AASQ #143: Gravel Bike Geo – איך הטיפול קשור לבסיס גלגלים, אורך הגבעול והיסט המזלג

AASQ #143: Gravel Bike Geo – איך הטיפול קשור לבסיס גלגלים, אורך הגבעול והיסט המזלג


אנחנו יודעים, אין דבר כזה שאלה טיפשית. אבל יש כמה שאלות שאולי לא תרצה לשאול את החנות המקומית שלך או את חברי הרכיבה. AASQ היא הסדרה השבועית שלנו שבה אנו מגיעים לעומק השאלות שלך – רציניות או אחרות. לחץ על הקישור בתחתית הפוסט כדי לשלוח שאלה משלך.

ברוכים הבאים ל-Bikerumor שאל שאלה טיפשית סִדרָה. השבוע, אנו עוסקים בגיאומטריה של אופני חצץ, וכיצד בסיס הגלגלים, אורך הגבעול וקיזוז המזלג תורמים לטיפול בתכונות כמו יציבות וזריזות. השבוע מצטרפים אלינו המומחים הבאים:

האם אופני גראוול עם בסיס גלגלים קצר, שביל נמוך אך גזע ארוך יתנהגו בדומה לאופניים עם בסיס גלגלים ארוך, שביל גבוה וגזע קצר? האם לאורך בסיס הגלגלים ו/או השביל יש השפעה זהה על היציבות כמו לאורך הגזע? אם לא, מה יותר חשוב ליציבות ואיך ארגיש את ההבדל הזה במהלך הנסיעה?

אופני מרין: מניסיוננו, בסיס גלגלים ארוך יותר תמיד ירגיש יציב יותר מבסיס גלגלים קצר יותר, אבל זווית צינור הראש ואורך הגבעול עדיין ישפיעו מאוד על תחושת ההיגוי. שני המקרים שניתנו (בסיס גלגלים קצר, שביל נמוך, גזע ארוך לעומת בסיס גלגלים ארוך, שביל גבוה, גזע קצר) הם בדיוק ההבדלים בין מה שהיינו רואים ב-MTB כל הדרך עד שנות ה-2010, לבין מה שאנחנו רואים בו. רכבי MTB עכשיו.

2020 מרין גרבל ואופני נסיעות לכל כביש, פלדת סגסוגת פחמן

מרין מפרט גבעול 60 מ”מ בגודל 56 אופני חצץ של Headlands; יציבות של 420 מ”מ, טווח הגעה של 386.4 מ”מ, 71.5° HA עם הסטת מזלג של 50 מ”מ נותן בסיס גלגלים של 1028.5 מ”מ

אין להכחיש את היתרונות של הגיאומטריה המודרנית עם טיפול, נוחות ובטיחות על האופניים ברוב המהירויות ברוב התנאים, וזה אותו דבר באופני גראבל, אם כי עם מספרי גיאומטריה “קיצוניים” פחות ממה שנדחף באנדורו קטגוריית MTB.

חזיתות מרין

מגודל 58 ומעלה, מרין מגדיל את רוחב המוט ל-440 מ”מ ומגדיל את אורך הגבעול ל-70 מ”מ

לסיכום התחושה של האופניים עם בסיס גלגלים ארוך יותר, צינור ראש רפוי יותר וגבם קצר יותר (רצוי גם עם כידון רחב יותר!), יש תחושה פחות מתעוותת, נטועה יותר בחלק הקדמי. האופניים עדיין קלים לכיוון, אבל התחושה שהחלק הקדמי ידרוש כל כך הרבה מאמץ ומיקוד כדי לשמור על הכוונה בכיוון הרצוי נדחקת הצידה ומאפשרת לרוכב להתמקד יותר במה שמגיע בהמשך השביל. הניבוי הזה אומר שהרוכב יכול לרכוב מהר יותר ועדיין יש לו תחושה שיש לו יותר זמן להגיב למכשולים, וגם להרגיש יותר בנוח לשמור את האופניים בנתיב הרצוי כשהם עייפים.

ריצ’י: בתשובה לשאלתך, “האם אופני גראוול עם בסיס גלגלים קצר, שביל נמוך אבל גזע ארוך יתנהגו בדומה לאופניים עם בסיס גלגלים ארוך, שביל גבוה וגזע קצר?”, התשובה שלנו היא… אלו שני דברים שאין להם שום קשר אחד עם השני. אז, לא, שני האופניים האלה לא יתנהגו אותו הדבר. לא ניתן לשחזר את מאפייני הנסיעה של עמודי שרשרת ארוכים עם גזע ארוך יותר או אפילו שביל נמוך.

צלב שוויצרי ritchey

ה ריצ’י הצלב השוויצרי היה בהרכב שלהם למעלה מ-25 שנה, רץ לראשונה על ידי אלוף שווייץ רב-פעמי CX ואלוף העולם ב-MTB, תומאס פרישקנכט, ב-1994

הראשון נשמע כמו אופני קרוס. רוב אופני ה-Drop Bar עם בסיס גלגלים קצר יותר (כמו Ritchey Road Logic ו- Swiss Cross) מתוכננים עם מחשבה על טווח אופטימלי של אורך גזע, בדרך כלל 90-110 מ”מ. אופניים אלה נועדו להיות זריזים ומהירים בתרחישים הדוקים, דמויי מירוץ, בעוד שאופניים ספציפיים לשטחי חצץ ושטח, כמו Ritchey Outback ו-Ascent מיועדים לגזע קצר יותר, בדרך כלל 70-90 מ”מ, והם מיועדים לטווח ארוך. , נסיעה חלקה על פני משטחים מחוספסים. אורך הגבעול והשביל קשורים לטיפול יותר מאשר לאיכות הנסיעה של משענת שרשרת ארוכה יותר.

ritchey outback gravel adventure bike bike

ה אופני חצץ של ריצ’י אאוטבק מפעיל מזלג אופסט של 50 מ”מ ב-71° HA ב-Size Large; על גלגלי 700c יש מרווח מספיק לצמיגים ברוחב 48 מ”מ

בתשובה לשאלתך, “האם לאורך בסיס הגלגלים ו/או השביל יש השפעה זהה על היציבות כמו לאורך הגזע?”, שוב, התשובה היא, לא. היציבות שמגיעה עם עמודי שרשרת ארוכים יותר מובנית ב-DNA של המסגרת. הדרך שבה זה מרגיש להיכנס פניה ולצאת ממנה תהיה אחרת. גזע ארוך יותר יאט את התגובה של החלק הקדמי של האופניים, כן, אבל האופן שבו כל האופניים נשארים יציב בקווים ישרים ובסיבובים מוגדר על ידי בסיס הגלגלים ואורך משענת השרשרת שלו.

מה יותר חשוב ליציבות ואיך ארגיש את ההבדל הזה במהלך נסיעה? ובכן, אופניים יציבים ואמינים יותר בגלל הגיאומטריה המובנית שלהם. גבעול ארוך או קצר יותר בהחלט יגיע להתאמה, ובכך יוסיף יציבות מסוימת, אך גבעול ארוך יותר אינו מתאים למסגרת מעוצבת היטב. ישנם אלמנטים של האופניים שהם אינדיבידואליים, כגון אורך גזע, שובל, אורך משענת שרשרת, זווית צינור המושב וכו’ שחשוב לקחת בחשבון… אבל הכי חשוב לקחת בחשבון את כל זה כמכלול.

מרוצי סוויס קרוס ריטשי

כל זה הופך את האופניים למושלמים – איך ולמה הם תוכננו ועם אילו רכיבים שמעידים על איכות הנסיעה. זה טיפשי להגיד רק משענת השרשרת עושה הבדל עם הטיפול כאשר הוא קשור מטבעו לשביל הקצה הקדמי, אורך צינור הראש, אורך הצינור העליון, ואפילו בחירת הצמיגים. זו הסיבה שכאשר אנו מסתכלים על אחריות, אנו רוצים לראות את כל האופניים וכיצד השתמשו בהם כי זה מודיע כיצד משהו נכשל. חשבו על אופניים כעל קורי עכביש: אי אפשר למשוך בחוט אחד ולא לזעזע את המבנה כולו.

סקוט: בתשובה לשאלתך, “האם אופני גראוול עם בסיס גלגלים קצר, שביל נמוך אבל גזע ארוך יתנהגו בדומה לאופניים עם בסיס גלגלים ארוך, שביל גבוה וגזע קצר?”, התשובה שלי היא, לא. זהו מכיוון שבסיס הגלגלים והשביל משפיעים על הזריזות ומאפייני ההיגוי של האופניים בעוד שאורך הגבעול (ורוחב המוט) משפיעים על התרגום של הקלט של הרוכב לסיבוב הגלגל הקדמי.

2022 Scott Addict Gravel Aero Integrated Carbon Gravel Bike_Tuned.jpgdescending

ה 2022 Scott Addict Carbon Gavel Bike מקבל 71° HA בגודל Large, מפרט עם גבם משולב בכידון 103 מ”מ

אם תתרגמו את זה למכוניות זה עשוי להיות ברור יותר: בסיס גלגלים ארוך וזווית היגוי קטנה של הגלגלים הקדמיים מביאים לרדיוס סיבוב גבוה מאוד של הרכב. זה המאפיין של השלדה שלא תוכל לפצות עליו פשוט על ידי הגדלת יחס ההעברה של תיבת ההיגוי שלך.

2022 Scott Addict Gravel aero משולבת אופני גרבל קרבון, מוט חצץ משולב Syncros X

גיאומטריית מסגרת עם שובל ארוך ובסיס גלגלים ארוך תגרום למסגרת טיפול איטי למדי. שילוב זה עם גזע קצר יותר יביא רק לאופניים קשים יותר להיגוי. ככל שהמינוף בין הידיים של הרוכב לציר ההיגוי פוחת, צריך לייצר כוח הרבה יותר גבוה כדי לסובב את המוט.

בתשובה לשאלה, האם לאורך בסיס הגלגלים ו/או השביל יש השפעה זהה על היציבות כמו לאורך הגזע?”, שוב, התשובה שלי היא, לא. זהו כי בסיס הגלגלים והשביל משפיעים על הזריזות/יציבות שלדת האופניים בעוד שאורך הגבעול משפיע על מינוף תנועות ההיגוי של הרוכב ולכן הוא פועל כתיבת הילוכים.

דמיינו לעצמכם רוכבים על אופניים ללא ידיים רק על ידי השענת משקל הגוף לכיוון אליו אתם רוצים ללכת. גיאומטריית מסגרת יציבה מדי עם בסיס גלגלים ושביל ארוך תהיה קשה יותר לכיוון פניות בעוד שגיאומטריה עם בסיס גלגלים קצר ושביל קצר תהיה עצבנית וקשה לרכיבה בקו ישר. אורך הגבעול משפיע כמעט אפסי על מאפייני ההיגוי ברגע שאתה מוריד את הידיים מהמוט.

פרויקט אופני חצץ קל משקל פחמן מותאם אישית Scott Addict Gravel Tuned Dangerholm Edition, הושלם

ה מהדורת דנגרהולם של אופני סקוט אדיקט גראבל שוקלים 7.13 ק”ג, כולל דוושות, קל ב-1 ק”ג מלא מהמבנה המכוונן המלא של סקוט, 8700€, הקל ביותר ללא דוושות

לבסוף, בתשובה לשאלה האחרונה, “מה יותר חשוב ליציבות ואיך ארגיש את ההבדל הזה במהלך נסיעה?”, הייתי מציע את הדברים הבאים.

גיאומטריית המסגרת היא הגורם הקריטי ביותר ליציבות האופניים. אתה תרגיש זאת במהלך הנסיעה שלך כאשר אתה מוריד את הידיים מהבר או כאשר אתה רוכב ברוחות צולבות קשות ובמהירות גבוהה יותר. באופניים עם יציבות כיוונית גבוהה, יהיה קל יותר להחזיק קו ישר.

אבל, היציבות הזו באה לרעת הזריזות. אם אופניים יציבים מדי הם ירגישו איטיים וקשה להישען לפינות. מעברים מהירים או כיכרות הדוקים עשויים להיות מאתגרים כמו גם שינויי כיוון מהירים. לכן, בחירת הגיאומטריה הנכונה לאופניים היא תמיד פשרה בין זריזות ליציבות.

יש לך שאלה משלך? נְקִישָׁה פה כדי להשתמש בטופס שאל שאלה טיפשית כדי לשלוח שאלות על כל נושא הקשור לרכיבה על אופניים לבחירתך, ואנו נגרום למומחים לענות עליהן עבורך!Source link