רכיבה ראשונה: צמיג אופני הרים מרוץ ויטוריה מאצה אנדורו

רכיבה ראשונה: צמיג אופני הרים מרוץ ויטוריה מאצה אנדורו


צמיגי אופני ההרים Vittoria Mazza, Mota ו-Martello זמינים כעת בדגם פרימיום Enduro Race, עם דפוס דריכה המורכב מגומי רך יותר, מורכב יחיד, ומבנה גמיש יותר של 1 x 60 TPI. כל אחד מהם נושא את אותם דפוסי דריכה בהתאמה, אך עם גומי סופר רך לחלוטין עם ריבאונד נמוך המשלב גרפן וסיליקה כדי לייצר את מה שנאמר כגורם לאחיזה ושיכוך מקסימליים בכל זווית רזה.

ויטוריה מציבה את הצמיגים החדשים כצמיג המכוון ביותר לביצועים עבור רוכבי כוח המשיכה.

ויטוריה מאזה אנדורו סקירת צמיג דפוס דריכה מצב רכיבה בוצי קרדיט דיוויד צ'סקין
קרדיט תמונה: דיוויד צ’סקין

Mazza הוא הצמיג הפופולרי ביותר של המותג האיטלקי לשימוש שבילים ואנדורו. אנחנו בודקים את זה כאן במארז החדש של Enduro Race.

צמיגי אופני הרים ויטוריה מאצה: סקירה כללית

לפני שנגלה את רשמי הנסיעה הראשונים שלנו, חשוב להבין את הטווח בפירוט קצת יותר. סדרת ויטוריה מאצה (ומוטה ומרטלו, לצורך העניין) מורכבת כעת משלושת הצמיגים הבאים:

  • Mazza Trail: מבנה 1-שכבתי 120 TPI עם חגורת שבירה נגד פנצ’ר מתחת לדריכה, וחיזוק דופן המסופק על ידי שכבת ניילון ותוספת נגד צביטה שטוחה
  • Mazza Enduro: מבנה דו-שכבתי 120 TPI עם הוספה שטוחה נגד צביטה בדפנות
  • Mazza Race Enduro: 1-שכבתי 60 TPI עם שכבה נגד פנצ’ר מתחת לדריכה המרכזית ותוספת קצרה יותר נגד צביטה שטוחה בדפנות
חלק עליון – מארז שביל ויטוריה 1-שכבתי 120 TPI; אֶמצַע – מרוץ ויטוריה אנדורו מַעֲטֶפֶת 1-שכבתי 60 TPI; תַחתִית – ויטוריה אנדורו מַעֲטֶפֶת 2 שכבות 120 TPI

זה הרבה יותר מובן על ידי התבוננות מקרוב בפרופיל החתוך של כל אחד מהמארזים; ההבדלים בין השלושה נראים בצורה הברורה ביותר בדופן.

בעוד שלצמיגי ה-Trail ו-Endururo Casing יש דפוס דריכה המורכב מגומי 4C Graphene של ויטוריה, הכולל ארבע גומיות בעלות אורך (או קשיות) משתנה, במטרה לאזן אחיזה עם עמידות ומהירות גלגול, מרוץ האנדורו החדש נוצר עם גומי של מד אורך בודד.

בניגוד ליצרני צמיגים מסוימים, Vittoria לא חושפת את קשיות החוף בפועל של תרכובות הגומי שלהם, אבל נאמר לנו שהתרכובת הרכה הבודדת בצמיג Enduro Race רכה יותר מכל ארבעת התרכובות שנכנסות למערך 4C Graphene.

סקירה ארוכת טווח vittora mazza test 29"x2.4" Peebles Scotland תמונה דיוויד צ'סקין
בדיקת ה-Vittoria Mazza Enduro בשנת 2020 – סקירה כאן. קרדיט: דיוויד צ’סקין.

ה-Vittoria Mazza הוא לא צמיג חדש עבורי. בדקתי אותו בעבר באפשרות 2-שכבתי 120 TPI Enduro – סקירה כאן. לסיכום, הסתדרתי ממש טוב עם דפוס הדריכה, ומצאתי אותו צפוי בפינות עם פינוי בוץ טוב בתנאים מרושלים. אהבתי במיוחד איך הוא מתפקד כצמיג אחורי; גומי ה-4C מתגלגל מהר יחסית, ונראה היה שהדריכה המרכזית בקצה המוביל המדרגה מספקת אחיזה מצוינת בעליות תלולות, רטובות וטכניות.

עם זאת, אני זוכר כמה תחושות של “פינג” בעת רכיבה על הצמיג ב-18psi, מאפיין לא רצוי שהנחתי לדפנות הנוקשות מאוד. כשהלחץ ירד עד ל-15psi, הצמיג גיהק את האוויר ואת חומר האיטום עד לנקודה שבה זה לא באמת אופציה ריאלית.

ההערות האחרונות בסקירה שלי על Mazza Enduro הן: “בעוד שתרכובת 4C של ויטוריה היא תרכובת גומי עמידה מתגלגלת במהירות, היא התרכובת היחידה שהם מציעים. תרכובת ריבאונד רכה יותר, דביקה יותר, נמוכה יותר תהיה תוספת מבורכת לליין-אפ שלהם, שתאפשר למותג באמת לקחת על עצמו את השמות הגדולים בצמיגי אופני הרים”.

שאלתי, ויטוריה הפיקה.

צמיג vitoria mazza race אנדורו mtb רך גומי אחיזה גבוהה גמיש

רושם ראשוני: מרוץ אנדורו ויטוריה מאצה

בידיי, גושי הדריכה של צמיג ה-Enduro Race מרגישים קצת יותר רכים, ובעיקר, חוזרים לצורה המקורית הרבה יותר לאט מאשר בלוקי הדריכה של צמיג 4C Compound Enduro.

טיפול בפגר החתוך של שני התרמילים, ההבדל בקשיחות בקירות הצדדיים הוא משמעותי. הדופן של ה- Mazza Enduro בקושי מתקפל הודות לתוספת העבה הרבה יותר נגד צביטה שטוחה, בעוד שהדופן של מרוץ ה- Mazza Enduro גמישה הרבה יותר, מבלי להיות כל כך גמישה כמו מעטפת Mazza Trail.

בדקתי את מרוץ Mazza Enduro כצמיג קדמי בלבד, ב-27.5 אינץ’ x 2.6. בסולם ה-Park Tool DS-2 שלנו, הוא שקל 1,336 גרם, שזה לא מבוטל ב-121 גרם כבד מהמשקל הנטען. ה-29 אינץ’ x 2.6 אינץ’ שוקל 1,393 גרם, מעט קל יותר ממשקלו הנטען ב-1,400 גרם. ובכל זאת, זה הרבה יותר כבד מ-29 אינץ’ x 2.5 אינץ’ Maxxis Assegai במגוון DoubleDown MaxxGrip (1,313 גרם).

צמיג ויטוריה מאצה אנדורו מירוץ mtb עבור תנאי ביניים רופפים רטובים

מרוץ Mazza Enduro נמדד בהרבה יותר מרוחב 2.6 אינץ’ המפורסם שלו על חישוק האלומיניום ברוחב הפנימי של 33 מ”מ של סט הגלגלים של Hunt Enduro Wide V2; הקליפרים שלנו ב-Park Tool מדדו את הרוחב ב-2.45 אינץ’. הצמיג התפתל בקלות על החישוק. הושבתי אותו בלי צינור עם שימוש במדחס, אך ורק כי מיהרתי.

מבחינת השטח, ה-Mazza הוא קצת אופנתי, אבל ויטוריה מציעה שהוא מתפקד בצורה הטובה ביותר בתנאים מעורבים, רופפים ולח עד רטוב. שתי הרכיבות המבוססות על הצמיג הזה מכסות יפה את הספקטרום הזה. השבילים המקומיים שלי בעמק הטוויד, במיוחד אלה המוכרים בחיבה כגולפי, כוללים הכל, החל ממסלולים מהירים, דמויי פצלים משוחררים-על-קשים, ועד לחצפת רכה מהזן הטרי.

ויטוריה מאזה אנדורו למירוץ חם תיקון
צמיגי האנדורו מרוץ מקבלים תיקון אדום לוהט, שהתגלגל לראשונה על ויטוריה סיירה צמיג תחתית

רושם הרכיבה הראשוני שלי טוב. טוב מאוד, בעצם.

תנאי השביל הם בינוניים כרגע, אם כי מתייבשים במהירות. מתיחות ארוכות של דביקות אמינה מפנים את מקומן לכתמים קטנים של לחות, שמנוניות, אבל אלה מעטים מאוד. מרוץ האנדורו של ויטוריה מאצה מחמיא בכל צעד ושעל.

בדיוק כפי שזכרתי, פינות ה-Mazza עם יכולת חיזוי טובה עד מצוינת, ללא תחושות של עמימות כאשר האופניים רוכנים פניות. אני לא בסכנה של גרירת מוטות, אבל מצאתי שהצמיג מספק אחיזה עקבית בזוויות רזה גבוהות למדי בפינות שטוחות יותר.

בבלימה, הצמיג מגיב מאוד. זה לא פתאומי בשום אופן, אבל נראה שהוא נוגס קצת יותר בחוזקה בעפר מאשר החזית הקריפטונטלית הקונטיננטלית שהיא החליף.

ב-16psi, הצמיג סיפק יציבות רבה בשטח סלעי ומשוחרר, והחזיק את צורתו יפה בפינות עם יותר דחיסה בקודקוד. מרוצה מכך, בניתי את הביטחון להוריד את הלחץ ל-15psi, ומאז לא חוויתי שום השפעות רעות מכך. אין לי תקריות של גיהוק צמיגים לדווח, אין אובדן אחיזה, שום דבר שלילי במעט, למעשה! אני חושב שכנראה אוכל לרדת נמוך יותר.

הצמיג החזיק כמה קווים נעימים נטולי שורשים, מחוץ לקמבר, דרך החצץ. זה לא מתריס נגד חוקי הפיזיקה או משהו; הרגשתי כמה תחושות החלקה על השורש המבריק המוזר, אבל באמת שאני לא יכול להתלונן. הצמיג גמיש מספיק כדי לעוות את רוב התכונות שנתקל בהן, ומספק רמת אחיזה עקבית שהיא, עד כה, טובה כמו קונטיננטל קריפטול, ומקסיס אסיגי בטעם MaxxGrip.

לאחר שנסעתי על הצמיג רק בשתי הזדמנויות, זה כמובן ימים מוקדמים מאוד. אבל, עד כה, אני ממש מתלהב מרמות האחיזה והנוחות שמספקות התרכובת הרכה יותר והמעטפת הגמישה יותר של מרוץ האנדורו של ויטוריה מאצה. אין לי רצון להחליף אותו עבור אף אחד מהאמור לעיל; אני מאמין שיש לזה הרבה חיקות שמחות לפניו.

תמחור וזמינות

לדעתי, הצמיגים של ויטוריה מציעים תמורה טובה מאוד מבחינת הביצועים שלהם, במיוחד בהשוואה לתמחור Maxxis. מרוץ Mazza Enduro שנבחן כאן, כמו גם המקבילות של Mota ו-Martello, נמכרים במחיר של $89.99 / £64.99 / 72.95 € באיטליה.

גודל צמיג ויטוריה מאצה, מוטה ומרטלו מַעֲטֶפֶת בְּנִיָה ליש”ט ליש”ט € איטליה דולר דולר
27.5 אינץ’ x 2.4 אינץ’ מרוץ אנדורו Multi-Layer 60 TPI הגנה £64.99 72.95 € $89.99
27.5 אינץ’ x 2.6 אינץ’ מרוץ אנדורו Multi-Layer 60 TPI הגנה £64.99 72.95 € $89.99
29 אינץ’ x 2.4 אינץ’ מרוץ אנדורו Multi-Layer 60 TPI הגנה £64.99 72.95 € $89.99
29 אינץ’ x 2.6 אינץ’ מרוץ אנדורו Multi-Layer 60 TPI הגנה £64.99 72.95 € $89.99

Vittoria.comSource link