AASQ #147: האם אופני חצץ שטוחים הם המצאה מחדש של אופני ההרים הצנועים?

AASQ #147: האם אופני חצץ שטוחים הם המצאה מחדש של אופני ההרים הצנועים?


אנחנו יודעים, אין דבר כזה שאלה טיפשית. אבל יש כמה שאלות שאולי לא תרצה לשאול את החנות המקומית שלך או את חברי הרכיבה. AASQ היא הסדרה השבועית שלנו שבה אנו מגיעים לעומק השאלות שלך – רציניות או אחרות. לחץ על הקישור בתחתית הפוסט כדי לשלוח שאלה משלך.

ברוכים הבאים ל-Bikerumor שאל שאלה טיפשית סִדרָה. השבוע אנחנו מאתגרים יצרנים של אופני גראבל עם סרגל שטוח, ושואלים אם הם פשוט מנסים להמציא מחדש אופני הרים משנות ה-90, או שזן האופניים ה”חדש” הזה מצדיק ייעוד קטגוריה משלו. התורמים שלך הם:

מה ההבדל בין אופני גראבל מודרניים עם בר שטוח לבין MTB משנות ה-90 של Hardtail? האם אנחנו לא רק ממציאים מחדש את אופני ההרים כאן?

אופני אניגמה: ההשוואה בין חצץ בר שטוח ל-MTB (ואכן ‘היברידית’, אני אעז לומר זאת) ראויה לביצוע. ברור שיש קווי דמיון, אבל יש גם כמה הבדלים עיקריים שהופכים אותם לאופניים ראויים לקטגוריה משלו.

אניגמה בר שטוח בר מילוט אופני גרבל טיטניום מסגרת ארוכה toptube

החדש Enigma Escape Flat Bar Gravel Bike מקבל צינור עליון ארוך יותר בהשוואה לאחיו המוט

לפני שאתחיל, כדאי לציין שאנחנו מייצרים את האופניים האלה בגלל דרישת הלקוחות, אנחנו לא מנסים להמציא מחדש MTB קשיח עם קצת שיווק בול****. כבר שנים שאנחנו מייצרים אופניים כאלה כמסגרות בהתאמה אישית, והגענו לשלב שהמספרים שהפקנו הפכו את זה לכדאי להוציא דגם סטנדרטי בסגנון הזה. אנחנו לא מנסים להגיד לאנשים על איזה ברים הם צריכים לרכוב, או להגיד שבר אחד עדיף על אחר, אלא רק לתת ללקוחות שלנו את כל האפשרויות, יש הרבה שפשוט מעדיפים בר שטוח!

רכבי MTB מודרניים נוטים להיות מתוכננים לשימוש קיצוני הרבה יותר בשטח מאשר בשנות ה-90, עם גיר נמוך, מתלי נסיעה ארוכים, גיאומטריה רפויה וצמיגים רחבים. הכל נהדר עבור רכיבת שבילים טיפוסית שאתה רואה בימים אלה, אבל אם אתה משתמש באופניים בחלקו על הכביש או על מסלולים מסוג ‘כביש אש’, הם יכולים להרגיש מאוד לא מתגמלים עבור המאמץ שאתה משקיע.

אניגמה בריחה fb מסגרות אישור שרשרת

בחזרה לשאלה, הנה ההבדלים העיקריים בין אופני החצץ השטוחים שלנו לבין MTB (שנות ה-90 או מודרניים):

1) גיר – רכבי MTB מודרניים נוטים להתאים לשרשרת מקסימלית של 1×34 שיניים או בקירוב. תתקשה להשיג כפולה של 1x 40 או 46/30 על כל מסגרת MTB, מה שהופך את השימוש בכביש שלהם למוגבל. Escape שלנו יתאים ליחיד 1 x 42 או כפול סופר קומפקטי כגון 48/31 GRX, תוך שמירה על מרווח עבור צמיג 700c x 50 מ”מ (29 אינץ’ x 2.0 אינץ’ אם אתה מעדיף). MTB ישן יותר היה משלב לטריפל טבעת חיצונית של 40 משהו, אבל אף אחד לא רוצה עוד משולש, נכון?

2) מזלגות – אנו מאמינים שהיתרון של אופני גראבל הוא שהם פשוטים וקלים בהשוואה ל-MTB, והוספת מזלג מתלה היא אולי צעד רחוק מדי לקראת שטח ה-MTB! המסגרת שלנו מיועדת למזלג CSix ADV 395 מ”מ פחמן חצץ. זה קל מאוד (450 גרם בהשוואה ל-1226 גרם עבור Rock Shox Rudy XPLR) ונראה הרבה יותר יפה מהרכבת מזלג קשיח מתוקן מתלים ארוך יותר (480 מ”מ) עם מרווח גדול מעל הצמיג. מזלגות ארוכים יותר גם מקשים על התאמת מגן בוץ מתאים באורך מלא, ומשיגים גובה ערימה נמוך שנדרש על גודל מסגרת קטן.

ערכת מסגרת חצץ טיטניום לבר שטוח אניגמה

3) בלמים – אנחנו לא צריכים להסביר עד כמה דיסקים הידראוליים מודרניים טובים יותר בהשוואה לכל מערכת בלימת חישוק או כבל. שנות ה-90 יכולות לשמור על בלמי הקאנטי שלהם.

4) גיאומטריה – מסגרות MTB רבות מהאסכולה הישנה נטו להיות נמוכות מאוד בקצה הקדמי, עם גבעול ארוך וגבוה נדרש כדי להביא את הסורגים לרמה נוחה, מה שמגביל את טווח ההתאמה הזמין. ה-Escape שלנו מכוון לאריזת אופניים ולנסיעה לעבודה כמו ליהנות מהכביש, כך שגיאומטריה קצת יותר נוחה היא תכונה מרכזית.

enigma escape fb אופני גרבל טיטניום

אנו מאמינים שה-Escape שלנו הוא שיפור עצום ב-MTB של שנות ה-90. אתה יכול להתאים צמיגים ברוחב דומה ולאפשר לך לבחור בין חישוקי 650b או 700c. יש לו בלמים טובים בהרבה, הוא קל יותר, נוח יותר, ויש לו מערכת הילוכים מודרנית עם טווח רחב לכביש ולשטח. זה מיועד לאנשים שמטיילים, אורזים אופניים, נוסעים לעבודה, וכמובן רוכבים על חצץ, אבל אנחנו מקווים שיהיו גם כמה רוכבים שיעברו את הסינגל המקומי שלהם ויחזרו מחויכים!

ריצ’י: הדבר הראשון שעולה על הדעת הוא גודל גלגל וגובה BB. MTB משנות ה-90 הוגבל לגלגלי 26 אינץ’ ו-BB גבוה יחסית למרווח. שלא לדבר על מגבלת גודל הצמיגים! לאופני החצץ וההרפתקאות של היום יש אפשרות לשלב גודל גלגל עם קוטר מוגדל מאוד בהשוואה ל-MTB משנות ה-90.

מסגרת ritchey rigif mtb שנות ה-90

אז, לאופני הרים היו בדרך כלל צמיג בגודל 26 אינץ’ x 1.9-2.1 אינץ’. השווה את זה לרווחים שרוב אופני הגראבל יכולים לפנות היום: 700c x 48 מ”מ וגובה סרן שונה בהרבה. אם היית שומרת על ירידה של BB זהה על אופני גראבל כמו MTB שנות ה-90, מרכז הכובד שלך יהיה מגוחך. אופני גראבל לא תמיד נתקלים באותם מכשולים כמו MTB בשנות ה-90, כך שתוכל לרוץ BB נמוך יותר ולהרוויח ממרכז כובד נמוך יותר.

ritchey outback flat bar gravel אופני דגם drop bar

הגדרות ה-Flat Bar ו-Drop Bar של אופני חצץ של ריצ’י אאוטבק

אם נצלול קצת יותר לגיאומטריה, אנו יודעים שאיננו יכולים להסתכל רק על אלמנט אחד מבלי שזה ישפיע על היבטים אחרים של עיצוב המסגרת. במבט לאחור של מסגרות ה-MTB של שנות ה-90, אנו רואים את טווח ההגעה קצר יחסית בעוד ארוכות, גבעולים של 140-160 מ”מ המטפלים בסנאי התאימו להתאמה של הרוכב; ואילו אופני החצץ של היום מתמודדים בצורה הטובה ביותר והם יציבים יותר עם גבעולים קצרים יותר של 90-100 מ”מ בעוד שטווח ארוך יותר על המסגרת פותח את החלל הזה עבור הרוכב. בטח, זוויות צינור ראש עשויות להיות דומות, אבל לא בלי התאמות רציניות לשאר הפריים.

ritvhey logic אולד סקול קרוס קאנטרי מרוץ mtb שנות ה-90

אנחנו לא ממציאים את הגלגל מחדש עם אופני גראבל מודרניים, אלא אנחנו הופכים יותר שטח למהנה יותר על ידי למידה מקודמי ה-MTB שלנו ועל ידי שיפור של מה שלמדנו בעשורים שחלפו מאז.

אופני מדינה: בואו נצא לרכיבה על אופני הרים בשנות ה-90 לנצח! ההבדל הוא בזמן. אנחנו אוהבים חצץ בר שטוח. הפשטות של גיר 1x, אוזניות ללא חוטים, גבעולים בגודל 31.8 מ”מ וגדלים מודרניים של מוט מושב מפרידים בין אופני גראבל מאופני הרים של פעם. מה לגבי צמיגי חצץ רחבים 650b, סרנים חודרים ובלמי דיסק שבאמת עובדים? או צמיגים ללא אבובים המאפשרים לך לרוץ פחות מ-50 PSI מבלי לשאת 4 אבובים רזרביים בנסיעה שלך? אנחנו חופרים חצץ בר שטוח.

אופני state bicycle 410 flat bar gravel

אופני 4130 Flat Bar Gravel של State Bicycle מצוידים קבוצת חצץ 1×11 בעיצוב משלהם

יש לך שאלה משלך? נְקִישָׁה כאן כדי להשתמש בטופס שאל שאלה טיפשית כדי לשלוח שאלות על כל נושא הקשור לרכיבה על אופניים לבחירתך, ואנו נגרום למומחים לענות עליהן עבורך!Source link