סקירה: Scott Genius הוא אופני שבילים בעלי יכולת הסתגלות גבוהה לימי הרים גדולים

סקירה: Scott Genius הוא אופני שבילים בעלי יכולת הסתגלות גבוהה לימי הרים גדולים


אם יש דרך הכי טובה להראות את אילן היוחסין של האופניים, היא לרכוב עליהם במקום שבו הם נוצרו. על המגרש הביתי שלה באלפים, סקוט הוביל אותנו דרך כמה ימים של רכיבות גדולות עם עליות גדולות וירידות גדולות. זו הייתה הבחירה הנכונה להראות את היכולות של ה-Genius החדש, ולמרבה המזל, הביצועים שלו שם מתורגמים בקלות לסוגי הרכיבות שכולנו עושים… בהנחה שאתה גר בהרים.

בין אם מדובר בכבישי שירות היער בפסגה, או בכבישי האש ומסלולי יער הגשם של צפון מערב האוקיינוס ​​השקט, יש המון מקומות שבהם טיפוסים של שעה הובילו אותי לירידות ארוכות, זורמות וטכניות.

אופניים אחד שמתפקד היטב בשני המצבים הופך את העליות לנסבלות יותר מבלי להקריב את Fun Factor בדרך למטה. וזהו, אממ גָאוֹן של הגאון החדש.

אופני הרים 2023 Scott Genius שבילים

העיצוב כפול הנסיעות המשנה את הגיאומטריה אינו חדש עבור סקוט. הם עושים את זה כבר שנים, ואתה יכול לקרוא הכל על ההלם והעיצוב החדש של Fox Nude ב שלי סיקור השקה של Scott Genius 2023. (אני גם ראיין אותם על האופניים לפודקאסט Bikerumor)

ידית שלט הלם scott genius כפולה נדחפת פנימה

הביצועים של המערכת מדהימים, אבל זה אומר שפע של מנופים וכבלים בצד שמאל, אחד מהם הוא עבור עמוד הטפטפת, והפרעות פוטנציאליות לאגודל שלך.

הגרסה הקצרה היא כזו: השאר אותו פתוח ויש לו מהלך אחורי של 150 מ”מ. דחוף ידית באמצע הדרך והיא מקצרת אותה ל-~100 מ”מ מהלך, ממצק את הדברים ומשאיר אותך לשבת גבוה יותר בנסיעה, ובכך משפר את זוויות המושב והראש למצב טוב יותר לטיפוס.

דחף את הידית עד הסוף והיא מתמצקת יותר, כמעט עד להשבתה. זה המצב של ספרינט או קטעים מרוצפים, וגם המצב שבו כמעט ולא השתמשתי. אבל השניים האחרים מבריקים.

אופני הרים אולטימטיביים 2023 scott genius 900

ה-Genius מגיע בשתי גרסאות, שתיהן עם אותו נסיעה, אך פונקציות שונות של ידית/בול מרחוק. הגרסה הסטנדרטית מקבלת שלט שפועל גם על הגדרת הבולם/נסיעה האחורי וגם שולט על שיכוך הדחיסה של המזלג.

גרסאות ה”ST” Super Trail, שבדקתי ושאני ממליץ עליהן (מוצגות כאן בפחמן/צהוב), משתמשות בשלט רק עבור הבולם האחורי וממקמים את כוס האוזניות המתכווננת כדי להפוך את המזלג לרפיון ב-1º. זה נותן לך יותר שליטה על הגדרות דחיסה נפרדות במהירות גבוהה/נמוכה במזלג.

סקירת רוכב על אופני הרים חדשים של סקוט גאון

הגיאומטריה של ה-Genius החדשה מיועדת לרכיבה אגרסיבית בכל מיני שבילים בעולם האמיתי. הוא רכב בזריזות יותר מהעיצובים הישנים שלהם, ויש לו מראה ותחושה הרבה יותר מגובשים. זה היה עדכון נחוץ מכל הבחינות.

סקירה של אופני הרים scott genius

שים אותו במצב “טיפוס” האמצעי והוא יעיל מספיק עבור עמידה ללא כדורים, ריצה וטחינה. היו לנו טיפוסים ארוכים ותלולים על כבישים, שבילים ושבילים הרריים משוחררים, סלעיים ועתיקים, וזה תמיד הרגיש יעיל כמו שצריך, תוך שהוא עדיין ספג מספיק מהמורות.

וזה טוב, כי זה נועד לטפס על דברים כמו זה:

רוכבי אופני הרים באאוסטה איטליה רוכבים במעלה שביל תלול

וזה:

רוכבי אופני הרים באאוסטה איטליה רוכבים במעלה שביל תלול

מה שדומה לטיפוסים רבים ברחבי האלפים, אבל גם יוטה וצפון קרוליינה, בין היתר.

רוכב מוריד אבנים על אופני הרים סקוט גאון

ברגע שהרווחתי את התורות שלי, מצב ה”ירידה” הפתוחה לרווחה משחרר את הדברים ומרפה את המזלג והאוכף לזוויות רפויות כראוי עבור נפילות וירידות טכניות.

רוכב מוריד אבנים על אופני הרים חדשים של סקוט גאון

קסדת אופני ההרים המצוינת של סקוט התאימה לאופניים בצורה מושלמת… ואפילו ז’קט הגור שלי די הסתדר היטב!

המסגרת קשיחה למדי, והבר/גזע המשולב של Hixon הוא תא תא הטייס נהדר שהוא גם קל וגם הדוק. בשילוב עם גלגלי הפחמן של Syncros, דגם ה-Genius 900 ST Tuned שעליו רכבתי עורר הרבה ביטחון, אפילו כשנפלתי לפינות עיוורות וקטעים סלעיים עם סרט החלקה של אבק ירח הרים מעל כדי לשמור עליו מעניין.

סקירת רוכב על אופני הרים חדשים של סקוט גאון

גם שבילים זורמים במהירות גבוהה היו מהנים, עם מעקב יציב כדי להשלים את הטיפול הטכני במהירות נמוכה.

רוכב ספרינט על אופני הרים סקוט גאון

במבט ראשון, מערכת הנסיעות הכפולה והרב-מנופית של ה-Genius יכולה להיראות מבלבלת. ולמרות שזה מהמם, הסתרת ההלם יכולה להיות קצת מפחידה כי זה שונה. זה לא אמור להסיח את הדעת מהיתרון הגדול: האופניים האלה מתאימים את נסיעותיהם כך שיתאימו למרדף. וזה עובד ממש טוב.

המשקל נשמר נמוך על האופניים, עם טונות של מרווח סטאובר, כך שהוא מתמודד היטב. ההתקנה קלה הודות למחוון צניחת חיצוני ומכסה מסגרת קופצת מתחת ל-BB הכולל הגדרות מתנע מומלצות עבור ההלם, כולל לחץ אוויר. כל החוגות והפקדים נגישים בקלות.

אפילו מכלול המנוף המשולב נשלט בקלות בכמה רכיבות. לקח לי יותר זמן להתרגל למשוט SRAM Eagle AXS מאשר לשלטי ה-TwinLoc של סקוט.

אם אתם מחפשים אופני שבילים מוכנים לכל דבר, ה-Scott Genius החדשים הם אופציה ייחודית ששווה לראות.

Scott-Sports.comSource link