מחקר צרפתי: תרופה לפגיעה בחוט השדרה זוהתה בקרב רוכבי טור דה פראנס

מחקר צרפתי: תרופה לפגיעה בחוט השדרה זוהתה בקרב רוכבי טור דה פראנס


“],” filter “: ” nextExceptions “:” img, blockquote, div “,” nextContainsExceptions “:” img, blockquote “}”>

קבל גישה לכל מה שאנו מפרסמים כאשר אתה
> “,” name “:” in-content-cta “,” type “:” link “}”> הירשם ל- Outside+.

עדות למרגיע שרירים המשמש לטיפול באנשים הסובלים מטרשת נפוצה וחבלות בעמוד השדרה נמצאו בדגימות שנלקחו מרוכבי אופניים מקצועיים, כך עולה ממחקר צרפתי.

הדו”ח מסר כי דגימות שיער נלקחו משבעה רוכבים במהלך “מרוץ רוכבי אופניים בן שלושה שבועות”.

שם הצוות ורוכבי האופניים המעורבים אינם מפורטים בדוח – פורסם ב כתב העת Wiley Analytical Science אשר נבדק על ידי VeloNews במלואו – אך זה יצביע על כך שהדגימות נאספו במהלך טור דה פראנס ביולי.

פתולוג אסף את דגימות השיער עם המשטרה הנוכחית והתרופה טיזנידין זוהתה בשלוש מתוך שבע הדגימות שנאספו. על פי הדיווח, הוזמנו בדיקות לחומרים אחרים, אך לא פורטו.

טיזנידין, המשווקת תחת שמות כגון Sirdalud או Zanaflex, אינה אסורה על פי כללי הסוכנות העולמית נגד סמים (WADA).

“טיזנידין אינה תרופה אסורה ב- WADA, אך נראה שהיא מציגה כמה תכונות מעניינות לספורטאים מכיוון שהיא מרגיעה שרירים קצרת טווח”, נכתב בדו”ח. “עם זאת, מכיוון שהוא יכול לגרום לנמנום, אין להשתמש בו במהלך המירוץ אלא במהלך הערב או לפני השינה כדי לסייע להחלמה. אולי ניתן להשתמש בתרופה למניעת התכווצויות מכיוון שיש לה השפעה מרגיעה על השרירים. אין שום פרסום בספרות המדעית בנושא ספציפי זה.

“קשה לדעת בדיוק את מטרת השימוש בו מכיוון שניתן להשתמש בטיזנידין בשילוב עם תרופות אחרות. ספורטאים עשויים לחוות שילוב [sic] שהם רואים בהם שימושיים. עם זאת, יש להם לפעמים צריכות מוזרות שנראות כמו חיפוש אחר אפקט פלסבו ולא הוכחה אמיתית לשיפור הביצועים, במיוחד כאשר תרופה אינה אסורה “.

המחקר מספק הצצה מאחורי הווילונות על אילו מוצרים משתמשים בכמה מרוצי מקצועות מובילים מבלי לשבור כללים קפדניים נגד סמים.

אף על פי שאינה אסורה על ידי WADA, ניתן להשיג טיזנידין רק בצרפת באמצעות מה שנקרא “אישור שימוש זמני זמני”, מערכת שנועדה לתת לאנשים הסובלים ממחלות קשות או נדירות גישה מוקדמת לתרופות מסוימות.

יש להזמין את התרופה באמצעות שירותי בית החולים, ולא ניתן לרכוש אותה בבית מרקחת.

טיזנידין פועל על ידי חסימת דחפים עצביים – תחושת כאב – שנשלחת למוח שלך. בנוסף לפציעות, הוא משמש לעתים גם לטיפול באופיואידים וגמילה מאלכוהול.

על פי הדו”ח שפורסם-שנכתב על ידי המדענים פסקל קינץ, לורי גדדר וז’אן סבסטיאן ראול-חטיבת בריאות הציבור בצרפת במשטרה הלאומית ביקשה את המחקר. המטרה הייתה “בדיקת טיזנידין בדגימות שיער שנאספו מספורטאים בינלאומיים”.

רמת התרופה שנמצאה בשלוש דגימות השיער החיוביות הייתה 1.1, 3.7 ו -11.1 pg/mg.

מכיוון שמחקרים קודמים לא נערכו, המחקר אמר שעדיין לא ניתן לקבוע כמה טיזנידין צפוי להימצא בדגימות שיער בהשוואה למינון ההתחלתי. עם זאת, הוא הגדיר את הסכומים שנמצאו כ”נמוכים מדי “.

הדו”ח הגיע למסקנה כי “עדיין לא ברור” אם ניתן להשתמש בטיזנידין לשיפור הביצועים.Source link