רוכב דני שפורש בגיל 21 קורא שימוש בגלולות במרוץ מקצועני ‘גרוטסקי’

רוכב דני שפורש בגיל 21 קורא שימוש בגלולות במרוץ מקצועני ‘גרוטסקי’


“], “filter”: “nextExceptions”: “img, blockquote, div”, “nextContainsExceptions”: “img, blockquote” }”>

רוכב דני, שהודיע ​​על פרישה בגיל 21 בלבד, קרא על השימוש בכדורים במרוץ מקצועי.

לודוויג ווקר, חבר לשעבר בצוות הפיתוח של Sunweb, החליט לנתק את הקריירה שלו השנה, תוך ציון התרסקות גדולה שגרמה לו לפחד בחבורה, ותשישות נפשית, מאחורי החלטתו להתרחק מהספורט.

קרא גם: מחקר צרפתי: תרופה לפגיעת חוט שדרה זוהתה ברוכבי טור דה פראנס

בראיון לאתר הדני Feltet.dk, ווקר תיאר את השימוש הבוטה בכדורים ברכיבה על אופניים כ”גרוטסקי”. הוא הוסיף כי הוא מאמין שרוכבים צעירים ישיגו את הכדורים בעצמם ללא כל פעולה מצד הצוותים שלהם.

וואקר לא מנה רוכבים או קבוצות ישירות.

“נמאס לי מכדורים בספורט. זה אולי כדורים חוקיים, אבל עדיין נמאס לי לקחת כדורים ברכיבה על אופניים ואני חושב שזה גרוטסקי שזה צריך להיות כל כך ברור”, אמר. Feltet.dk. “זה כל כך ברור. במירוצים הגדולים, אנשים מסתובבים עם מיכלים קטנים בכיסים עם כדורים וכן הלאה. אף פעם לא רציתי לקחת משהו בעצמי, ואז אתה יודע שבכל הגמר האחרים לוקחים דברים שאתה לא.

“לעיתים קרובות אני חושב שהרוכבים הצעירים עצמם הם שעושים את זה. לא בהכרח הקבוצות עומדות מאחוריו. הרוכבים יכולים להשיג זאת בעצמם. קל מאוד לשים עליו את היד.”

ואקר הוסיף כי בעוד שהחומרים לא נאסרו, הוא מודאג מההשלכות של שימוש בכמה מהחומרים על בסיס קבוע מאוד.

“אלה כוללים משככי כאבים וקפאין, בין היתר. זה לגמרי מגוחך הכמות שאנשים לוקחים כי אתה לא יודע מה זה יכול להשפיע על הגוף של הרוכב בעוד 20 שנה”, אמר.

נשרף

וואקר היה רוכב צעיר ומבטיח וזכה בעבר בג’נט-וולג’ם הצעירים ובמספר שלבים בסבב הנוער של דנמרק. הוא הוחתם לצוות הפיתוח של Sunweb ב-2019 אך עזב כשחוזהו נגמר בשנה שלאחר מכן, למרות שהוצע לו הארכה.

קרא גם: משככי כאבים ורכיבה על אופניים: הסכנה האפלה של טרמדול

התרסקות גדולה בשבוע האופניים של רנדרס בדנמרק בשנה שעברה הייתה תחילת הסוף עבור הרוכב הצעיר. למרות שהוא לא סבל מפציעות חמורות, זה השפיע על הביטחון שלו בחבורה וגרם לו לפחד לרדת שוב.

“יש כמה סיבות למה עזבתי. התרסקתי בשנה שעברה בשבוע האופניים של רנדרס, שהיה המירוץ הראשון לאחר השבתת הקורונה. ההתרסקות עצמה הייתה במהירות גבוהה, אבל לא פגעתי בעצמי ממש חזק, אבל בראש שלי זה היה הרבה יותר גרוע ממה שהיה באמת”, אמר.

“ואז זה השתבש לגמרי לאליפות דנמרק ב-2020, שם ישבתי יותר מדי אחורה כי הייתי זהיר מדי. ואז פשוט עמדתי שם בצד הדרך עם אמא ואבא שלי. למחרת התקשרתי לסאנוב ואמרתי שלא אמשיך לשם למרות שדיברו איתי על הארכה. הלכתי הביתה.”

המאבקים נמשכו לתוך העונה הזו כאשר וואקר רץ עם הנבחרת הדנית Team CO Play-Giant. בסופו של דבר, הוא החליט להתרחק מהספורט ולפרוש בגיל 21 בלבד.

למרות המאבקים שלו בעונות האחרונות, וואקר לא נוטר רגשות רעים כלפי רכיבה על אופניים ושמח שהייתה לו הזדמנות למרוץ ברמה גבוהה.

“למדתי הרבה מאוד מהחיים בחו”ל, אני ממש גאה בזה. אני כל כך שמח שניצלתי את ההזדמנות הזו ושהגעתי רחוק בספורט כמו שהגעתי. זה לגמרי לא אמיתי שרכבתי על המהדורה הצעירה של פריז-רובה”, אמר.

Source link