הדרך ל-PBE 2021: זוכה מלגת ההכללה של PBE x SRAM גיא סטון מאופני Relstone

הדרך ל-PBE 2021: זוכה מלגת ההכללה של PBE x SRAM גיא סטון מאופני Relstone


לקראת מהדורת 2020 של התערוכה, תערוכת האופניים של פילי הייתה מוכנה לקבל את פני הנמענים האחרונים של מלגת הכללה PBE x SRAM עבור בוני מסגרות. לרוע המזל, ההופעה נדחתה בגלל קוביד. בצד החיובי, תערוכת האופניים של פילי חוזרת ל-2021, והיא מתרחשת בסוף השבוע הזה. זה הופך את כל הזוכים למלגות 2020 גם לזוכים ב-2021, שעבודותיהם יוצגו בדוכן SRAM בתערוכה השנה.

באופן אישי, תכנית מלגות PBE x SRAM לשנה זו משפיעה אפילו יותר מכיוון שאחד הפרסים הוענק לחבר שלי, גיא סטון. אני מכיר את גיא מסצנת אופני ההרים המקומית כבר שנים. גיא די שקט ומאופק, אבל ברור שיש לו תשוקה יוקדת לאופניים. יום אחד, הוא פשוט התחיל להופיע לרכיבות על רלסטון – אופניים שהוא בנה בעצמו.

הכל התחיל כתוצאה מאותה התמכרות לאופניים שרבים מאיתנו מתמודדים איתה. לדברי גיא, אופני הכביש האמיתיים הראשונים שלו היו ווטרפורד 1200 מותאם אישית עם צינורות ריינולדס 753 – “זה היה רק ​​לילה ויום בהשוואה למה שרכבתי קודם, ופשוט התמכרתי.” בשלב מוקדם, גיא גם חלם להיות הבעלים של Merckx MX Leader, “זה עם צינורות קולומבוס מקס וזיזים מלאים”. תמיד נמשך למסגרות אירופאיות קלאסיות, בסופו של דבר, גיא אמר לעצמו שלעולם לא יקנה אופניים נוספים. “אם רציתי אחד, הייתי צריך להבין איך לבנות אותם בעצמי.”

גיא סטון מאופני רלסטון

אז הוא עשה זאת. לאחר שהשתתף בשיעור BREW Racing TIG בשנת 2015 ואחריו שיעור הלחמה על ידי ג’ו ברינגהלי בשנת 2016, גיא בנה בביתו אופני פלדה בהתאמה אישית מאז ומתמיד. כשהחל לבנות מסגרות לראשונה לפני כשש שנים, גיא מספר שבשנים הראשונות הוא הוציא אופניים חדשים כמעט כל חודש. במקום להתמקד בשלמות הגימור, גאי התעניין יותר כיצד אפשרויות שונות של התאמה, פרופילי צינורות, סגסוגות וקטרים ​​ישפיעו על איכות הנסיעה.

גיא לא רצה “ליצור עותק של משהו שכבר היה שם בחוץ”, גיא היה מרוכז ביצירת מסגרות אמיתיות של אופני הרים סחובות שיוכלו לעמוד בהתעללות תוך מתן הנסיעה המושלמת לכל רוכב. גיא מתבדח שכרוכב שרירי במשקל 245 ק”ג שרוכב תדיר במהירות בודדת נוקשה, אם לפריימים שלו הייתה פגיעות כלשהי, הוא היה מוצא אותה.

זיז מזלג מולחם על ידי אופני relstone

בעקבותיו של אומן מסגרות קלאסיות, גיא בונה ביד את כל הזיזים שלו – החל מצינורות פלדה שמולחמים יחדיו פילה ברונזה, ואז מגולפים ביד בצורת הזיזים. לאחר מכן, צינורות המסגרת מולחמים בכסף לתוך השקעים אשר דורשת הרבה בקרת חום כפי שגיא מציין.

אופני הרים של Relstone Bikes

הזיזים והצינורות האלה עושים את דרכם בסופו של דבר לאופניים ייחודיים עם שמות מהנים. מהירות הסינגל הנוקשה שלו? זה ה-Dawg הישן. הוסף לו מזלג מתלה, וזה ה-New Trix. אופני הרים בגודל ילד שגיא הכין לבתו? זה ליל ניו טריקס. והשם רלסטון עצמו? זה נולד משילוב של שם המשפחה של גיא ושם הנעורים של אשתו.

Relstone טרייקס חדשה

כל אחת מהמסגרות הללו נבנתה בהתאמה אישית עבור בעליה, לרוב עם צינורות ראש ארוכים יותר ממה שניתן לצפות. הסיבה היא כפולה: על האופניים הקשיחים שלו, גיא בונה אותם במיוחד כדי להפעיל מזלגות קשיחים עם מידות סרן קצרות יותר, מה שמפיל את צינור הראש למטה. בקצה השני, גיא מאמין שלאופניים שנבנו בהתאמה אישית לא צריך להיות ערימה ענקית של מרווחים בין האוזניות לסטם. אז צינורות הראש ארוכים יותר כדי לספק את ההתאמה הנכונה עם גבעול כמעט נטרק.

גיא מציין שמכיוון שצינורות ראש יכולים להיות אחד הצינורות הכבדים ביותר באופניים, הוא משתמש בצינורות ראש קלים במיוחד עם קירות דקים יותר. אבל כדי לספק את הכוח הדרוש, הוא מחלח טבעות חיזוק בקצוות כדי למנוע מהם להתאפס.

אופני רלסטון טנדם

בקישור מעניין לתערוכת האופניים של פילי, בעודו בחופשה עם משפחתו בפילדלפיה לפני שנים, בגחמה גיא עצר לראות את סטיבן בילנקי והחנות שלו. גיא בנה רק כמה שנים באותו שלב, ואחרי שראה טנדם סחוב תלוי בחנות של בילנקי, גיא אמר שהוא רצה לבנות טנדם לבתו. יותר מסובך מבניית אופניים מסורתיים רק מבחינת הגודל בלבד, גיא הלך הביתה ועשה את זה.

גיא סטון בשיתוף עם בתו

השם המתאים רק שנינו כולל סוגרים תחתונים סגורים מותאמים אישית עם מעטפת אקסצנטרית בחזית כדי למתוח את שרשרת התזמון.

אופני כביש אולטרה סיבולת Relstone Godspeed

בהמשך לנושא הדרך, גיא עובד על פרויקט מיוחד שזכה לכינוי Godspeed. זיכרון מובנה של אביו שנפטר לאחרונה, גיא מתכנן להשלים את המאה המשולשת הראשונה שלו+ כדי להנציח את אביו. כדי לעשות זאת, הוא עובד על עיצוב אופניים במיוחד עבור רכיבת כביש אולטרה מרתון תוך כדי חידוד המנוע שלו. גיא אומר שהוא כבר השלים מאה כפולה בקצב מהיר, והצעד הבא שלו הוא לבנות דגם חדש של ה-Godspeed – שיהיה הראשון שלו בנירוסטה.

כדי לראות רלסטון באופן אישי, עצרו ליד דוכן SRAM ב-PBE – גיא אומר לנו שיוצגו לו אופני הרים מיוחדים שהוכנו רק לתערוכה.

9 שאלות עם גיא סטון

אופנוענים: איך קוראים לך, איפה אתה יושב וכמה זמן אתה בונה שלדות לאופניים?

גיא סטון: שמי בָּחוּר אֶבֶן והמותג שלי הוא Relstone Cycles. אני מבוסס בסינסינטי, אוהיו. אני בונה אופניים מכל הסוגים כבר שש שנים.

אופנוענים: מה חומר המסגרת וטכניקת הבנייה המועדפת עליך?

גיא סטון: החומר המועדף עלי הוא פלדה. טכניקת הבנייה המועדפת עליי היא שילוב של הלחמת ברונזה וכסף. אני נהנה במיוחד לייצר זיזים מותאמים אישית.

אופני הרים סחובים BB shell

אופנוענים: מה מייחד את האופניים שלך מבוני התאמה אישית אחרים?

גיא סטון: הייתי אומר שהגיאומטריה ועבודת הזיזים המולחמים שלי מייחדים אותי מבונים אחרים. יש הרבה בונים מוכשרים באמת שמייצרים אופני פלדה יוצאי דופן בהתאמה אישית. יש מעט יחסית שמייצרים זיזים מותאמים אישית (לא בי-לאם) וסוגריים תחתונים סחובים לאופני הרים.

Bikerumor: איך הגעת לזה? מי נתן לך השראה להתחיל לייצר אופניים?

גיא סטון: אני רוכב אופניים לכל החיים. לא משנה איך עובר היום שלי רכיבה על אופניים עושה את זה טוב יותר. רק בשנות העשרה המאוחרות שלי התחלתי לחשוב על בניית אופניים משלי. אבי היה מכונאי והוא נתן לי השראה לעבוד עם מתכות ולבנות אופניים. רק בשנות ה-40 לחיי בניתי את המסגרת הראשונה שלי. נתפסתי. בכל אופניים, אני מנסה משהו חדש כדי לשמור על עקומת הלמידה גבוהה ולשפר את התהליך שלי.

Bikerumor: מי נותן לך השראה עכשיו?

גיא סטון: אבא שלי עדיין נותן לי השראה עכשיו. למרות שהוא עבר לפני 4 שנים אני עובד כרגע על עיצוב אופני כביש אולטרה מרתון מנירוסטה להשלמת רכיבה של 24 שעות לזכרו. אני גם שואב השראה ממייסדי תוכנית שיתוף האופניים של Chillicothe VA. הם מתנדבים מזמנם כדי לספק שירות שיתוף אופניים בחינם לוותיקים ולחברי הקהילה ב-Chillicothe, Ohio VA.

Bikerumor: איך היה עידן ה-COVID עבורך? טוב, רע, בערך אותו הדבר? איך זה שינה את העסק והמודל העסקי שלך, אם בכלל?

גיא סטון: בניית מסגרות היא עבודה של אהבה עבורי. אני מוגבל לערב וסופי שבוע. יש לי קריירה תובענית ומשפחה צעירה. COVID הביא את האתגרים של למידה וירטואלית עבור הילדים שלי במשך יותר משנה, כמו גם הגדלת אחריות קריירה. יחד עם זאת, היה קשה מאוד להשיג את כל חומרי המסגרת והרכיבים לבניית אופניים שלמים. כתוצאה מכך, אני לא מסוגל לבנות כמעט אופניים רבים כמו שעשיתי לפני ה-COVID.

רלסטון ליל טריקס

רלסטון ליל טריקס

Bikerumor: מה האופניים הכי מעניינים שבניתם בשנה האחרונה?

גיא סטון: האופניים המעניינים ביותר שבניתי בשנה האחרונה היו ללא ספק אופני ההרים 24er שבניתי עבור הבת שלי. בניית אופני נוער לילדים שלי היה אחד ההיבטים המהנים ביותר של בניית מסגרות עבורי מההתחלה. הכל נבחר בקפידה מחומרי המסגרת ועד רכיבים שעובדים עבור רוכבים קטנים. המסגרת עשויה בעיקר מצינורות קולומבוס SLX, SL ו-EL וינטג’. שיטות הבנייה הן שילוב של הלחמת פילה מברונזה וכסף וסוגר תחתון סגור בעבודת יד כדי להתאים לתומכות השרשרת הוינטג’ בקוטר הקטן. הרכיבים הם שילוב של Hayes J-Unit נוער ו-Sram 1×11. הארכובה אפילו נטחנה בהתאמה אישית עד 150 מ”מ. רציתי שלבת שלי יהיו אופני הרים שיתאימו בדיוק כמו רלסטון בגודל מלא. ניתן למצוא מידע נוסף על האופניים שלה בקישור הזה.

Bikerumor: מה אתה מביא ל-Philly Bike Expo השנה? יש טיזרים או הצצות?

גיא סטון: אני מביא אופני הרים XC סחובים לתערוכת האופניים של פילי. ניתן להפעיל אותו עם הילוכים, הילוכים בודדים, מתלים או קשיחים. זה כרגע ב- LBS האהוב עליי (ווסט צ’סטר Cyclery) מקבל את התאמות הגימור כך שהוא יהיה מוכן להופעה. הישארו מעודכנים להצצות…

תמונה של נתי פטיס ביל ברון

תמונה ג. ביל ברון/נתי שומנים

Bikerumor: אם הייתם צריכים לעשות הרפתקת רכיבה על אופניים מרובת ימים עם מישהו אחר בתעשיית האופניים, מת או חי, מי זה היה ולמה?

גיא סטון: אני חבר בקבוצה של רוכבי אופני הרים [who love fat bikes] באזור סינסינטי שבאוהיו הנקראים ה-Nati Fatties. עם השנים, החיים קורים ואני לא זוכה לראות או לרכוב איתם כמו שהייתי רוצה. הם קבוצה נהדרת של אנשים ואשמח לבלות ליד המדורה ולהדביק אותם.

כדי ליצור קשר עם גיא, תוכלו למצוא אותו באינסטגרם @bean_biker– משחק מילים בין התשוקה שלו לאופניים, לבין העבודה היומיומית שלו כמונה שעועית ברמה גבוהה (רואה חשבון).

phillybikeexpo.com

Source link