מתיו ואן דר פואל צועד בחבל התאוששות בעוד עולמות כבישים ופריז-רובאיקס מתנשאים

מתיו ואן דר פואל צועד בחבל התאוששות בעוד עולמות כבישים ופריז-רובאיקס מתנשאים


מתייה ואן דר פועלהעונה מתאזנת על קצה הסכין.

יום האחד של יום אחד באנטוורפן פורט אפוס, נסיעה של 183.4 קילומטרים ברחבי אנטוורפן ופאתיה הכוללים כ -28 אלף אבנים ו -36 אלף כבישים לא סלולים, יכולה להיות המבחן שמגדיר את שאר שנת 2021 עבור ואן דר פואל.

להולנדי היו תוכניות גדולות לסיום עונת אופני ההרים והכבישים עם מטרות הן באליפות העולם בכבישים והן בהופעת הבכורה שלו בפריז-רובאייס.

עם זאת, בעיית גב מתמשכת כבר אילצה אותו להימנע מעולמות אופני ההרים והעמיד את עולמות הכבישים בפלנדריה בסוף החודש הזה בספק.

קרא גם:

פורט אפוס אנטוורפן, וכיצד הגב של ואן דר פואל מחזיק מעמד, יוכיח מכריע לעתידו הקרוב.

“מתיו ואן דר פואל מתאמן יציבה כבר כשבוע. הוא יחזור במרוץ ביום ראשון ב Port Epic של אנטוורפן, ולאחר מכן תיערך הערכה זמנית ביחס ללוח הזמנים שלו להמשך העונה “, כתבה צוות Alpecin-Fenix ​​ברשתות החברתיות בתחילת השבוע.

מצוקות הגב של ואן דר פול החלו בחודש מאי באליפות העולם באלבשטאט MTB, מרוץ אופני ההרים הראשון שלו מזה שנתיים. דו”ח שפורסם לאחרונה ב- Het Laatste Nieuws אמר המעבר בתנוחות הרכיבה בין שני המקצועות הוביל למאמץ שרירים בגבו.

הנושא לא נעלם מהמשחקים האולימפיים בטוקיו, וההתרסקות הדרמטית שלו במחזור הראשון שראתה אותו נופל מקפיצת סלע ונוחתת על גבו רק החמירה.

ואן דר פואל וצוותו אלפצין-פניקס עבדו קשה על מנת להקל על הכאבים על ידי התאמת עמדת הקלעים והענקת לו זריקה לשיכוך כאבים. עם זאת, הכאבים נעשו עד כדי כך שהוא נאלץ לעזוב מוקדם את מחנה האימונים בגובה.

קרא גם: מתיו ואן דר פועל עדיין מועמד לעולמות, רובאיקס למרות עצירת האימונים

השבועות האחרונים היו סוג של משיכה בחוזקה בין ליבו וראשו של ואן דר פועל כשניסה להגשים את שאיפות הסתיו העמוסות שלו.

עולמות ה- MTB היו המטרה הראשונה שנפלה, מכה קשה לוואן דר פועל שקיווה לקבל איזשהו גאולה לאחר התרסקותו בטוקיו, ואז תחילת מסע הכבישים שלו התחיל להתפורר.

זה סימן חיובי לכך שאן דר פועל התאמן שוב כמו שצריך, אך מידת ההתאוששות האמיתית שלו לא תהיה ידועה באמת עד שיוכל לבדוק זאת בתנאי מירוץ.

אם הגב שלו לא יוכל לעמוד בחבטות ובאבל של אנטוורפן, זה עלול להיות בעל השלכות מרחיקות לכת על עונתו של ואן דר פועל שתדמם לתחילת מסע הציקלו-קרוס שלו.

הימנעות מבעיות לטווח ארוך

הצרות האחרונות של ואן דר פואל עומדות בניגוד גמור לכמה מהנסיעות השולטות שהוא עשה במחצית הראשונה של העונה.

זה נראה כאילו העולם עומד לרגליו כשהוא משתתף בניצחון שלב הטור דה פראנס ובילה שבוע בחולצה הצהובה ביולי. היה קשה שלא לראות אותו מסתער על זהב אולימפי, ואולי לוקח שני חולצות קשת לפני שהנפילה יצאה.

קרא גם: אולימפיאדת טוקיו: חלומותיו של מתיו ואן דר פועל מסתיימים בבלבול בנוגע לקפיצת סלע

בדרך כלל כרזה חצי רגילה ברשתות החברתיות, ואן דר פועל שקט מאז שהכיר בהתרסקותו באולימפיאדה, וצייץ רק כמה הודעות מותג וקבוצות-כולל הידיעה על הארכת החוזה שלו עם אלפסין-פניקס.

במקום תהילה, ואן דר פואל מוצא את עצמו מנסה כעת להציל את המחצית השנייה של עונתו.

ברור מהאופן שבו הוא מתרוץ שלוואן דר פואל יש צמא שאינו יודע שובע לזה.

עבור האוהדים, זה נפלא לצפות אבל הסגנון הבלתי פוסק והאגרסיבי שלו נשך אותו בעבר. זה עשה את זה מוקדם יותר השנה לאחר התקפה לטווח ארוך בטירנו-אדריאטיקו הותירה אותו מעט חסר במילאן-סן רמו.

אין ספק שאן דר פואל להוט להתחרות שוב, אך הוא חייב לקבל את החלטות לוח השנה שלו בראשו ולא בלבו. אביו אדרי, רוכב לשעבר בעצמו, שקל משקל בנושא.

“זו פציעה שלוקחת זמן. הוא התגנב בהדרגה, ואתה לא יכול לצפות שהוא ייעלם תוך שבועיים. כעת מת’יו עומד בפני מכשול בקריירה שלו שצריך לפתור אותו וכך יהיה “, אמרה אדרי ואן דר פועל. Het Laatste Nieuws בסוף אוגוסט.

הבכור ואן דר פועל מאמין שדחיפת הפציעה בהתאוששות מלאה עלולה לפגוע בבנו, והזהיר כי הוא עלול למצוא את עצמו נאבק כמו תיבו פינו אם לא ישמור על הפציעה כראוי.

פינו סבל מבעיות מאז 2020 כשהתרסק במהלך שלב הפתיחה המושפע מגשם של הטור דה פראנס. בדיקות רפואיות מאוחרות יותר הראו כי הצרפתי סדק את עצם החזה ואגן. הוא המשיך להטריד אותו העונה והוא פרש מג’ירו ד’איטליה לפני שהתחיל, והחל לרוץ שוב רק באוגוסט.

“אנחנו לא יודעים מאיפה זה בא. ככה זה. כשיש הצלחה, אותן מחלות קלות נשכחות במהירות, אך הסיבה האמיתית לא חולפת “, אמר. “אתמול קראתי סיפור על רוכב האופניים הצרפתי תיבו פינו. הוא גם נאבק זמן רב בגבו. פינו היה בחוץ כבר ארבעה חודשים; נראה שכעת הוא הוקל מהבעיה “.

בעוד שהבעיות של ואן דר פועל אינן חמורות ממש כמו הבעיות שספג פינו, ההולנדי יצטרך לתכנן היטב, והוא עדיין יכול להתמודד שוב השנה. אביו בטוח שיבצע את השיחה הנכונה.

“אין טעם ללכת לעולמות ולפריז-רובאיקס בחצי כוח, בניגוד לשיקול דעתך הטוב יותר. אם אתה לא מאה אחוז, אז אל תלך לשם “, אמר לעיתון. “במקרה כזה, עדיף להתאמן קצת ולרכוב על עונת קרוס שלמה. הוא מכיר את הגוף שלו מספיק טוב. אני משוכנע שאם זה לא ישתפר, הוא יפסיק לגמרי ויתחיל בעוד חודש ”.

Source link