החיים הנמוך מתחיל כשנותרו חמש שעות של זמן ריצה, כך שאתה מקבל אזהרה מספקת לטעינה מחדש.

ABUS MoDrop QUIN, תקע

תקע הגומי הקטן שמגן על יציאת המיקרו-USB של חיישן QUIN היה בערך 50/50 עבור הישארות או נפילה במהלך נסיעות המבחן שלי. לא היה לי שום דבר שנכנס לנמל וגרם לבעיות כלשהן.

חיישן QUIN ופונקציות האפליקציה:

גרפיקת חיישן ABUS MoDrop QUIN

הפונקציה החשובה ביותר של חיישן QUIN היא לזהות פגיעות, ולהודיע ​​עד שלושה אנשי קשר לשעת חירום אם הייתה לך תאונה. הודעות נשלחות באמצעות טקסט ודוא”ל, וכוללות קישור שהמושיע הפוטנציאלי שלך יכול לעקוב אחריו שמראה את מיקומך במפה ואת קואורדינטות ה-GPS שלך.

תכונת ספירה לאחור מאפשרת לרוכב לעצור את הודעות החירום אם אתה מתרסק, אבל לא מרגיש שאתה צריך עזרה. כמובן שכדי להשתמש בחיישן QUIN אתה חייב לרכוב באזור עם כיסוי סלולרי, ולהיות נתונים זמינים בטלפון שלך. התראות החירום אכן פועלות ללא מנוי לאפליקציית QUIN for ABUS.

אפליקציית ABUS MoDrop QUIN, מדדים

בנוסף להגדרת אנשי הקשר שלך לשעת חירום, הצגת חיי הסוללה ומצב החיבור, אפליקציית QUIN for ABUS עוקבת אחר שורה שלמה של דברים אחרים. תצטרך לרכוש מנוי כדי לאפשר מדדי נסיעה ומעקב, אז נרשמתי כדי לראות מה זה יכול לעשות…

האפליקציה אוספת כל מיני נתונים כולל כמה נסיעות ביצעת, מרחק, עלייה בגובה וזמן נסיעה (בסך הכל, בממוצע ולכל רכיבה), שריפת קלוריות, מהירות ממוצעת וכמה הודעות SOS נשלחו. היא גם מספקת נתונים אנליטיים הכוללים רמת עוצמה, סטטיסטיקות תאוצה והאטה, קצב ממוצע וכו’. לאחר מכן האפליקציה נותנת לך ציונים על המאמץ שלך וציון Q הכולל. האפליקציה מחלקת את הנתונים הסטטיסטיים העיקריים שלך לקטגוריות כוללות, שבועיות, חודשיות ושנתיות, אך הנתונים האנליטיים שומרים רק על סטטיסטיקות שבועיות כשהשבוע הנוכחי מחליף את השבוע הקודם.

האפליקציה תציג לך מפה של הנסיעה האחרונה שלך (שנראה מדויקת מאוד) ואת נתוני זמן הנסיעה, עליית הגובה והמרחק שלך. לאחר מכן תוכל לצלול אל רוב הנתונים הסטטיסטיים הרשומים לעיל עבור הרכיבה הקודמת שלך, ולהסתכל על מפות נסיעה מקודדות צבע המציגות אפילו יותר מדדים.

בעיות באפליקציה:

ABUS MoDrop QUIN, האפליקציה מנותקת

בשלוש הרכיבות הראשונות שלי, חיברתי את הקסדה, יצאתי לרכיבה וחזרתי הביתה רק כדי למצוא את הטלפון שלי אומר שהוא לא מחובר לקסדה! בניסיון הרביעי שלי, ובכל רכיבה לאחר מכן, הקסדה נשארה מותאמת לטלפון שלי כמו שצריך.

אפליקציית ABUS MoDrop QUIN, סמל רוכב

אני לא האדם המתמצא ביותר בטכנולוגיה, אבל אני חושב ש-ABUS יכול היה להפוך את כפתור ‘התחל להקליט’ לקל יותר למצוא באפליקציה. בהתחלה לא ראיתי כפתור התחלה במסך הראשי של האפליקציה, אז הנחתי שהקסדה תתעד את הרכיבות שלי אוטומטית על סמך תנועה. לאחר מספר רכיבות ותהיתי מדוע שום דבר לא מתועד, הבנתי שאתה צריך ללחוץ על הסמל הקטן של רוכב על אופניים בפינה העליונה של המסך, ואז זה לוקח אותך למסך אחר שבו אתה רואה מפה ואת ‘התחלת הנסיעה’ כפתור ‘.

ברגע שהבנתי את זה, כל הרכיבות שלי תועדו כראוי. זה בהחלט נכנס לקטגוריית שגיאות המשתמש, אבל אני עדיין חושב שהצבת כפתור ההתחלה במסך הראשי של האפליקציה, או אולי הכללת טקסט מתחת לסמל הרוכב, יקל על ההבנה.

אפליקציית ABUS MoDrop QUIN, מפת רכיבה

הבעיה הגדולה ביותר שהייתה לי עם האפליקציה היא שהיא מציגה לי רק את מפת הנסיעה האחרונה שלי ונתוני נסיעה לכל נסיעה. יש כפתור ‘כל הנסיעות’ אבל הוא לא עושה כלום כשאני לוחץ עליו, אז אני לא בטוח למה האפליקציה שלי שומרת רק מפה אחת בכל פעם, ולא את כל מפות הנסיעה שלי. בעיה נוספת של אפליקציה פונקציונלית היא שכפתור ‘שנה שם’ עבור כל נסיעה לא נראה עובד. זה זוהר כחול כשאני לוחץ עליו, אבל שום דבר לא קורה.

עשיתי מספר ניסיונות ליצור קשר עם ABUS דרך נציג מותג, אך לאחר חודש וחצי לא קיבלתי שום תגובה. יש סיכוי קלוש שפספסתי משהו באפליקציה, אבל אני די בטוח שלא כל הפונקציות פעלו כמו שצריך. אני חושד מאוד שהאפליקציה אמורה לשמור מפות עבור כל הנסיעות (בהינתן שיש כפתור ‘כל הנסיעות’), אבל ללא איש קשר מ-ABUS אני לא יכול לומר מדוע אני יכול לראות רק את המפה האחרונה שלי.

התראות קריסה:

אפליקציית ABUS MoDrop QUIN, מסך SOS

צילמתי במהירות תמונה של המסך שאתה רואה כשאתה קורס. כפי שאתה יכול לראות, חברי קאם כבר מתקשר אלי כדי להודיע ​​לי שההודעה עבדה!

הנחתי שמכה טובה על רהיט מרופד תפעיל את חיישן ה-QUIN מבלי לפגוע במעטפת של ה-MoDrop, וזה עבד! שתי הפגיעות הראשונות שלי היו עדינות מדי, והקסדה התריעה לי ב’הודעת נפילה’, בהנחה שהיא נפלה או אולי נפל עליה משהו. ההתראה הציעה לי לוודא שהקסדה שלי לא ספגה נזק.

כאשר חבטתי ב-MoDrop חזק מספיק כדי להפעיל הודעת קריסה, הכל עבד בצורה מושלמת. זה הודיע ​​לאנשי הקשר שלי בטקסט תוך דקה מההשפעה, והטלפון שלי עבר למסך החירום והציע לי את האפשרויות לבטל את הודעות ה-SOS, או להתקשר לאנשי החירום שלי בעצמי.

אפליקציית ABUS MoDrop QUIN, מפה למעלה קישור SOS

זה מה שאיש הקשר שלך רואה בהודעת קריסה, אבל המפה הזו לא מציגה את המיקום המדויק שלך. אני מקווה שאיש הקשר שלך יגלול למטה במקום להסתובב במפה הזו…

אנשי הקשר שלך מקבלים קישור באמצעות טקסט, ומעבירים אותם לאתר אינטרנט המציג את מיקומך המשוער על מפה, ומתחתיו מודיע להם שהפעלת משואה SOS. השעה והתאריך של ההתרסקות שלך מוצגים, יש אפשרות ‘התקשר עכשיו’, והכי חשוב כפתור ‘נווט’ שלוקח את איש הקשר שלך למפה מדויקת של המיקום שלך, הכוללת קואורדינטות GPS.

אפליקציית ABUS MoDrop QUIN, ניווט בקישור

לאחר שאנשי הקשר שלך גוללים למטה, הם ימצאו את כפתור ‘נווט’ המקשר למפת Google החשובה ביותר המציגה את מיקומך המדויק.

הטענה היחידה שלי היא שאיש הקשר שלך צריך לגלול מטה כדי למצוא את כפתור ה’נווט’ המכריע; אני מעדיף לראות אותו מיד, בראש ובמרכז על המסך שאליו נלקחת. במקום זאת אתה נוחת על מפת שטח משוערת (שניתן לחקור) ואינה מציינת את המיקום המדויק שלך. זה עלול להוביל לבלבול מסוים ולאיבוד זמן תגובה. הדבר המוזר היחיד ששמתי לב אליו היה חיישן ה-QUIN מנותק מהקסדה לאחר כל נפילה או התראת התרסקות. אני לא בטוח למה זה יעשה את זה, אבל זה עשה את העבודה שלו מראש.

קל לראות שהחיישן והאפליקציה של QUIN באמת יכולים לעזור אם רוכב סולו יתרסק לבדו, אבל התאכזבתי למצוא בעיות פונקציונליות באפליקציה שלי ולא לקבל סיוע מ-ABUS בנוגע לבעיות הללו.

ה-MoDrop QUIN עם MIPS נמכר במחיר של $139.99. מידות S/M/L זמינות בלבן פולאר או שחור קטיפה.

mobil.abus.comSource link