AASQ #141: אילו רכיבי תעופה מציעים הפחתת גרר במחיר הטוב ביותר?

AASQ #141: אילו רכיבי תעופה מציעים הפחתת גרר במחיר הטוב ביותר?


אנחנו יודעים, אין דבר כזה שאלה טיפשית. אבל יש כמה שאלות שאולי לא תרצה לשאול את החנות המקומית שלך או את חברי הרכיבה. AASQ היא הסדרה השבועית שלנו שבה אנו מגיעים לעומק השאלות שלך – רציניות או אחרות. לחץ על הקישור בתחתית הפוסט כדי לשלוח שאלה משלך.

ברוכים הבאים ל-Bikerumor שאל שאלה טיפשית סִדרָה. השבוע אנו מתעמקים באווירודינמיקה, בודקים אילו רכיבי אופניים מציעים את הפחתת הגרר הטוב ביותר בעבור הכסף כדי לשפר את האווירודינמיקה של אופני מירוץ כביש רגילים. איפה הכסף שלך הכי טוב לבזבז? האם זה על הגלגלים, על הכידון, על המזלג, או שבעצם עדיף לבזבז אותו על שיפור האווירודינמיקה שלך, הרוכב? הצטרפו אלינו השבוע:

לבסוף, יש לנו גם את סם פנדרד שמצטרף אלינו Hope Technology, מעצב של מקווה HB.TT, גרסה ראויה לכביש של אופני המסלול האולימפיים שנבנו עבור קבוצת האופניים הבריטית שהתחרתה בטוקיו. למרות שהוא לא יכול להגיב ספציפית על הרווחים שמציעים רכיבים שונים, הוא מסוגל לתת תובנה יוצאת דופן לגבי האופן שבו נחשבה האווירודינמיקה בעיצוב ה-HB.TT.

אילו חלקי אופניים מציעים את ההזדמנות הטובה ביותר לשיפור האווירודינמיקה של אופניים? במונחים של חיסכון בוואט, איפה הכי כדאי לבזבז את הכסף שלי מבחינת שדרוגים? יש לי אופני כביש סטנדרטיים שאני רוצה להשתמש בהם למרוצי זמן.

הצד השוויצרי: אפילו כמותג גלגלים, נשקר אם נגיד שגלגלים מציעים את הרווחים האוויריים הגדולים ביותר. הם סופר חשובים וגבוהים ברשימה אבל לא ממש בראש. כדי לענות על שאלה זו, עלינו לבחון את כלל מערכת האופניים והרוכבים ואילו חלקים במערכת זו תורמים את הגרר הרב ביותר. ברכיבת כביש, הרוכב הוא בסביבות 75% מסך הגרר האווירי, אז זו נקודת הקריאה הראשונה שלנו.

מנהרת רוח לבדיקה אווירודינמית בצד שוויצרי

תנוחת הרוכב עושה את ההבדל הגדול ביותר ולא עולה כלום. ההבדל בין ‘תנוחת בית הקפה’ (מוטות עליונים, ידיים באמצע, ידיים ישרות) לבין עמדת אווירית עם ידיים כפופות עם ידיים שטוחות על מכסה המנוע, הוא בסביבות 40W ב-35 קמ”ש (85W ב-45 קמ”ש). אז, התמורה הגדולה ביותר עבור הכסף הוא שיעור היוגה שלך כדי לבנות כוח ליבה כדי לרכוב על עמדות נמוכות יותר למשך זמן רב יותר.

המשפיע הגדול הבא הוא הלבשת רוכבים. חליפת אווירית צמודה מחלק אחד יכולה להביא 14W במהירות 35 קמ”ש (30W ב-45 קמ”ש). הוסף ציוד חורף והמספרים האלה מכפילים שוב. לכן, חשוב מאוד להיות מודע לאיזה לבוש אתה בוחר.

מנהרת רוח לבדיקת גלגלי אוויר בצד שוויצרי

בנוסף למערכות הגלגלים שלהם, כמו Hadron2 Ultimate מוצג כאן, Swiss Side גם להעניק את המומחיות שלהם לפיתוח גלגלי DT SWISS כגון ARC 1100

בהמשך הם אכן הגלגלים. סט טוב של גלגלי אוויר מספקים בסדר גודל של 7W במהירות 35 קמ”ש (15W ב-45 קמ”ש) על פני סט רגיל של גלגלי אלומיניום בפרופיל נמוך. בנוסף, תועלת זו גדלה באופן משמעותי כאשר יש רוח בסביבה עקב “אפקט השיט”. גלגל קדמי טוב יכול למעשה ליצור גרר דחף (שלילי) אם הרוח נכונה.

מנהרת רוח לבדיקת קסדה אווירודינמית בצד שוויצרי

קסדות מספקות גם פוטנציאל רב ברכיבת אופניים בכביש (ובמבחן זמן). בין קסדת אוויר-כביש טובה לקסדה פשוטה שאינה אווירית מאווררת בכבדות, מדדנו הבדלים של עד 5W ב-35 קמ”ש (10W ב-45 קמ”ש).

פיתוח מסגרת כביש של צד שוויצרי simplon pride aero קרבון

סייד סוויס היו מעורבים בפיתוח של Simplon Pride II אופני כביש אוויר, שלטענת Simplon הם אופני הכביש המהירים בעולם

כמובן, אחרון חביב הוא מסגרת האופניים השלמה. עם זאת מדובר בהשקעה גדולה ולא ממש ‘כוונן’. ההבדל בין מסגרת רגילה למסגרת אופני כביש אווירית ברמה העליונה יכול להיות עד 20W ב-35 קמ”ש (43W ב-45 קמ”ש). זה לא כולל את גלגלי האוויר.

Cervelo: השדרוג היעיל ביותר הוא תנוחת הגוף. רכשו סט של סורגים אירו מוצמדים אם עדיין לא עשית זאת (אלה לא חייבים להיות יקרים, אלו מסגסוגת עגולים יסתדרו מצוין).

סרגלי אירו עם סיומת clip-on של cervelop למירוצי טריאתלון בזמן

ה-Clip-On Aero Bar של Cervelo

אם לא היה לך התאמה מקצועית (או באופן אישי או עם מספר אפליקציות מעולות) זה שווה את ההשקעה. זה לא רק יבטיח שאתה פיזית במצב הטוב ביותר עבור מבנה הגוף שלך, אלא גם שאתה מסוגל להחזיק בנוחות את העמדה הזו, וזה ללא ספק חשוב יותר.

אנדי בארלו קורע על אופני גראבל Cervelo Aspero באיזו לייקרה צמודה

פרי נוסף תלוי נמוך הוא בגדים; אינך צריך לצאת ולמצוא את חליפת העור היקרה ביותר שיש, רק וודא שהכל צמוד ברגע שאתה במצב הנכון. אם זה מסלול שטוח ואתה מרגיש בנוח עם תפוקת הכוח שלך, הסר את המעביר הקדמי והפעל את האופניים 1x.

אם זה קורס ארוך יותר ואתה צריך הידרציה, הסתכל על בקבוקים וכלובים שמתאימים בין הזרועות (קליפס על כלוב בקבוקים של Aero Bar) או מאחורי המושב. ולבסוף, צמיגים וגלגלים. זה ידרוש השקעה רצינית אבל זה צעד חשוב ביסודו.

גלגלי חצץ לכביש פחמן מילואים שפותחו עם cervelo

Cervelo היו מעורבים מאוד בפיתוח של גלגלי רזרבה ו-Gravel

אווירודינמיקת גלגלים יכולה בקלות לתפוס מאמר משלה אבל, בקיצור, חפש את האיזון הנכון בין יציבות, משקל וביצועים אוויריים; צר ועמוק עבור הגלגל האחורי, רחב ורדוד יותר עבור הקדמי (אם המסגרת שלך יכולה להכיל זאת). ודא שהצמיג שתבחר (מותג ורוחב) מתאים לפרופיל הגלגל.

רובל: בתוך ארסנל הציוד של רובל, הרוכב המחפש את התמורה הטובה ביותר עבור הכסף שלו/ה בכל הנוגע להישגים אוויריים על אופני כביש צריך לחשוב על היתרון המוביל שלהם. ברור שזה לא סוד שגלגלים הם שדרוג אווירי ענק.

סט גלגלי קרבון roval rapide c38

ה סט גלגלי Roval Rapide C38 Carbon הוא מוכן לטיובלס עם רוחב פנימי של 21 מ”מ ו-26.6 מ”מ חיצוני

הידע המקובל היה עמוק יותר הוא מהיר יותר עבור TT, אבל עם גלגל ה-Rapide שלנו התמקדנו לא רק בגלגל קדמי סופר אירו בעומק 51 מ”מ, אלא הבטחנו שהמהירות מגיעה עם היציבות הדרושה לשימוש בו – 25% יותר יציב ברוח צולבת מאשר CLX50 שלנו.

כידון אירו קרבון קל משקל של Roval Rapide, מהיר יותר, פחות משקל, תמונה של Gent Wevelgem מאת כריס אולד

ה Roval Rapide Bar שוקל לכאורה 225 גרם (מהדק 31.8 מ”מ, 42 ס”מ)

אנו ממליצים גם על בר Roval Rapide שלנו, המציע חיסכון של 20 שניות על פני מוט עגול, עם פרטי אוויר כמו מדרגה שקועה כדי להבטיח שהעטיפה של הבר שלך ישרה עם החלק העליון וניתוב הכבלים הפנימי. נתון סרגל מפתח נוסף שכדאי לזכור כשמחפשים רווחים אוויריים הוא הרוחב. אני בטוח שראית כמה מקצוענים הולכים ומצטמצמים. זה כדי לצמצם את השטח הקדמי של הגוף שלך, ולשפר באמת אוויר.

אופני כביש מיוחדים s-works גלגלי רובל תנוחת רכיבה אווירית

זה כמובן מוביל לחשיבות הכוללת של התאמה. שאלנו את הגורו בכושר Retül שלנו, סקוט סטרוט, את מחשבותיו והוא אמר, “אופני אוויר ורכיבי תעופה מועילים ביותר אם אתה ממוקם במצב האווירי ביותר שהגוף שלך יכול להחזיק בכמות הכוח הגבוהה ביותר למשך פרק זמן ממושך. אם אתה לא ממוקם טוב אתה יכול לאבד כוח, אווירודינמיקה או שניהם. זו הסיבה שהתאמה של Retül כל כך חיונית לרוכבים למקסום אווירודינמיקה וכוח.”

אם אתה רוכב על אופני הכביש הסטנדרטיים שלך ב-TT או מחוץ לחזית ללא סרגלי אוויר, מהנדס WinTunnel ומנהל מחקר גיאומטריית הגוף אמר, “התאמת תנוחת הגוף שלך למצב כפוף על מכסה המנוע או הטיפות תשפר את האווירודינמיקה. התכופפות כך שאמות הידיים של הרוכב יהיו שטוחות/מקבילות לקרקע יכולה לשפר את האווירודינמיקה בטווח של 6-12 W ב-40 קמ”ש בהתאם למיקום ההתחלתי והלא כפוף”.

כשזה מגיע להישגים אוויריים עם ציוד על פני גלגלי הספקטרום, ביגוד וקסדה הם 3 הטובות ביותר עבור הרכישות שלך.

סם פנדרד, המעצב של Hope HB.TT:

  • עובדים על פיתוח ה HB.TT בנוסף ובגלל העיצוב הרדיקלי, אנחנו מנסים דברים במנהרת הרוח ש”בדרך כלל” נותנים לרוכבים רווח גדול – אבל העיצוב של האופניים הזה יכול להיות נגד אינטואיטיבי. ראינו שיפורים על ידי ביצוע דברים שבדרך כלל יהיו גרועים יותר לאווירודינמיקה (במיוחד תנוחת הרוכב).

hpe hb.tt תצוגה מקדימה מזלג אירו עם להב רחב

  • עובדים בכבדות על חלקים שאין למותגים אחרים את העניין/היכולת לייצר. רכיבים יכולים להיות מאוד מעניינים, כמו הקליפר הקדמי על HB.TT – עיצוב קליפר חדש לגמרי שיושב בצורה מושלמת אל המזלג ומאחורי הציר של הגלגל הקדמי, ללא קטע אחד של צינור חשוף. אנחנו בוחנים לעשות דברים מעניינים אחרים כמו זה עם יותר רכיבים בעתיד.

hope hb.tt קליפר בלם מותאם 2 בוכנות שטוח

  • יכולת ייצור. זוהי נקודת נגיעה גדולה עבור הרבה עיצובים שבהם העיצוב נהדר אבל אתה לא יכול למצוא דרך לעשות את זה. עם כל מה שנעשה בבית כאן בהופ, מעיבוד תבניות/רכיבים – ועד למינציה של המוצרים המרוכבים – גימור והרכבה. יש לנו שליטה מוחלטת על כל התהליך וזה מאפשר לנו לדחוף אותו הלאה ולנסות עיצובים מורכבים חדשים (בדרך כלל) עם רמות גבוהות של הצלחה.
hope hb.tt road ראוי אופני מבחן אווירודינמי עם רגלי מזלג ברוחב 8 ס

ה HB.TT פותח על ידי סם מ- Hope x Lotus HB.T ​​מסלול אולימפי אופני אופניים התחרו בטוקיו 2020

יש לך שאלה משלך? נְקִישָׁה פה כדי להשתמש בטופס שאל שאלה טיפשית כדי לשלוח שאלות על כל נושא הקשור לרכיבה על אופניים לבחירתך, ואנו נגרום למומחים לענות עליהן עבורך!Source link