סאני קולברלי יוצא מהבוץ המנצח בפריז-רובאיקס

סאני קולברלי יוצא מהבוץ המנצח בפריז-רובאיקס


סאני קולברלי (בחריין-וויקטוריוס) שרד את התנאים הגריזלי כדי לזכות בניצחון בפריז-רובאיקס לאחר קרב אכזרי בצפון צרפת. לא רק שזו הייתה הופעתו הראשונה אי פעם באנדרטה, אלא שהוא גם הזוכה האיטלקי הראשון מזה 22 שנים.

פריז-רובאיקס ה -118 (הומס) עשתה 257.7 ק”מ, מתחילה בקומפיין (כ -50 קילומטרים צפונית לפריז) וחצתה 55 ק”מ של פאווה בין קו ההתחלה לוולודרום אנדרה-פטריו ברובאיקס. המירוץ הגיע לראשון מתוך 30 הקטעים המרוצפים לאחר 96.3 ק”מ של כבישים כפריים שטוחים ורטובים, ומשם הגיעו הסלעים הידועים לשמצה עבים ומהירים.

לאחר פתיחה אגרסיבית של 40 ק”מ, פיצול בפלטון הפך למתפרצת של 31 אנשים שכללה כמה שמות ענקיים, בהם הזוכה לשעבר גרג ואן אברמאט (AG2R-סיטרואן), ג’ספר פיליפסן (אלפסין-פניקס), טים דקלרק ודוויד בלריני ( Deceuninck-QuickStep), לוק דורברידג ‘ורוברט סטאנארד (BikeExchange).

הקבוצה הקדמית – כיום פחות מ -30 הודות להתרסקות ודקירות – הגיעה למגזר המרוצף הראשון של טרוייל à אינצ’י עם יתרון 1:40. כאן התנאים באמת בחנו את הרוכבים, ובסוף ארבעת המגזרים הראשונים הובילה רביעייה חזקה את המירוץ: פלוריאן ורמירש (לוטו סאודל), נילס אייכוף (DSM), מקס וולשייד (צ’ובקה-נקסטהאש) ולוק רו (אינאוס גרנדייה).

כצפוי, מזג האוויר המשיך לשחק תפקיד מרכזי, ובאמת הרוויח למרוץ את עיצובו של ‘גיהנום של הצפון’. בין אלה שהתרסקו מהמחלוקת היו הזוכים לשעבר פיטר סייגן (בורה-הנסגרוה) וג’ון דגנקולב (לוטו סאודאל), בעוד שבחזית המירוץ, וולשייד פגע בסיפון זמן קצר גם לאחר שרוה נתפס, והשאיר שניים בלבד במגרש. ראש עניינים.

הבכירים הצעירים-ורמירש, רוכב אופניים לשעבר ואיקהוף, זוכה פריז-רובאקס אספוארס בשנת 2017-התרחקו כמעט 50 ק”מ, מה שאפשר להם את החופש של טרויה ד’ארנברג הידועה לשמצה.

בינתיים הפלטון שמאחור התפוצץ, אבל רבים משחקני המפתח עדיין היו שם. לאחר כמה עצירות מוקדם יותר, מתיו ואן דר פואל (אלפסין-פניקס) הוביל את מה שנשאר מהחבורה על המדרגות האיקוניות ביותר במירוץ שחתך ביער ארנברג. ווט ואן ארט (ג’מבו-ויסמה) נתפס מאחורי התרסקות מגעילה, אך הוא הצליח להחזיר את הקשר עם הקבוצה פעם אחת שוב על המסלול.

כשהחביבים התכנסו מחדש (ואן דר פואל מותח את גבו …) ההתקפות נמשכו כאשר קולברלי וגוויום בויבין (סטארט-אפ מדינת ישראל) היו פעילים במיוחד.

Eekhoff ו- Vermeersch נתפסו לבסוף על ידי קבוצת המרדפים שהצטמצמה זמן קצר לפני המדרגות של הורנה (82 ק”מ לסיום), כשקולברלי וכמה שותפים תקועים בין החזית והפייבוריטים בסביבות דקה מאחור.

החלפת אופניים של ואן דר פואל שנמצאת ממש בתוך 75 ק”מ לסיום, ואחריה התקיימו 15 ק”מ של התקפה כמעט בלתי פוסקת של כוכב הסייקלוקרוס ההולנדי. מאמציו החוזרים ונשנים והשטח הנורא בהתמדה שמו קץ לתקוותיהם של רבים, ותוך זמן קצר, הוא התרחק מיריביו, ולקח עמו רק את בויבין וקולברלי.

ממש מחוץ לחמישים ק”מ לסיום, שמש חלשה שמציעה לרוכבים את הצללים שלהם, ג’אני מוסקון (אינאוס גרנדירס)-החמישי בפאריס-רובאיקס בשנת 2017-הפיל את שני ניצוליו המתפרקים, ורמירש וטום ואן אסברוק (סטארט-אפ לישראל) Nation), ופנה למתקפה בודדה של מונס-אן-פוולה, אחד המגזרים הקשים ביותר ומכוסים בבוץ במירוץ.

כשקבוצת ואן דר פועל/קולברלי כעת עד חמישה שתפסו את חבריו המחוסלים של מוסקון, האיטלקי עדיין הוביל למעלה מדקה, אבל אז פגעו שני מקרים ברורים של חוסר מזל במנהיג תוך 5 ק”מ בלבד. החלפת פנצ’ר ואופניים ממש בתוך 30 ק”מ לסיום ואחריו התרסקה על קטע מרוצף שומני, ובמרחק של 25 ק”מ לסיום, חמשת הרודפים היו בתוך 15 שניות טרפם.

מוסקון נתפס בסופו של דבר על ידי ואן דר פואל, ורמירש וקולברלי על המרצפות בעוד 16 ק”מ לסיום, ואלופת אירופה יצאה היישר להתקפה. מוסקון ושלישיה שלחו את 15 הק”מ האחרונים עם כדקה על מה שנותר מקבוצת הפייבוריטים, שכללה את ואן ארט, היינריך האוסלר (בחריין-ויקטוריוס) ואיב למפרט (דזונינק-קוויקסטפ).

אחרי יותר משש שעות מירוצים, דבר אחד היה בטוח: שלושה בכירים יכבשו כל שלב ביציע.

השלישייה נכנסה יחד לוולודרום, ורמירש ניסה להאריך ימים עם חצי סיבוב לסיום, אך קולברלי הוא שניצח את הניצחון לפני שהתמוטט מכובד הרגש. ורמירש בן ה -22 החזיק מעמד שני, ואן דר פואל לקח שלישי.

פריז-רובאיקס (1.UWT)
Compiègne → Roubaix

קולברלי סאניSource link