כל הקונספט החדש של Trek Speed ​​הופך אווירודינמי יותר, אך גם הרבה יותר נוח

כל הקונספט החדש של Trek Speed ​​הופך אווירודינמי יותר, אך גם הרבה יותר נוח


זו לא תהיה השקת אופני תלת ללא טענות על אווירודינמיקה משופרת. אל דאגה, Trek מבטיח לנו שה-Speed ​​Concept החדש בהחלט מתאים. למעשה, הם אומרים שזה האופניים המהירים ביותר שהם בדקו אי פעם במנהרת רוח. אבל יש כל כך הרבה דברים אחרים שקורים עם המסגרת החדשה שכמעט קל לשכוח שהדבר הזה כנראה יחסוך לך 6 דקות על רגל אופניים למרחק איש ברזל מלא.

אופני טריאתלון Trek Speed ​​Concept

זה נקרא ה מְהִירוּת אבל קונספט, אז נתחיל שם. הודות לצוות מחקר הביצועים של Trek והשקעות גדולות כמו מחשב-על מקומי להפעלת סימולציות CFD, נראה כי Trek עשתה צעדים גדולים במונחים של אווירודינמיקה. החברה טוענת שהם מריצים סימולציות CFD ללא הפסקה, מה שמאפשר להם לבדוק כל הזמן שיפורים קטנים במקום לשלם למישהו אחר כדי להפעיל את הסימולציות שלהם, וזה לא זמן או חסכוני.

בדיקת ה-CFD מפנה בסופו של דבר את מקומה לבדיקות מנהרת רוח, ולבדיקות אוויריות בעולם האמיתי, שבהן גילתה Trek שהאופניים החדשים שלהם מהירים ב-16 וואט מה-Sped Concept הקודם. זה אמור להיות טוב למשך כ-6 דקות בהתבסס על קצב מנצח בקונה לרגל אופניים למרחק איש ברזל מלא.

IsoSpeed ​​Comfort

אופני טריאתלון Trek Speed ​​Concept עם איזוספיד

אווירודינמיקה נהדרת, אבל לא אם אתה צריך להקריב נוחות. עיצוב אופני טריאתלון אווירודינמי כולל לרוב חלקים גדולים של סיבי פחמן עבור המסגרת, גלגלים בחתך עמוק, מוטות מושב אוויר – במילה אחת, קשיחים. כדי לתת ל-Speed ​​Concept קפיצת מדרגה גדולה בנוחות הרוכב, Trek הוסיפה את טכנולוגיית ה-IsoSpeed ​​המוכחת שלהם לצינור המושב. זה טוען ששיפר את נוחות הרוכב בשיעור עצום של 30-40%. Trek אומר שמיקום הציר של IsoSpeed ​​נמצא רחוק יותר כדי לעבוד טוב יותר עם הטיית המשקל של עמדות רוב הטריאתלטים.

מתכוונן בצורה מדהימה (ובקלות).

חזית אופני טריאתלון Trek Speed ​​Concept

כשזה מגיע לנוחות, ההתאמה היא גם חשובה להפליא. אז Trek יצרה מערכת התאמה חדשה לגמרי כדי להרחיב את חלון ההתאמה ולהפוך את האופניים לקלים יותר להתכוונן ולחיות איתם. ישנם שלושה מוטות בסיס שונים עם הבדלים של 15 מ”מ בגובה הערימה ועם בסיסי מגדל שונים על גבי זה. בסיסי המגדל נעים מ-0 ל-75 מ”מ במרווחים של 15 מ”מ בנוסף ישנם מרווחי התאמה של 5 מ”מ שניתן לשים למעלה. למרווחים בגודל 5 מ”מ יש חריצים בפנים כך שתוכל להוסיף או להסיר אותם מבלי לחבר מחדש את האופניים. הארכת המניות וזווית הרפידה מוגדרות ל-7°, אבל יש מרווח לכוונון זווית שיכול לשנות את זה ל-14° או 0°. למרווח לכוונון הזווית הזה יש גם חריץ כך שלא תצטרך לשחזר.

בסך הכל, יש 0-115 מ”מ של כוונון ערימת רפידות, עם כוונון של עד 85 מ”מ של ערימת רפידות על מוט בסיס יחיד. במונחים של טווח הרפידות, ישנם שלושה משטחי מגדל שונים, בתוספת התאמה של 60 מ”מ מבסיס ההארכה, מה שמביא לכוונון טווח כולל של 160 מ”מ. אורך ההארכות מתכוונן גם כן עם שלושה מיקומי הרכבה שונים עבור הרחבות לבסיסי ההארכה, מה שמביא להתאמה כוללת של 100 מ”מ מהגב של הרפידה לקצה ההרחבה.

לרפידות יש גם כ-120 מ”מ של כוונון כולל מצד לצד, בתוספת כוונון סיבוב של 10°. התאמות טווח ההגעה הן לחלוטין דרך ההרחבות, תוך שמירה על האווירודינמיקה ללא פגע – המעבר ממונוריזר לעיצוב הדו-מגדל החדש היה חלק גדול מהשיפור באווירודינמיקה, שעוזר להפוך את רוכב אווירודינמי יותר על ידי תיעול האוויר סביבם.

ידידותי לנסיעות

כוונון סרגל אופני טריאתלון של Trek Speed ​​Concept

ומכיוון שהתחרות בטריאתלון כוללת בדרך כלל נסיעות, Trek עיצבה את תא הטייס החדש Speed ​​Concept כך שייארוז בקלות מבלי להשפיע על ההתאמה שלך. בעת נסיעה, אתה יכול פשוט למשוך את מוט הבסיס אשר שומר על כל ההתאמות שלך. זה אפשרי מכיוון שהאופניים החדשים משתמשים בסידור צינורות היגוי מסורתי יותר במקום המזלג/הראש/גבם המשולבים באופניים הקודמים. אם האריזה שלך דורשת זאת, ניתן להסיר את המגדלים גם באמצעות ארבעה מחברים בלבד, מה שגם שומר על ההתאמה שלך, רק עם עוד קצת עבודה.

איזה מידה אני צריך לקבל?

עם כל אפשרויות ההתאמה האלה, לא בטוח אילו חלקים תזדקק או איזה גודל? למרבה המזל, Trek יצרה מחשבון מתאים בדיוק למטרה זו. פשוט הזן את ערימת הרפידות שלך, טווח הרפידות ואת גובה מוט המושב שלך והמחשבון יגיד לך את השילוב האידיאלי של חלקים להתחיל איתו.

מקום לתזונה

אופני טריאתלון משולבים של Trek Speed ​​Concept תיבת בנטו

חלק גדול מעיצוב אופני הטריאתלון הוא אחסון על האופניים עבור תזונה, הידרציה וכלים. קונספט המהירות החדש סיקר אותך גם שם. עבור הג’לים האלה, יש קופסת בנטו נשלפת שבנויה לְתוֹך הצינור העליון במקום לשבת עליו. זה מאפשר לך לאחסן את האוכל בפנים ללא עונש אווירי. אבל זה גם נשלף וניתן למדיח כלים, כך שאתה יכול בקלות להוציא את כל השטף אחרי רגל האופניים שלך. כלול עם האופניים, בנטו בוקס יכול לאחסן עד שמונה ג’לים.

אופני טריאתלון Trek Speed ​​Concept עם בקבוק אירו כלול

ואז יש את בקבוק ה-Aero Downtube, שבו ניתן להשתמש שוב ללא עונש אווירי. בקבוק 700 מ”ל כלול עם האופניים ונצמד לכלוב הבקבוקים שלו.

גם כלים

אופני טריאתלון Trek Speed ​​Concept עם ערכה שטוחה נסתרת

אשר ניתן להסיר בקלות כדי למצוא את הערכה השטוחה מוסתרת מתחת, בתוך המסגרת. אביזר נוסף ללא כל עונש אווירי, העריסה כלולה עם האופניים ותכיל BITS multi-tool, CO2 מושחל, ראש ניפוח, צינור ומנוף צמיגים (שאינם כלולים עם האופניים).

אופני טריאתלון Trek Speed ​​Concept עם בקבוק BTA אופציונלי

בקבוק ה-BTA יימכר בנפרד.

כדי לסיים את מערכת ההידרציה, Trek תציע בנפרד את בקבוק האירובר BTA. לבקבוק זה גם קיבולת של 700 מ”ל ומאחסן בין זרועות האירוברים. ישנו צינור הנגיש מבלי לעזוב את עמדת האוויר, ועוזר לך מהר ולחות.

בלימה טובה יותר

אופני טריאתלון Trek Speed ​​Concept עם בלמי דיסק

לבסוף, המסגרת עושה את הקפיצה הצפויה לבלמי דיסק לביצועי בלימה טובים יותר – אבל צוות האווירודינמיקה של Trek אומר שזה גם איפשר להם להנדס אופניים מהירים יותר. חשוב מכך, גם עם תוספת של בלמי דיסק, תושבת T47 תחתונה וכל התכונות החדשות, המסגרת החדשה עדיין נטולת משקל בהשוואה לגרסה הקודמת. כלומר, הם לא הוסיפו משקל למסגרת, משהו ש-Trek מייחסת חלקית את השימוש בסיבי פחמן OCLV 800.

גרסת TT + תמחור

Triathlon Speed ​​Concept משמאל, גרסת TT מימין.

Triathlon Speed ​​Concept משמאל, גרסת TT מימין.

לא בטריאתלון, רק מהירות כוללת? יש גם Speed ​​Concept TT שהיא גרסה מופשטת של האופניים במיוחד למבחן זמן ללא IsoSpeed, פתרונות אחסון לתזונה והידרציה, או הערכה השטוחה. גם לגרסת ה-TT יש גיאומטריה מעט שונה, והיא תוצע רק במסגרות SL, בעוד שגרסת הטריאתלון מוצעת ב-S-XL. גרסת ה-TT רָצוֹן להיות זמין לצרכנים, אבל רק כמסגרות עבור $4,999.99. תוכל גם לקנות את גרסת הטריאתלון של מסגרת ה-Sped Concept באותם $4,999.99.

Speed ​​Concept SLR 6 eTap

Speed ​​Concept SLR 6 eTap

Speed ​​Concept SLR 7

Speed ​​Concept SLR 7

Trek Speed ​​Concept SLR 9

Trek Speed ​​Concept SLR 9

מוצעת רק דרך Project One, Trek תציע את קונספט המהירות הן בגרסאות Shimano di2 והן בגרסאות SRAM eTap והן בגזרות SLR 6, SLR 7 ו-SLR 9, החל מ-$8,799.99 ל-$13,499.99.

trekbikes.comSource link