AASQ #134: בהתחשב בצמיגים המסובבים, האם גלגלי חצץ Aero אכן הגיוניים?

AASQ #134: בהתחשב בצמיגים המסובבים, האם גלגלי חצץ Aero אכן הגיוניים?


אנחנו יודעים, אין דבר כזה שאלה טיפשית. אבל יש כמה שאלות שאולי לא תרצה לשאול את החנות המקומית שלך או את חברי הרכיבה. AASQ היא הסדרה השבועית שלנו שבה אנו מגיעים לתחתית השאלות שלך – רציניות או אחרות. לחץ על הקישור בתחתית הפוסט כדי לשלוח שאלה משלך.

זה די הגיע בזמן, כאשר הדוכס השבועי השבועי חצץ אנדורו יוצא לדרך בסוף השבוע הקרוב באברפויל שבסקוטלנד. בהתחשב בכך שרוב הרוכבים יפעילו צמיגים עם ידיות צד, האם הם יטרידו את התכונות האווירודינמיות של החישוקים שלהם? בצדק, זה מה שאחד הקוראים שלנו תהה. השבוע מצטרפים אלינו המומחים ב- ENVE, פולקרום, HED Cycling ו- Vittoria, שעומדים לדיון בנושא. התורמים שלך הם:

בהתחשב בצמיגי חצץ יש ידיות צד המסיטות את זרימת האוויר, האם חישוקים עמוקים של Aero וחישורי Aero אכן הגיוניים בחצץ?

ENVE חומרים מרוכבים: זוהי שאלה שאנו מקבלים לעתים תכופות, וכדי לקבל תשובה ברורה יותר, ביקרנו לאחרונה במנהרת הרוח עם תערובת של גלגלי ENVE שכללו את גלגל החצץ G23 עמוק בגודל 25 מ”מ, SES 3.4 AR בעומק 39/43 מ”מ ו- 49/55 מ”מ עמוק SES 4.5 AR.

enve ses 3.4 ar aero gravel

ENVE עדכן לאחרונה את שלהם SES 3.4 AR מערכת גלגלים המתאימה לצמיגי כביש רחבים יותר

בדקנו כיצד רוחב הצמיגים משפיע על ביצועי האוויר בכל ערכת גלגלים, בנוסף להבדל הגרירה בין צמיגים דרוכים לעומת חלקלקים. כל הבדיקות בוצעו במהירות של 20 קמ”ש (המהירות הממוצעת של הרוכבים המהירים ביותר באירוע כגון Unbound). אנו עובדים על ריכוז כל הנתונים ומתכננים לשחרר אותם בשלמותם כאשר הוא מוכן, אך מה שאנו יודעים הוא שבמהירות הנבדקת יש יתרון אווירודינמי לשפה עמוקה יותר, אפילו עם צמיג כמו רחב כמו 38 מ”מ מותקן.

יש גם רווח של 2-3 וואט עם צמיג חלקלק על פני צמיג. כמובן שאם היית מסתכל על נתוני Aero בלבד בכדי לקבוע את ההתקנה הטובה ביותר לחצץ, תוכל בקלות לקבל החלטות שיפריעו לך בסופו של דבר, כגון בחירה בצמיג חלקלק במסלול רופף או טכני.

פרופילי החישובים של G-series G23 ו- G27

בדוק את סקירתו של ג’ייסון על גלגלי סדרת ה- ENVE G פה

לחלופין, כשזה מגיע לבחירת גלגלים, גלגל ה- G23 שנבנה במיוחד הוא קל יותר, תואם יותר ומציע הגנה שטוחה לצביטה מעולה, כל אלה יכולים להועיל יותר מאשר אופציה יותר אווירית. אנו מאמינים כי בהתבסס על המהירויות הממוצעות עבור רוב רוכבי החצץ, הרווחים האווירודינמיים הם מינימליים וקבלת החלטות בציוד המבוססות אך ורק על כך יובילו לביצועים ירודים.

ויטוריה: שאלה לוגית. לרוב נחשבים כי יתרונות Aero הם רק בכיוון התנועה, אך לעיתים פעמים יכולים להגיע גם רוחות רוח חוצות, במיוחד מכיוון שקורסי חצץ נוטים להיות מנותבים דרך שדות פתוחים. כמו כן, בהתאם לפרופיל ולרוחב החישוק, צורת הצמיג עדיין יכולה להיות עגולה למדי, מה שמאפשר לצורת האויר של החישוק עדיין להועיל.

גלגל החצץ Vittoria Elusion

בדוק את סקירתו של ג’ייסון על מערכת גלגלי החצץ של סגסוגת ויטוריה אלוז’ן פה

לבסוף, קחו בחשבון ששפה של פרופיל Aero עמוקה יותר ולכן פעמים רבות יותר נוקשה יותר. זה יכול לעזור לשמור על הטיפול בזריזות, ולאפשר לצמיג להיות קל יותר לבידוד מבחינת דפורמציה (מה שישפיע על אחיזה ותאימות).

רכיבה על אופניים HED: כן, חישוקים עמוקים וחישורים Aero הגיוניים גם עם צמיגים רחבים ומסובכים יותר. הניסיון אומר לי שאני נוסע מהר יותר על גלגלי איירו ביחס לרדודים על צמיגים ברוחב עד 42 מ”מ, כך שגלגלי Pro 6 של Vanquish הם מה שאני לובש על האופניים שלי. לא רכבתי על צמיגים על צמיגים רחבים יותר מ -42 מ”מ, כך שאני לא יכול להגיד לך אם יש נקודת שבירה אווירית שבה צמיגים וידיות רחבים מתגברים על אווירודינמיקה של החישוקים.

hed jet 6

בנוסף לניסיון אנקדוטלי, לנו (HED) הייתה אותה שאלה בשנת 2014 ולכן, כשהיינו במנהרת הרוח באותה שנה, עשינו כמה ריצות כדי לקבל קצת נתונים. התרשים שלהלן מציג ריצה מהירה עם גלגל ה- Ardennes Plus שלנו וגלגל ה- Jet 6 שלנו במהירות 20 קמ”ש עם צמיג מהירות Conti CX 35 מ”מ. עומק הארדנים 25 מ”מ וג’ט 6 בעומק 60 מ”מ. שניהם 21 מ”מ פנימיים ו -25 מ”מ חיצוניים במסלול “הבלם”. הסילון מדד גרור נמוך יותר. לפחות עם צמיג 35 מ”מ מעט מסובך, ל- aero יש גרירה נמוכה יותר למדידה.

צמיגי hed ardennes plus לעומת jet 6 conti cx גוררים נתוני מנהרות רוח נמדדות

בדיקת מנהרות רוח. מערך נתונים משולש: Ardennes Plus w/ Conti CX 35mm צמיג; מערך נתונים מרובע: Jet 6 w/ Conti CX 35mm צמיג

יש לכם שאלה משלכם? לחץ כאן כדי להשתמש בטופס שאל שאלה טיפשית כדי לשלוח שאלות על כל נושא הקשור לרכיבה על פי בחירתך, ואנו נגרום למומחים לענות לך עבורך!Source link