AASQ #137: מה הקטע הגדול עם כלובי מסלול וגודל גדול?

AASQ #137: מה הקטע הגדול עם כלובי מסלול וגודל גדול?


אנחנו יודעים, אין דבר כזה שאלה טיפשית. אבל יש כמה שאלות שאולי לא תרצה לשאול את החנות המקומית שלך או את חברי הרכיבה. AASQ היא הסדרה השבועית שלנו שבה אנו מגיעים לתחתית השאלות שלך – רציניות או אחרות. לחץ על הקישור בתחתית הפוסט כדי לשלוח שאלה משלך.

ברוכים הבאים בחזרה ל- Bikerumor שאל שאלה טיפשית סִדרָה. השבוע מצטרפים אלינו קוגל מיסבים, Muc-Off ו- absoluteBLACK כדי לדון בנושא גלגלות וכלובים של מעקבים גדולים במיוחד. מהם היתרונות, כמה גדול מדי, ולאיזה תחומי רכיבה הם מתאימים ביותר? התורמים המומחים שלך הם כדלקמן:

  • ארד קסלס, מייסד ובעלים של מסבי קוגל
  • ברונו נסימנטו, מכירות ושיווק בינלאומיים ב- מוחלט שחור
  • סטיב פירן, מנהל יחסי ציבור ותקשורת גלובלית באופניים ב- Muc-Off

מה הם היתרונות, אם בכלל, בהרצת כלובים וגלגלות גדולים במיוחד?

קוגל: המטרה העיקרית של כלוב מעקבים גדול מדי היא הפחתת חיכוך הנעה. גלגלים גדולים יותר דורשים מהשרשרת לנסח פחות. כיפוף שרשרת גורם לחיכוך בין הלוחות. על ידי הגדלת הגלגלים, השרשרת צריכה להתכופף פחות בכל פעם שהיא עוברת במעבר הילוכים. בנוסף, החיכוך מצטמצם באמצעות מיסבים באיכות גבוהה ואטמי מגע נמוכים. ולבסוף, גלגל גדול יהיה בעל מהירות סיבוב נמוכה יותר מאשר גלגל קטן במהירות שרשרת קבועה. למרות שההשפעה של האחרונה היא מינימלית.

אופני חצץ של גלגלת הכלוב של kogel kolossos

ה קוגל קולוסוס גלגלת מסיב גדול מדי על הגדרת Shimano GRX Gravel

Muc-Off: ככל שקוטר גלגלת הגלגלת גדול יותר מהמלאי מאפשר לצמצם את זווית ביטוי השרשרת, וכתוצאה מכך הפחתת החיכוך מכיוון שלזווית ביטוי השרשרת יש השפעה ישירה על אובדן הכוח. עבודה עקב חיכוך תלויה בזווית הביטוי (מרחק הזזה) ככל שזווית הביטוי גדולה יותר, כך מרחק הזזה גדול יותר ומכאן שהעבודה שנעשית גדולה יותר (אובדן הספק גבוה יותר).

מערכת גלגלת muc off lops גדולה למיקל לנדה בטור דה פראנס

העברת הדיוק הקלה ביותר של Muc-Off (LOPS) מערכת

היכולת לעצב ולייצר גלגלי גלגלת מאפשרת לך לציין פרטים גיאומטריים. אלה כוללים היבטים כגון פרופילי שיניים יעילים וגם חומרים וציפויים ספציפיים לגלגלים המפחיתים את החיכוך ומגבירים את הביצועים.

ניתן לייעל את המסבים ליישום הגודל הספציפי שנותן מרחב לצמצום הפסדי חיכוך שלא נחשבים במיסבים סטנדרטיים.

מוחלט שחור: התשובה הפשוטה היא חיסכון בחשמל במערכת ההנעה. רוב רוכבי האופניים מכירים את החיסכון בהספק שאפשר להשיג בעזרת חומרי סיכה שונים של שרשרת. עם זאת, הדברים הפחות מוכרים הם החיסכון (ועקרונותיהם) שניתן להשיג בכלוב הגירוי עצמו למרות העובדה שהוא חלק “נטען” מהשרשרת.

רוכבי אופניים רבים מובילים להאמין כי “מיסבים של גלגלת מסתובבת חופשית” הם המקור לרוב הרווחים/החיסכון בכלובי גלגלת גלגלת גדולים במיוחד אך למרבה הצער זה לא מדויק. ספין חינם ללא עומס אינו רלוונטי. מה שחשוב הוא איך המסבים פועלים בתנאי עומס של ממש. או, במילים אחרות, מהו מקדם החיכוך שלהם תחת עומס השרשרת.

יתר על כן, חיכוך הנושא מייצג רק חלק קטן מאוד מהחיסכון הכולל. כלומר, שני מסבי הגלגלת הטובים צורכים פחות מ -0.3 וואט בסך הכל. מיסבים טובים יותר יכולים לשפר את זה בערך בטווח של 0.1W. הרווחים הניתנים למדידה נובעים משינוי הטעינה המוקדמת של המתח באביב, שבו ניתן להשיג עד 1.2W על ידי שינוי עיצוב הכלוב כך שיתאים לו.

עם זאת, החיסכון הגדול ביותר נובע מגודל הגלגלות. גלגלות גדולות יותר מצמצמות את זווית הסיבוב בין לוחות הקישור לשרשרת סביב סיכות במהלך הפעולה (על הגלגלות) ומכאן מדוע היא מפחיתה את החיכוך על השרשרת עצמה. או במילים אחרות, השרשרת מבטאת פחות כאשר היא מתעסקת עם גלגלת גדולה יותר, ולכן נתקלת בחיכוך פחות. הערך של חיסכון זה תלוי בשימון השרשרת ששימש.

שדרוג חיכוך נמוך עם פחמן-קרמיקה שחורה מוחלטת

ה absoluteBLACK כלוב חלול מקבל גלגלת מדריך עליונה 12T וגלגלת מנחה תחתונה 18T. ג. שחור מוחלט

ל- HOLLOWCAGE שלנו יש יתרון נוסף וחשוב מאוד המפריד בינינו לבין מוצרים אחרים מסוגו. זה משתיק את מערכת ההנעה. כידוע, גלגלות פולימר נפוצות הן רועשות למדי וגלגלות אלומיניום חזקות אף יותר כאשר החומר מקרין את הצליל יותר מפולימר.

יצרנו דור חדש של גלגלות, המסוגלות להפחית את רמת הקול ב- 12-14dB בהשוואה לגלגלות DuraAce במלאי הודות לפתרון הפטנט שלנו המשלב רצועות גומי מיוחדות לשיכוך השפעת השרשרת על גלגלות. זה תואם בערך 60% מהפחתת הרעש. באופן מעשי, הכלוב (ועל ידי מערכת ההנעה הזו) הופך לשקט מאוד.

עובדה מעניינת היא כי למעלה מ -80% מהרעש ממערכת כוננים שלמה מגיע מהגלגלת העליונה המרתקת עם השרשרת. האם כדאי לקנות אותו? תמיד היינו מקדימים ואמרנו שכדאי קודם כל להשקיע בגלגלים, בצמיגים, בחומר סיכה גדול של שרשרת וכדומה, בשרשראות אליפסה (כיוון שהשדרוגים האלה יתנו לך חיסכון גדול יותר ביחד) לפני שתשקיע בכלוב גלגלת גדול מדי.

יש לרכוש את המערכת שלנו כאשר כבר ביצעת שדרוגים אחרים מכיוון שהיא ‘הדובדבן על העוגה’ של השדרוגים שאתה יכול לבצע. זה יהיה השלב האחרון באופטימיזציה של מערכת ההנעה אשר יחד יכולים לספק לך יותר מ -10 וואט של כוח “חופשי” שפשוט נשמר (לא זוכה) על ידי הפחתת ההפסדים החיכוך במערכת ההנעה שלך.

האם אנו צפויים לראות גלגלות גדולות אפילו יותר גדולות של מעביר בקרוב?

קוגל: אני בספק. אולי מישהו יפתח גלגל של 20 שיניים, רק כדי להפוך את השחקנים האחרים בשוק. ראינו את זה קורה בקלטות אופני הרים לאחרונה. הבעיה העיקרית שעוצרת את קוגל מלעלות על גודל הגלגל הנוכחי שלנו היא מרווח הקרקע. ככל שהגלגלים גדלים, כלוב הגירוף צריך להיות ארוך יותר, במיוחד על מורדי הכביש שבהם הגלגלת העליונה פועלת בקנה אחד עם נקודת הציר.

כלוב גלגלת דיזלר של קוגל קולוסוס

ה קוגל קולוסוס ל- SRAM Red ו- Force Etap AXS מקבל גלגלת עליונה 14T וגלגלת תחתונה של 19T

למורדי אופני הרים יש גלגלת עליונה מקזזת, המאפשרת לנו לשמור על אורך הכלוב זהה או אפילו מעט יותר מזה של מעביר המלאי. אולי יש הזדמנות להפעיל גלגלת תחתונה גדולה יותר, אבל זה לא משהו שיש לנו על שולחן הציור כרגע.

Muc-Off: עם גלגלי גלגלת גדולים וגדולים יותר ישנה תשואה הולכת ופוחתת כשבוחנים את היעילות הכוללת. לדוגמה, יש נקודה שבה האורך המורחב של כלוב מסיב גדול יכול ליצור בעיות בייעול מתח השרשרת.

muc off lops גלגלת הילוכים של ממסרת שדרוג חלקים מקרוב של גלגלת הגלגלת התחתונה

מוחלט שחור: הכל אפשרי, אבל זה מאוד הגיוני ללכת אפילו יותר גדול. כפי שהוזכר קודם לכן, ככל שהגלגלת גדולה יותר כך זווית הסיבוב (הכיפוף) קטנה יותר בין לוחות הקישור לשרשרת סביב הסיכה בעת חיבור השיניים. עם זאת, החל מ -17 שן ואילך הרווח הופך להיות קטן יותר באופן אקספוננציאלי, ומעט מאוד להבין מעבר לשן 18-19. בנוסף, יש גבול הדוק מאוד לגודל הגלגלת העליונה לשמירה על הסטה גדולה מכיוון שהמעבר עצמו לא נועד להתמודד הרבה יותר. זו הסיבה שבדרך כלל אתה רואה גלגלת עליונה קטנה יותר וגלגלת תחתונה גדולה יותר.

שדרוג חיכוך נמוך עם פחמן-קרמיקה שחורה מוחלטת

האם גלגלות העברת הגודל הגדולות מתאימות לשימוש בכביש ובשטח?

קוגל: בהחלט כן! כל כלובי הכביש שלנו מעוצבים מתוך מחשבה על קשיחות כדי להגן על הסטה מדויקת. החלטנו להשתמש באלומיניום לכלובים שלנו כדי לוודא שרוכבים יכולים לסיים רכיבה לאחר שביתת סלע. כלוב שבור אי שם בחוץ הוא טוב מספיק כדי להרוס למישהו את היום.

כלוב גלגלת derraileur בגודל גדול מסוג vlasc dalascu kogel

קוגל קולוסוס גלגלת מסלולים גדולים על MTB XC של ולאד דאלאסקו בגביע העולם בשלג 2021

ולאד דסקאלו סיים שני בגביע העולם באופני הרים Snowshoe באמצעות הכלוב הגדול ביותר שלנו בקולוסוס. הוא ניהל את אותו כלוב באולימפיאדה ובאליפות העולם. גלגלי השיניים הגדולים בקלטת ומרווח הדוק של 12 מהירויות, בשילוב עם השורשים וגני הסלעים במסלול דורשים ייצור דיוק ונוקשות.

Muc-Off: לשיפור הביצועים, כן, שכן אותם עקרונות הנדסיים ניתנים להשגה בשטח ובשטח. יש לקחת בחשבון גורמים רבים, כגון המשמעת והשטח הספציפיים לפני קבלת ההחלטה ללכת על מסלול גדול במיוחד או רק גלגלי גלגלת ‘פלוס גודל’.

לולאות מוקוף על דינו

מוחלט שחור: בעולם האמיתי, הרווחים מושגים בעיקר באופני כביש מכיוון שהרוכבים מקדישים תשומת לב גבוהה יותר לחיכוך הנסיעה ולניקיון המערכת. מורדי אופני הרים בימים אלה כבר נהנים מגלגלות גדולות יותר מהמלאי מכפי שהיו בעבר ומסלול ההינע לרוב מלוכלך עם חיכוך גבוה יחסית.

שדרוג חיכוך נמוך עם כלוב פחמן-קרמיקה שחור מוחלט, קשת PVD

יש לכם שאלה משלכם? נְקִישָׁה פה כדי להשתמש בטופס שאל שאלה טיפשית כדי לשלוח שאלות על כל נושא הקשור לרכיבה על פי בחירתך, ואנו נגרום למומחים לענות לך עבורך!Source link