שנת ספורט Strava 2021 מציגה צמיחה של 63% בפעילויות!

שנת ספורט Strava 2021 מציגה צמיחה של 63% בפעילויות!


סקירת שנת 2021 האחרונה של Strava בספורט צוללת לתוך המספרים מאחורי שנה פורחת נוספת למעקב ושיתוף של הפעילות הגופנית שלנו בעיצומם של שינויים מתמשכים באורחות החיים העולמית. בין אם זו מגיפת ה-COVID-19 הבלתי פוסקת שעדיין גורמת לרבים מאיתנו לרכוב סולו לעתים קרובות יותר או בקבוצות קטנות יותר, או מזג אוויר קיצוני שדחף יותר ספורטאים פנימה לאימונים, דבר אחד ברור – מצוקה לא מונעת מאנשים להישאר פעילים. בנתון הליבה הבסיסי ביותר שלה, Strava מדווחת על עלייה של יותר מ-63% בפעילויות שנרשמו בפלטפורמה שלהם, כמעט פי שניים מהגידול בשנה הקודמת – עד 1.8 מיליארד העלאות ב-12 החודשים האחרונים מ-95 מיליון ספורטאים.

Strava 2021 שנת ספורט, עדיין פורחת

Strava 2021 שנת ספורט, צמיחה של ענפי ספורט אישיים

Strava שוב חפרה בנתוני הרכיבה והריצה המשותפים שלנו בשנת 2021 בספורט כדי לראות איך אנחנו מסתדרים. שנה שעברה הם זיהו תזוזה כמה מאתנו, הספורטאים, נשארו פעילים במהלך מגיפת ה-COVID-19 העולמית, ותנופת פעילות גופנית אדירה בקרב נשים. חלק גדול מזה הסתכם ליותר אימונים בתוך הבית במהלך נעילות, יותר רכיבה סולו מרוחקת חברתית, ועד כמה כולנו סמכנו על פעילות גופנית כדי להישאר שפויים בשנה של מהומה.

שנה לאחר מכן והמגיפה לא נעלמה בשום אופן. אבל אפילו כשמספר אירועים ומירוצים אישיים חזרו בשנת 2021, נתוני Strava עדיין מראים שאנחנו חוזרים לפעילות אישית ולקהילה מקוונת כדי לשמור אותנו בריאים ופעילים – וכעת צברנו ביחד 6 מיליארד פעילויות מאז שהחלה Strava לאסוף נתונים לפני כמעט תריסר שנים.

השיא הגדול ביותר בנתונים הוא כנראה העלייה של 63.6% בפעילות השנה ל-1.8 מיליארד העלאות, קפיצה גדולה כמעט פי שניים בעקבות 2020הזינוק של 33.8% ל-1.1 מיליארד העלאות (עלייה מ-882 מיליון ב 2019) – מתודלק על ידי Strava, על פי הדיווחים, הוספת 2 מיליון משתמשים חדשים בחודש השנה.

Strava 2021 שנת ספורט, יותר מוטיבציה

נראה שתנופת התרגילים המתמשכת האטה מעט עבור פעילויות החוץ הקלאסיות של רכיבה על אופניים וריצה (עלייה רק ​​פי 1.2 ו-1.3 השנה לעומת עלייה של פי 1.8 ו-1.9 בשנה שעברה, בהתאמה). כך שהרווחים הכוללים העצומים מסתמכים על עלייה של פי שניים לפחות בתרגילים אירוביים פחות קונבנציונליים כמו סקי בשטח, יוגה, טיולים ופשוט הליכה בחוץ, מה שגרם לספורטאים חדשים רבים שהצטרפו…

סטרבה ייחד את גידולי הסקי האחורי והסקי נורדי שבהם אין צורך במעליות, שכן בהרבה אתרי סקי היו סגירות או הגבלות משמעותיות. סקי אלפיני וסנובורד ירדו ב-37% בהשוואה לעונה שלפני כן.

בהסתכלות לאחור על כל כך הרבה רצים שהצטרפו ב-2020, Strava גילתה שלחדשים בפלטפורמה יש מוטיבציה מיוחדת. “מבין הרצים שהצטרפו ב-2020, פי 1.8 יותר קבעו השנה יחסי ציבור חדשים מאשר בעבר” על פני טווח רחב של מרחקים, כאשר אלה שרצים עוד יותר יש סיכוי גבוה יותר לנצח את הזמנים הטובים ביותר שלהם.

Walking the Walk

Strava 2021 שנת ספורט, יותר הליכה

חלק מהעליות הגדולות ביותר בפעילות הגיעו פשוט מיציאה לטיול וקצת אוויר צח, ומעקב אחרי – הפיכתה לפופולרית יותר בכל קבוצות הגיל. לא לזכות בהנחה כסתם סיבוב סביב הבלוק, משתמשי Strava שמעלים בקביעות טיולים רושמים 2-4 שעות שבועיות ברגל.

Strava 2021 שנת ספורט, איזון רכיבת ריצה הליכה

וחלק גדול מהיוצאים להליכה הם גם רוכבי אופניים או רצים פעילים, ורבים עושים את שניהם. יותר מ-2/5 מההולכים רוכבים גם על אופניים, בעוד שפחות מ-1/5 מרוכבי האופניים עוקבים אחרי הליכותיהם גם כן.

הערה מעניינת בנתונים, רצות ורוכבות אופניים בסבירות גבוהה פי 2.4 להעלות הליכות מאשר גברים. והניתוח העמוק יותר של סטרבה על פני דיסציפלינות מצביע על כך ש”לרוכבי אופניים ורצים ההולכים יש סיכוי גבוה ב-16.1% שעדיין יהיו פעילים שישה חודשים בהמשך הדרך מאשר אלו שלא.“. נשמע שגם יותר מאיתנו צריכים להתחיל לפקוח עין על רישום שלבים נוספים.

מתחרה בשינויי האקלים

Strava 2021 שנת ספורט, תגובת קיצוניות באקלים

כאילו להישאר בריא ופעיל במגפה לא היה קשה מספיק, סטרבה תיאם את מגוון נתוני פעילות הספורטאים שלהם השנה עם מספר אירועי מזג אוויר קיצוניים עולמיים גדולים. באופן לא מפתיע, תנאים קיצוניים שנגרמו משינויי אקלים החזיקו ספורטאים רבים בתוך הבית – בין אם בגלל חום, קור, תנאי סערה או איכות אוויר מסוכנת כתוצאה משריפות.

סטרבה אומר שכמה אירועי מזג אוויר קיצוניים הפחיתו את הפעילות בתוך הבית, כמו גם הספורט בחוץ. אבל במהלך שלג כבד במדריד, ספרד בינואר האחרון, שירד בפעילות החיצונית ב-69%, הפעילות בתוך הבית גדלה ב-55%. אותו הדבר קרה בשיטפונות של אוגוסט בנאגנו, יפן, שם הפעילות החיצונית ירדה ב-61%, בעוד שהפעילות הפנימית עלתה ב-56%.

כל הכבוד לכל הרוכבים ב-2021

Strava 2021 שנת ספורט, כל הכבוד עולמי

לא היו יכולים לרכוב תמיד ביחד, משתמשים שיתפו עוד תמונות של הפעילויות שלהם… מספר הפעילויות עם תמונות גדל ב-58%. ההצטרפות לאתגרים מקוונים גרמה שוב להשתתפות כפולה (לאחר עלייה של פי שניים עד פי שלושה בשנת 2020), שכן התחרויות הווירטואליות המשיכו להחליף את מירוצי הבשר בחלל ואפילו רכיבות קבוצתיות רבות בעולם האמיתי, כאשר גם חברות המועדון המקוון גדלה ב-37%.

וכשאתם לא יכולים לרכוב או לרוץ יחד, ברכות וירטואליות בהחלט עוזרות עם קצת מוטיבציה ידידותית. הניתוח של Strava של כל הכבוד ללא גבולות מזהה את בריטניה כנותנת השבחים הגדולה ביותר לספורטאים בארה”ב, צרפת, ספרד, דרום אפריקה ואוסטרליה, בעוד ארה”ב היא התורמת הגדולה ביותר לשבחים בבריטניה, קנדה וברזיל.

אפילו כשקהילת האתלטים העולמית סבלה שנה נוספת של שיבושים והגבלות מגיפה, ראינו רצון מתמשך של ספורטאים להישאר מחוברים ולשמור אחד על השני פעיל. ספורטאים מכל מדינה עלי אדמות תיעדו ושיתפו את הריצות, רכיבות האופניים והליכות הצהריים שלהם. ובתמורה, הקהילה עודדה זה את זה על ידי חלוקת 9.6 מיליארד כבוד“, אומר מייקל הורבאת’, מנכ”ל Strava. “כל מאמץ סמך על Strava, והצוות שלנו נרגש לספק פלטפורמה לכל מי שמזיע להתחבר לבני גילו, למצוא מקומות חדשים להיות פעילים, להגדיר לעצמם יעדים, ליצור מועדונים ולאתגר את חבריו..”

סה”כ רכיבה על אופניים של Strava 2020

שנת ספורט Strava 2021, נתונים שנתיים

בסופו של דבר, רוכבי אופניים ברחבי העולם צברו 10 מיליארד מיילים עם עלייה של 480 מיליארד רגל של גובה, עלייה של יותר מ-20% משנה לשנה. הוסף עוד 2.4 מיליארד מיילים לרצים, עלייה של 26%.

הרוכבים בארצות הברית דיושו 1.3 מיליארד מכלל המיילים הללו, מה שגרם לעלייה מעט יותר צנועה של 8.3% לעומת 2020 – בתוספת 9.8% יותר ריצה למרחקים, עד 425 מיליון מיילים ברגל.

Strava.comSource link