פטנט על קולב מעבירים של Shimano פותח אפשרויות רבות עם תקן חדש נוסף

פטנט על קולב מעבירים של Shimano פותח אפשרויות רבות עם תקן חדש נוסף


Shimano הגישה פטנט על עיצוב מתלה מעביר חדש, שלמען האמת, גורם לנו לגרד בראש. יחד עם פתרון בסגנון UDH להרכבת מתלה לנשירה, מה שנקרא “מכשיר תושבת” זה כולל נקודת הרכבה קדמית שניה שנראית להרכיב סוללה, או מכשיר אלקטרוני אחר, מהפנים הפנימיות של משענת השרשרת.

המחשבות הראשונות שלנו? אה, Shimano מביא את הסוללה של המעביר החוצה, אבל אז מאכסן אותה על המסגרת במקום זאת. מספיק הוגן, נכון? זה נראה הגיוני להביא את זה החוצה ליותר נגישות ופחות טרחה עם ניתוב כבלים פנימי, אבל יחסית, אם זה לא יהיה מזיק יהיה טוב מדי.

סיירת פטנטים: Shimano Patent הוא מתקן תושבת סטנדרטי חדש להרכבת מעבירים, איור 1

בהסתכלות מקרוב על הפטנט הטרי (ארה”ב 20230166813 A1), אנו מאמינים שהסדר חדש זה הָיָה יָכוֹל מהווים את הבסיס לביצוע של טכנולוגיה מרגשת יותר; פתרון לטעינה עצמית, או, אם אנחנו באמת חושבים מחוץ לקופסה, זה יכול להיות אפילו התשתית הדרושה לביצוע של רכזת שיפור ההשעיה ומכלול מעבירים של פוקס.

עם מעורבות פוטנציאלית של דינמו רכזת מוצע, מנקה קסטות משולב ומייצב שרשרת, התקן התושבת הזה, הודות להתקן ההרכבה המשני שלו, מביא איתו כמה שימושים מעניינים מעבר להרכבה הפשוטה של ​​מעביר אחורי.

מכשיר תושבת Shimano להרכבת מעביר

סיירת פטנטים: Shimano Patent הוא מתקן תושבת סטנדרטי חדש להרכבת מעבירים, איור 4

לפני שנאפשר למוח שלנו להשתולל, בואו נתמקד במבנה של מתלה המעביר המוצע מ-Shimano. בדומה לעיצוב SRAM UDH, “מכשיר התושבת” של Shimano קושר את ההרכבה על הציר של הגלגל האחורי עם ההרכבה של מתלה המעביר. הוא עדיין נצמד בעיקר לאופניים בציר האחורי, עם בורג שמירה מסורתי של מתלה גם במסגרת (44). אבל נראה שהוא יצטרך גוש חדש על המסגרת בחלק הפנימי של משענת השרשרת כדי למנוע סיבוב מתלה לא רצוי. נראה שהפטנט של Shimano נמנע מלהרחיב את הדרישה הנוספת של ה’תקן’ החדש הזה.

אין כאן שום דבר חריג במיוחד, פרט לכך שהפנים הפנימיות של המתלה רואים תעלה (34/38) יורדת מהשקע לניתוב של כבל שכנראה יוצא מהרכזת דרך הפקק הקצה שלו. עוד על כך בהמשך.

הייחודית יותר למתלה מעביר זה היא הזרוע הנוספת, אם תרצו, הנמשכת קדימה לאורך החזית הפנימית של משענת השרשרת עד לנקודת הרכבה משנית. כאן, הזרוע פוגשת תושבת רכיבים (32) שאליו מותקנת, ככל הנראה, סוללה (26), ו/או סוג של חיישן או מכשיר אלקטרוני אחר, וממוקמת בחלק התחתון של העמוד.

אין ספק, זה נראה כאילו מנגנון תושבת שימנו משרת מטרה רחבה יותר מאשר הרכבה של מעביר אחורי, שהוא עושה זאת בדרך הרגילה באמצעות חוטים בחלק התחתון ביותר שלו (22).

אפשרות אחת: חלק מפתרון טעינה עצמית?

סיירת פטנטים: Shimano Patent הוא מתקן תושבת סטנדרטי חדש להרכבת מעבירים, איור 2

אז למה Shimano מפתחת תקן מתלה מעבירים חדש זה?

אנו חושבים שזה יכול להיות חלק מפתרון טעינה עצמית שבו מעביר אלקטרוני מופעל ישירות על ידי דינמו רכזת אחורי.

בשילוב עם המצאה זו, Shimano עובדת גם על גרסאות מרובות של דינמו רכזת אחורי, שבה גנרטור הממוקם בתוך הרכזת האחורית לוקח את האנרגיה הקינטית מסיבוב הגלגל האחורי וממיר אותה לזרם חשמלי. אתה יכול ללמוד על הפרטים של זה בפטנט אמריקאי 20230037945 A1.

סיירת פטנטים: Shimano Patent הוא מתקן תושבת סטנדרטי חדש להרכבת מעבירים, איור 8

אמנם, דינמו הרכז האחורי המוצג מפעיל שיפוד לשחרור מהיר, אך Shimano מציעה פתרונות ציר דרך על רכזות הדינמו הנוכחיות (הקדמיות). יתרה מזאת, מסמך הפטנט המדובר מציג גם את דינמו הרכזת האחורית בשימוש על אופני מתלים מלאים, אשר תמיד יפעילו נשירת ציר דרך בזרוע התנופה בימים אלה. הפטנט מזכיר במיוחד את השימוש באנרגיה שנוצרת על ידי הדינמו להפעלת מעביר אחורי אלקטרוני, כאשר אנרגיה מועברת לאורך חוט (40) היוצא מהרכזת במכסה הקצה בצד הכונן.

סידור כזה, ככל הנראה, ימצא תחילה את ביתו על אופני טיולים, או על אופני נוסעים אפילו; בעיקרון, אופניים שלעתים רחוקות מאוד צריך להסיר את הגלגל האחורי. לא צריך הרבה כדי לדמיין את התסכול הפוטנציאלי הכרוך בהסרה והתקנה מחדש של גלגל אחורי, שבו כבל זעיר היוצא מהקצה הקצה יצטרך להיות בשורה מושלמת עם חריץ זעיר לא פחות על הפנים הפנימיות של מתלה המעביר. אבל אולי ל-Shimano יהיה עוד פטנט להעברת אנרגיה אלחוטית בכנפיים שישבור את המחסום הזה לשימוש רציני יותר בשטח?

בלי קשר, דינמו של רכזת אחורית בשילוב מעביר אחורי אלקטרוני יכול להפוך את ההילוכים האלקטרונים לפתרון סביר יותר, אולי אפילו אמין יותר, עבור אופני נוסעים ממה שהיה יכול להיות אחרת ללא פתרון כזה לטעינה עצמית.

אחר כך, בהמשך הדרך (או השביל) יכולנו לראות מספר רוכבים למרחקים אולטרה שישמחו לעבור הילוכים אלקטרוניים עם אופניים שלעולם לא נגמר להם המיץ.

אפשרות שנייה (פרועית יותר): חלק מפתרון לשיפור השעיה?

תסבול איתי. מוקדם יותר השנה, פוקס פקטורי הגישה פטנט על א רכזת משפרת השעיה ומכלול מעבירים. ההמצאות שנדונו בו ביקשו לבטל את ההשפעות השליליות שמפעיל מתח השרשרת על המתלה האחורי של האופניים ועל תחושת הנסיעה הכוללת שלו, לפיכך.

רכזת פוקס הרכבת כפות ניתוק אלקטרוני אוטומטי מתלה מתלים לשיפור רכיבי מערכת ההנעה
רכזת הניתוק האלקטרונית האוטומטית המתוארת בפטנט של פוקס מפעל יעשה ככל הנראה שימוש בארכיטקטורת מעטפת הרכזת של Race Face Vault

הרכזת ‘ניתוק אלקטרוני’ תוגדר לנתק את כפותיו במקרה של אירועי קפיצה פוטנציאלית של דוושה, על מנת למנוע מהרוכב לחוות סיבוב לא רצוי של הארכובה לאחור. קראו: כל ירידה עם תנועת ההשעיה הבלתי מגבילה המושלמת של אהרון גווין הזוכה בגביע העולם של Leogang DH ללא שרשרת.

באופן דומה, המצמד של המעביר האחורי יוגדר להתנתק אלקטרונית כאשר קו השרשרת נכנס להארכה במהלך אירועי דחיסה גדולים – הניתוק שלו יאפשר לכלוב להתנדנד קדימה בחופשיות, ולספק מעט התנגדות לתנועת המתלה האחורי. אז בעצם, רכזת ומעביר לעולם לא מגבילים את תנועת המתלים.

השעיה שועל לשיפור רכיבי מערכת ההנעה הסבר פטנט מנגנון מצמד אלקטרוני מתנתק בתוך p-knockle שולט על הקלת מתח בשרשרת
המעביר עם מנגנון קלאץ’ הניתן לניתוק אלקטרוני המתואר בפטנט של Fox Factory

הפטנט של Fox Factory תיאר את השימוש במספר חיישנים ויחידת עיבוד מרכזית כדי לתאם אירועי צימוד/ניתוק רכזת ואירועי ניתוק/חיבור מצמד כדי לייצר תחושת נסיעה ללא שרשרת לרוכב, תוך הבטחת שימור שרשרת עקבית.

עם זאת, בעוד שהפטנט של Fox Factory עשה עבודה נהדרת בהסבר כיצד שני הרכיבים הללו יעבדו יחד כדי להעניק את תחושת הנסיעה ללא שרשרת, הוא לא נכנס לפרטים רבים על דרישות התשתית עבור התקנה כזו. כלומר, איך בדיוק הרכזת והמעביר יהיו מחווטים, או איך הם יופעלו, אפילו.

סיירת פטנטים: Shimano Patent הוא מתקן תושבת סטנדרטי חדש להרכבת מעבירים, איור 2

לא צריך מאמץ גדול מהדמיון כדי לראות איך מכלול התושבת של Shimano יכול להיות אותה תשתית חסרה. ה רכזת משפרת השעיה ומכלול מעבירים הוא אוטומטי ואלקטרוני, אחרי הכל, ולכן ידרוש סוללה במרכז (אולי 24), עם חוט העובר אל המנוע המשויך למצמד המעביר, וחוט נוסף העובר אל המנוע (אולי דרך חריץ 38) המפעיל את מצב החיבור של כפות הרכזת. וכמובן, זה גם ידרוש “מתקשר או יחידת הסברה” (אולי חלק מ-26א) לתיאום התקשרות.

בטח, תקשורת אלחוטית אפשרית, אבל החוטים לפעמים מהירים ופשוטים יותר.

זה לא כל כך לא מציאותי להציע ש-Fox אולי התחברה עם Shimano כדי ליצור פתרון מתלה מעביר חדש עבור רכיבי מערכת ההנעה עדיין היפותטית שלהם.

סיירת פטנטים: Shimano Patent הוא מתקן תושבת סטנדרטי חדש להרכבת מעבירים, איור 9

ניקוי עצמי ומייצב שרשרת

יש עוד. מנגנון התושבת של Shimano מסוגל גם להרכיב “חלק ניקוי” (266). זה בעצם מורכב ממבנה דו-כיווני, המוברג לנקודת ההרכבה המשנית של מנגנון התושבת. רכיב 270 ו-268 ממוקמים לחריץ בין גלגלי שיניים 1 ו-2, וגלגלי שיניים 2 ו-3, בהתאמה. למה? לגרד זבל שאחרת היה מצטבר כאן, כמובן.

סיירת פטנטים: Shimano Patent הוא מתקן תושבת סטנדרטי חדש להרכבת מעבירים, איור 13

בהתגלמות אחרת, מנגנון התושבת Shimano כולל מודול ייצוב שרשרת (360) המוברג לחלק המתלה כך שהוא ממוקם ישירות מאחורי הנשירה. כאן, לשונית בולטת במרחק קצר לכיוון הקסטה, שם היא עלולה למנוע מהשרשרת לצנוח את גלגל השיניים הקטן ביותר של הקסטה אל שטח הפקר.

אז מה זה יהיה? האם המתלה הזה יהיה סנסציית מירוצי הכבידה הבאה, או אולי STeP(S) up סגנון הנוסעים של Shimano Cues Di2?

ספר לנו את המחשבות שלך בתגובות.

Shimano.comSource link