הטוויסט האחרון בסאגה הסוערת של מיגל אנג’ל לופז רואה חזרה לאסטנה

הטוויסט האחרון בסאגה הסוערת של מיגל אנג’ל לופז רואה חזרה לאסטנה


הטוויסט האחרון באודיסיאה המוזרה של מיגל אנג’ל לופז רואה את הרוכב הקולומביאני חוזר לקבוצה שעזב לפני שנה.

על עקבי יציאתו השנויה במחלוקת מה- Vuelta a España עם שלב אחד לסיום ושבירת חוזהו עם מוביסטאר, לופס אישר ביום שישי כי הוא חתם על הסכם לשנתיים לחזור לקבוצת אסטנה קז’קסטן ל -2022-23.

“החזרה לקבוצה של אסטנה היא חזרה הביתה”, אמר לופס בהצהרה ביום שישי. “בעולם הרכיבה המקצוענית, רוכב שרוצה להמשיך להתקדם לפעמים צריך לשנות משהו בקריירה שלו, כדי לצבור ניסיון חדש. לפעמים זה טוב, לפעמים לא. “

קרא גם:

עם ההערות השמורות האלה, נראה שלופז אומר שהוא שמח שהכהונה הקצרה אך השנויה במחלוקת שלו עם Movistar תסתיים.

וההודעה הרשמית ביום שישי היא הפרק האחרון במה שהיה אחד הסיפורים הנפיצים וכובשי הכותרות של עונת 2021.

תמונה מהטלוויזיה הספרדית של הרגע בו לופז נטש את Vuelta בשנת 2021.
תמונה מהטלוויזיה הספרדית של הרגע בו לופז נטש את Vuelta בשנת 2021. (צילום: טלוויזיה ספרדית)

התפשטות בלתי נראית בהיסטוריה של רכיבה על אופניים

תפנית הפרסה היא הפרק האחרון בסאגה המתמשכת הכוללת את לופז, המנהל הכללי של אסטנה, אלכסנדר וינוקורוב, ו- Eusebio Unzué של Movistar וחברי צוות Movistar.

נראה כי הגעתו של לופז למווביסטאר הולכת בסדר עד שהכל התפרק תוך כמה שעות בשלב הכביש הסופי המתוח והמכריע של Vuelta 2o21.

קרא גם: לופז עוזב את Vuelta כשנקודת הפודיום נמסת

עם חוזהו להצטרף לקבוצת WorldTour הספרדית הוותיקה, לופס היה מטופח כקפטן ה- GC החדש של מוביסטאר, והוא עשה יפה להשלים את הפער שהותירו העזיבות האחרונות של רוכבי מארקיז כמו ניירו קווינטנה, ריצ’רד קרפז ו מיקל לנדה.

הדברים התנהלו כל כך טוב, עד שמוזיסטאר ולופס הסכימו על הארכת חוזה רגע לפני תחילת וולטה ב -2021, והוא החזיר לקבוצה את הניצחון בשלב “המלכה” שסיים את סיום הפסגה החדשה בגמוניטיירו באסטוריאס.

הכל התגלגל בצורה מרהיבה תוך כמה שעות בשלב של רכבת הרים על פני הכבישים התלולים והצרים של גליציה.

לופז נקלע להצלבה בסדרה של התקפות שאין להפסיד מצד יריבות הפודיום, והקולומביאני, שהתחיל את היום השלישי בסך הכל, נשאר תקוע בקבוצת רודפים בעוד שחברו לקבוצה אנריק מאס, שניצב במקום השני, היה בקבוצת ה- GC הקדמית.

מה שהתפתח בהמשך היה אחת ההתמוטטות המרהיבות ביותר בהיסטוריית הרכיבה.

כשראה את סיכויי הפודיום שלו מתאדים וככל הנראה כועסים על פי פקודות קבוצתיות שהגיעו לרדיו, ירד לופס בכעס על אופניו כדי להפסיק. למרות הפצרות ממנהל הספורט שלו, מחברי הקבוצה ואונזו עצמו, סירב לופס להמשיך.

כשנותרה כשעה בשלב הכביש האחרון, לופז עזב את הוועלטה, ועולם הרכיבה הסתובב למגיפה.

Movistar מחזיקה בכמה קלפים חזקים שנכנסים לשבוע השני של ה- Vuelta
עד מהרה הדברים התגלגלו ב- Vuelta a España. (סטיוארט פרנקלין/Getty Images)

אין סיכוי לתקן את הנזק

השעות, הימים והשבועות שלאחר מכן ראו הפלות משני הצדדים.

לופז אמר כי הקבוצה הורתה לו להפסיק לרדוף, ותומכיו הקולומביאנים של לופס רמזו כי הקבוצה מנסה לטרפד את סיכוייו בתוך הקבוצה כדי להבטיח שמאס – רוכב ספרדי – יובטח במקום הפודיום.

אנשי Unzué ו- Movistar Team הכחישו את ההאשמות הללו, והתעקשו כי הם מתחננים בפני לופס להמשיך במרוץ, לא רק כדי לשמר את מה שעוד יכול היה להיות מקום שישי או שביעי ב- GC, אלא גם כהחזר על כל העבודה הקשה שעשו חבריו לקבוצה. נכנסו ל- Vuelta במהלך 19 השלבים הקודמים.

מאוחר יותר הסביר אונזואה שהקבוצה אמרה ללופס “להפסיק לרדוף” רק כדי שרודפים אחרי חברי הקבוצה מאחור יוכלו להחזיר את הקשר עם קבוצת לופז – עמוסה ברוכבים שלא היה להם עניין למשוך את המנהיגים.

הסיפור התפרסם בכותרות בימים ובשבועות הקרובים, כאשר כלי תקשורת ואנשי אופניים קולומביאנים וספרדים לוקחים כל צד.

קרא גם: מוביסטאר מסיימת את חוזהו של לופז לאחר התמוטטות

על פי מקורות, הרוכבים בקבוצת Movistar Team פנו להנהלת הקבוצה ואמרו שהם לא רוצים שלופז יישאר בקבוצה לאחר עזיבתו הזועמת והפתאומית מהשלב הלפני אחרון. גם לופז הביע תסכול מהדרך של Movistar לעשות דברים.

הקובייה יצקה. לופז נעלם.

חזרה לאסטנה, קבוצה במעבר

אלכסנדר וינוקורוב נמצא בצוות מאז הקמתו. (צילום: דן קוואלארי | VeloNews.com)

מעבר לכותרות בעקבות ההתפוצצות של Vuelta, התרחשה דרמה אחרת באסטנה-פרמייר טק.

גם הקבוצה הקזחית הוותיקה עברה סערה. המנכ”ל הוותיק וינוקורוב אולץ מהקבוצה שהוקמה ברובה ויצרה עבורו במשיכת משיכה בין הקזחים לבין הגעתו של נותן החסות הקנדי החדש, פרמייר טק.

כשהתחיל הסיור לשנת 2021, וינוקורוב הושבתה כמנכ”ל, וקבוצת פרמייר טק, בראשות מנכ”ל בעל החברה ז’אן בלנג’ר, ניסתה להיאבק בשליטה על הקבוצה.

אולם תוך מספר שבועות, שחקנים מרכזיים בקזחסטן, כולל עד ראש ממשלת האומה על פי דיווחים בתקשורת, הרימו את וינוקורוב בחזרה לתפקיד המנכ”ל שלו. זה הוביל ליציאה של פרמייר טק, שעדיין מסתובבת אחר שותף חדש של WorldTour בשנת 2022.

קרא גם: Premier Tech קניות ברחבי צוות WorldTour

חזרתו של וינוקורוב לצמרת הקבוצה – שנקראת כיום קבוצת אסטנה קזאקסטן – עזרה לפתוח את הדלת לקאמבק של לופז.

לופז עזב את אסטנה כדי לרדוף אחרי עסקה טובה יותר במוביסטאר, וכאשר הכל התפרק במהלך הוועלטה, ווינוקורוב שהוטבע טרי חיכה בזרועות פתוחות להחזיר את בנם האובד.

לופס הפך למקצוען עם אסטנה בשנת 2015, ואחרי כמה חודשים סוערים, הוא חזר.

“מיגל אנג’ל לופז הוא רוכב שגדל והשיג את הצלחותיו הגדולות ביותר בקבוצה שלנו, ולכן אני שמח שאחרי הפסקה קצרה הוא חוזר לקבוצת אסטנה”, אמר וינוקורוב בהודעה לעיתונות. “בשנה האחרונה, מיגל אנג’ל צבר ניסיון רציני, שאולי חסר לו בצוות שלנו. אני חושב שהניסיון הזה, טוב וגם לא טוב, יעזור לו להמשיך ולהתפתח “.

בעקבות תקרית לופז, שתי הקבוצות התארגנו מחדש.

מוביסטאר מהמרת על נוער, וחתמה על שישה רוכבים חדשים לשנת 2022, בהם אלכס ארנבורו, אוסקר רודריגס (שניהם מאסטנה) והמטפס הקולומביאני איבן סוסה.

היומון הספרדי כפי ש גם דיווח השבוע כי מנהל הספורט הוותיק ז’וזה לואיס אריאטה לא ימשיך בקבוצה, כאשר פטקסי וילה ישתלט על המושכות כמנהל הספורט הראשי לשנת 2022.

לאחר כמה חודשים של חוסר ודאות לגבי עתידה הכלכלי, אסטנה קזאקסטן ממלאת כעת את הסגל שלה לשנת 2022. מספר שמות גדולים עוזבים, ביניהם יעקב פוגלסנג, אלכסנדר ולסוב, האחים איזגיררה ולואיס לאון סאנצ’ס.

הרוכבים הנכנסים כוללים את וינצ’נזו ניבאלי, ג’אני מוסקון, דיוויד דה לה קרוז, ג’ו דומברובסקי, ולאחר עונה סוערת בחוץ, לופז.

Source link