סקירת 2022 Canyon Endurace CF SLX 9 Disc eTap: ערך חלק ומלוטש

סקירת 2022 Canyon Endurace CF SLX 9 Disc eTap: ערך חלק ומלוטש


עיקרי הסיפור

  • מה זה:אופני כביש סיבולת בעלי יכולת ריבוי משטחים עם אסתטיקה של אופני מירוץ.
  • תכונות מסגרת:מבנה סיבי פחמן ומזלג, עיצוב צינור מושב “קומפורט קינק”, תושבת תחתונה PF86, ניתוב כבל חיצוני חלקי, מוט מושב סיבי פחמן קפיצי עלים VCLS סטנדרטי.
  • מִשׁקָל: 7.38 ק”ג (16.28 פאונד), גודל בינוני, ללא דוושות או אביזרים.
  • מחיר: $8,500 / AU$11,750 / £8,100 / €7,500.
  • שיאים:היגוי יציב, אך לא איטי; נוח מבלי לוותר על נוקשות; מראה מלוטש; ערך יוצא מן הכלל; הרבה גדלים.
  • שפל:תא הטייס חסר הרבה כוונון, החלק הקדמי לא נוח כמו האחורי, עבודת הצביעה קצת משעממת.

היצרנים עשו מאמצים רבים בשנים האחרונות כדי לשלב תאימות באופני מירוץ וביצועים מהשורה הראשונה. אלסטומרים, זעזועים, מוטות מושב מסתובבים, תומכות מושב שנפלו ופיתוחים רבים נוספים מבקשים לשמור על נוחות הרוכב לאורך זמן, ובכך לתת לך את הזריקה הטובה ביותר בביצועים שיא. ה-Endurace CF SLX 9 Disc eTap של קניון ירד לעומקה של אותה משימה, אבל במקום להזדקק ל-Dudads ו-thingamajigs, התאימות של Canyon מסתמכת בעיקר על צמיגים גדולים.

אני מוצא את הפשטות הזו מושכת מכמה סיבות. ראשית, רוב הרוכבים הולכים לקנות רק אופניים אחד, אז הם באמת צריכים להיות מסוגלים לעשות הכל: מירוץ, טחינה כל היום, מחית מרובה משטחים. מרווח הצמיגים המרבי הרשמי של הקניון 700×30 מ”מ לא נשמע כל כך מרשים, אבל זכור שהנתון שמרני להפליא. למעשה, למרות שמפרט הצמיגים במלאי הוא 30 מ”מ Schwalbe Pro Ones, קניון סיפק את אופני המבחן שלנו עם 32 מ”מ (ברוחב מודפס) קלינצ’רים Continental Grand Prix 4 Season, שנמדדו קרוב יותר ל-34 מ”מ על גלגלי DT Swiss ברוחב 19 מ”מ. – עם מקום פנוי. הנפח הנוסף הזה לא יהפוך את ה-Endurace לאופני גראבל ראויים, אבל הוא עדיין מאפשר להם להיות כלי רב-משטחי, לפחות ביובש. ובצד השני, אם אתה רוצה לעמוד על הקו במירוץ הכביש המקומי, ה-Endurace יותר מיכולת להיות הכלי המתאים לעבודה הזו.

ה-Endurace לא מפיל אותך ויזואלית עם צורות או קווים רדיקליים, אבל אולי זו בדיוק הנקודה.

זה הכרחי להזכיר שה-Endurace מספק הרבה מההבטחות היוקרתיות הללו במחיר הנמוך בכ-25-35% (תלוי באזור) מאשר רבים מהמתחרים הישירים ביותר שלו שאינם פועלים ב-direct-to -בסיס צרכני. זה עדיין הרבה מאוד כסף, אבל באופן יחסי, אתה בהחלט יכול לקרוא לזה תמורה טובה.

על הנייר, זה נראה ממש ממש טוב. אבל אתה לא רוכב על הנייר. תג המחיר הנמוך של קניון הופך למרגש רק אם הוא יכול להתחרות עם הבנים הגדולים בקטגוריה. למרבה המזל, זו בכלל לא בעיה עבור ה-Endurace.

מבנה Endurace CF SLX של קניון

ה-Endurace מגיע מצויד במבנה גבוה. זה מתחיל עם SRAM Red eTap AXS מערכת הנעה, הכוללת מד כוח. זה ראוי לציון, מכיוון שאופניים רבים בחוץ במחיר הזה או גבוה יותר לא מגיעים עם אחד מהם. גלגל ההילוכים הוא יוצא דופן עבור שומרי מסורת, אבל קלטת 10-33T של SRAM, בשילוב עם שרשרת 48/35T, מציעה טווח הילוכים רחב מאוד מבלי להדביק משקל רב מדי.

התאימות מתקיימת בעיקר בעמוד המושב של VCLS, כמו גם מהדק מושב הממוקם נמוך מהרגיל כדי לאפשר גמישות רבה יותר בעמוד המושב באופן כללי. כדי לשפר עוד יותר את הגמישות הזו, קניון משלב את מה שהם מכנים Comfort Kink בצינור המושב. זהו בעצם התחדדות בצינור כשהיא מגיעה למעטפת התושבת התחתונה, מה שמאפשר יותר גמישות קדמית ואחורית.

קניון אומר שה-Comfort Kink מאפשר לצינור המושב להתגמש יותר על מהמורות. זה גם משפר מעט את מרווח הצמיגים. בונוס נחמד.

מלפנים נמצא הכידון והסטם המשולבים של קניון H11, שחלקו העליון סוחף לאחור בהשוואה לחלק הישר שנמצא בתא הטייס של Aeroad, וגם כביכול גם קצת יותר תאימות. בניגוד להרבה אופניים יוקרתיים אחרים, צינורות הבלמים (וחוטי המעבירים והבתים, תלוי במבנה) מופעלים חיצונית, לפחות מלפנים. אופני המבחן שלי לא הגיעו עם תושבת משולבת למחשב, אבל היו חורי הרכבה מתחת לגבעול שאפשר לחבר אותם.

שלא כמו אופני סיבולת של פעם, ה-Endurace שומר על גיאומטריה די הדוקה. בסיס גלגלים של 990 מ”מ משתלב עם זווית צינור ראש קפדנית של 73 מעלות, מה שמעיד על כך שהאופניים מיועדים לרכיבה אגרסיבית, לסיבובים מהירים ולשינויי קו גמישים.

לפי כל המראה החיצוני, ה-Endurace בקושי יכול להיקרא אופני סבולת בכלל. זה נראה ומרגיש גזע טהור. אבל כיפוף הנוחות ומוט המושב של VCLS, יחד עם הצמיגים הגדולים שפועלים בלחץ נמוך יותר, הופכים את האופניים המהירים האלה ליותר נוחים מספיק עבור טחינה כל היום בכבישים קשים.

בדרך

זום זום! ל-Endurace CF SLX יש מקומות ללכת אליהם, אז תחזיקו מעמד. הוא מאוד מאוד נוקשה לרוחב מתחתיך כבר ממכת הדוושה הראשונה, וכל מה שקשור למכונת המירוץ הזועקת. עם זאת קניון אף פעם לא מתרחק מדי מהצרכים של רוכב הסיבולת – כלומר, קצה קדמי יציב שלא נודד, אפילו עם הידיים מחוץ לסורגים.

רכבתי על ה-Endurace במורד כמה ירידות במהירות גבוהה עם הרבה פניות סיכות ראש. ההיגוי מפגר רק במעט, אבל אני מצפה שזה היה קשור יותר לצמיגים הגדולים וללחץ הנמוך ולא לגיאומטריה. עם כמה גומי קצת יותר צר – נניח, כמה צמיגים בקוטר 28 מ”מ – ה-Endurace היה חתוך קצת יותר בחדות.

וכן, הם אכן אופניים נוחים למדי, אם כי לא הייתי אומר שהם מגיעים לרמות התאימות של משהו כמו BMC RoadMachine או Trek Domane. במקום זאת, ה-Endurace CF SLX נותן לך בדיוק את מה שאתה צריך ותו לא כשזה מגיע להתגמש מתחת לאוכף – ממוט המושב המעוצב במיוחד של VCLS – או אפילו מלפנים.

הכידון והסטם המשולבים של H11 עשויים בהחלט להיות נוחים יותר מזה שב-Aeroad כפי שטוען קניון, אבל זה לא אומר הרבה. זה עדיין מאוד חזק ויציב כשמנפים את החלק הקדמי של האופניים במהלך מאמצים קשים, וזה הפך למשהו של משחק בשבילי לחבוט על הכידון כמה שיותר בזמן ריצה וטיפוס, רק כדי לראות אם אני יכול לחוש רישול כלשהו או לְהַגמִישׁ. אין כמעט אף אחד. הרבה מהתחושה הנטועה בחזית מגיעה מתא הטייס המשולב.

גיליתי שחלק גדול מההתאמה הקדמית נובעת מהתאמת לחץ האוויר בצמיגים. אני אוהב את זה ככה – לפעמים פחות זה יותר – אבל אם זה יתרונות או חסרון בספר שלך יהיה תלוי בפרספקטיבה שלך. אף על פי כן, החבילה הכוללת היא עדיין נסיעה חלקה ומאוזנת למדי, גם אם מעט מפורקת לפעמים.

האם יש צורך בתא טייס מחלק אחד באופני סיבולת? הייתי מעדיף יותר התאמה.

כמובן, זכור כי אינטגרציה כזו מצמצמת באופן דרסטי את יכולת ההתאמה. על אופני סבולת, אני מעדיף את ההתאמה. אני תוהה אם המסגרת והמזלג, יחד עם הצינור למטה, יספקו מספיק מהקשיחות הצידית הזו ללא שילוב המוט והגבעול. הניחוש שלי הוא שההבדל יהיה זניח מספיק כדי שלא אפספס שום דבר. תן לי תא טייס שני חלקים בכל יום.

על לכלוך

כאן יכולתי להשתמש במעט יותר מהציות הקסום הזה שכולם תמיד מדברים עליה. מוט המושב עושה עבודה ראויה להערצה בהרגעת פטפוטים בתדר גבוה, אבל תא הטייס הנוקשה בעליל יכול להעביר לא מעט ממנו ישר לגופך. ירידת לחץ האוויר בצמיגים מביאה אותך כל כך רחוק רק כאשר הכביש הופך מחוספס במיוחד – חשבו על כביש חצץ עם ברי מים או חבלי בלמים.

כמובן, זה מגיע – או אפילו חורג – מהקצה הקיצוני של הספקטרום למה שה-Endurace CF SLX נועד לעשות היטב. העובדה שהוא יכול בכלל להתמודד עם תנאים כאלה ברמה כל כך גבוהה היא עדות למלאכת האופניים האלה. עם זאת, אם אתה מתכוון לבלות את כל היום על כבישי חצץ עם מעט מדרכה, היית רוצה אופני חצץ, או אופני כביש עם התאמה דרמטית יותר מובנית.

האם אלו צריכים להיות האופניים הבאים שלך?

אין כאן הרבה על מה להתלונן. ה-Endurace מתכוון להפוך לאופני כביש מהשורה הראשונה והוא משיג את זה בהרבה. נוסף על כך, הוא עושה זאת בצורה ברורה וברורה: לחץ אוויר בצמיגים והרבה גמישות מוט המושב. יש הרבה מה לומר על הפשטות.

ה-Endurace מנצח גם על ערך. שוב, זה לא בדיוק החלפת כיס, אבל הוא רוכב לפחות כמו אופני סבולת רבים שעולים משמעותית יותר, תוך שהוא מציע גם מפרט עליון הכולל מד כוח דו-צדדי.

מרווח צמיג גדול פירושו צמיגים גדולים. אופני המבחן הגיעו עם צמיגי Continental Grand Prix 4 Season בקוטר 32 מ”מ, והיה אפשר לשים שם גומי גדול עוד יותר.

אז בעוד שעבודת הצבע החמקנית לא תפתיע אף אחד ברכיבה הקבוצתית, איכות הנסיעה יוצאת הדופן ויכולות המירוץ בהחלט עשויות. ה-Endurace מהווה מקרה מצוין לבטל את ההפרדה בין אופני מירוץ ואופני סבולת לחלוטין; זה נוח ומהיר, גמיש אך יציב. זה יכול להסתדר עם קצת יותר כוונון בכידון ובגבם כדי להכיל מרחב רחב יותר של רוכבים, אבל חוץ מזה, קשה למצוא יותר מתקלות קטנות ב-Endurace.

מידע נוסף ניתן למצוא ב www.canyon.com.

מבחני האופניים בקבוצת מבחן השדה שלנו אינם בשום אופן אירועים בתשלום, אבל הם עדיין אפשריים רק עם תמיכה חיצונית מסוימת. CyclingTips רוצה להודות לנותני החסות הבאים על הסבב הזה של מבחן השטח:Source link