קוטיק בורי Jeht, RocketMAX ו- FlareMAX 29ers עם סט זווית רכיבי Works

קוטיק בורי Jeht, RocketMAX ו- FlareMAX 29ers עם סט זווית רכיבי Works


יצרנית אופני הרים מפלדה הבריטית, Cotic, מציעה כעת את 140 מ”מ מסע Jeht, 125 מ”מ מסע FlareMAX ו-160 מ”מ מסע RocketMAX 29ers בתצורת בורי. המסגרות נשארות זהות; השינוי היחיד הוא החלפת הגלגל האחורי בגודל 29 אינץ’ ב-27.5 אינץ’, והוספת ערכת זווית ראש של 1° מ-Works Components שמקזזת את אפקט הרפיון של החלק האחורי התחתון כעת. הנה איך זה משפיע על הגיאומטריה…

ערכות לבניית בורי Cotic

cotic jeht mullet build kit complete bike hope wheels

כאשר אופני בורי הופכים לטרנד פופולרי יותר ויותר, יצרנים רבים הכניסו בורי מעוצבים להרכבים שלהם, בעוד שאחרים, כמו חסין גרעין, מציעים ערכות המרה בצורה של זרועות נדנדות בגודל 27.5 אינץ’. קוטיק עושה דברים אחרת. תצורות הבורי שלהם קצת פחות מסובכות מזה, דורשות רק גלגל אחורי בגודל 27.5 אינץ’ ומערכת זווית ראש.

החלפת גלגל אחורי בגודל 29 אינץ’ בגלגל בגודל 27.5 אינץ’ משפיעה על הורדת התושבת התחתונה ב-10 מ”מ (איש), עם ההשפעה הנלווית של הרפיית זווית הראש בסביבות 1° וקיצור טווח הגעה. Cotic מקזזת את השינויים הללו על ידי התקנת זווית של 1° Works Components כדי להחריף את צינור הראש בחזרה לזווית המקורית שלו.

כמובן, לשינוי עדיין יש השפעה על זווית צינור המושב, ומרפה אותה בסביבות 0.5°. זה גם מקצר את טווח ההגעה בכמות לא משמעותית (7 מ”מ ב-XL Jeht). להלן השוואת גיאומטריה מהירה עבור קוטיק ג’הט בגודל גדול.

Cotic Jeht (L) לְהַגִיעַ גובה BB זווית ראש (°) זווית צינור המושב (°) אורך משענת שרשרת לַעֲרוֹם
29er 490 מ”מ -27 מ”מ 64.5 75.8 447 מ”מ 634 מ”מ
מוּלִית 483 מ”מ -31 מ”מ 64.6 75.3 447 מ”מ 642 מ”מ

“עשינו הרבה בדיקות כדי לוודא שאנחנו מרוצים מההגדרה ומה שהיא מציעה. זכינו לרוכבים מ-5 אינץ’ 4 עד 6′ 3 אינץ’ שניסו את האפשרות ב-Cotics שונים, וגם שגרירי מותגים ואשפי רכיבה על אופניים, צ’יי גרנבי (רוכב לשעבר) וויין קוטס (הבעלים של חופשות אופני הרים של Chamonix MTB – נסו לא לשנוא אותו יותר מדי) שניהם עשו בדיקות מקיפות על RocketMAX אופני אנדורו בצורת בורי” – סיי טרנר, מייסד Cotic.

cotic rocketmax mullet chay

חי גרנבי בודק את תצורת הבורי Cotic RocketMAX במורד גן סלעים טכני תלול

“אני מרגיש שאני יכול להזיז את האופניים הרבה יותר קל, לשלוט בהם ולהיסחף לפינות ביתר קלות ויכולת חיזוי. לא יכולתי להגיד לך אם זה הגדרה מהירה יותר, אבל אני פחות מתלבט וזה אומר שאני נהנה יותר” – וויין קואטס, Chamonix MTB.

תמחור וזמינות

אפשרות Mullet מוצעת עם גלגלי Hope בבחירתכם בצבע הרכזת ובמפרט החישוקים, צמיגי WTB או Wolfpack, וכמובן ערכת הזווית של Works Components המתאימה לגודל המסגרת. אופניים שלמים מתחילים מ-3559 ליש”ט עבור סדרת FlareMAX Taiwan שצפויה להגיע בינואר. אופניים עם מסגרות מתוצרת בריטניה מתחילים ב-3859 פאונד עבור FlareMAX ו-4309 פאונד עבור Jeht. Cotic אומרים שזה בגלל שיש להם רק מתלים עם מפרט גבוה יותר במלאי עבור Jeht כרגע.

Cotic גם מסוגלת לספק מסגרת רק עם ערכת הזווית של Works Components מותקנת מראש עבור אלה המעוניינים לבנות בורי Cotic משלהם.

Cotic.co.ukSource link