האם פרימוז ‘רוגליץ’ או טדאג ‘פוג’קר יכולים להיות אלופי הסיור הגדולים הראשונים מזה 32 שנים שזכו בתואר עולמי במירוץ בכבישים?

האם פרימוז ‘רוגליץ’ או טדאג ‘פוג’קר יכולים להיות אלופי הסיור הגדולים הראשונים מזה 32 שנים שזכו בתואר עולמי במירוץ בכבישים?


רק שמונה גברים זכו באותה שנה בסיבוב הופעות גדול ובתואר עולמי במרוצי כבישים.

האחרון שעשה את זה? גרג למונד בשנת 1989, כאשר זכה בטור דה פראנס ולאחר מכן המשיך לקחת את גופיית הקשת בצ’אמברי.

אחרים הטוענים להישג הנדיר הזה הם אלפרדו בינדה, ז’ורז ‘שפיכר, פאוסטו קופי, לואיסון בוב, ארקול בלדיני, אדי מרקס וברנרד הינוט.

קרא גם: מסלולי אליפות העולם בכביש 2021, רוכבים, לוח זמנים: המדריך האולטימטיבי שלכם לשבוע

בעוד שמנצח ג’ירו ד’איטליה, איגן ברנאל, לא צפוי להתמודד בפלנדריה בשבוע הבא, אלוף טור דה פראנס טדאג ‘פוג’אר ומנצחת Vuelta a España פרימוז רוגליץ ‘ יהיה בין הפייבוריטים הלוהטים לקשת בענן מירוץ הכבישים.

“מעולם לא שמתי דגש גדול על ניסיון זמן בן יום אחד בעבר, ואני רוצה להשתפר בזה וארוץ במרוץ הכבישים בעולמות”, אמר פוג’אר על תקוות עולמו במהלך שיחת תקשורת באוגוסט. .

“זה יהיה כבוד לרוץ עם נבחרת סלובניה הלאומית באליפות העולם”.

זכייה בסיבוב הופעות גדול וזכייה במרוץ כבישים באליפות העולם דורשת שתי מערכות כישורים שונות והיותו רוכב GC במעלה המגירות לא תמיד הופך ליכולת לספק במרוץ של יום אחד, במיוחד כשזה מגיע לחוסר הצפי של העולם אליפויות.

במשך 32 השנים שחלפו מאז שהמונד עשה את הכפילויות העולמיות שלו, מעט מאוד רוכבים אפילו איימו לקבל כניסה למועדון האקסקלוסיבי.

ב -1990 זכה ג’אני בוגנו בג’ירו ד’איטליה והמשיך לתפוס מדליית ארד בעולם. האיטלקי יזכה בחולצת הקשת בשנתיים שלאחר מכן בעודו מסיים על דוכן הטור דה פראנס, אך הוא לעולם לא יזכה בעוד סיבוב הופעות גדול.

קרא גם: פרימוז רוגליץ ‘יושב במשחקי זמן באליפות העולם, טדאג’ פוג’ר ירכב ב- TT, מרוץ כבישים עבור סלובניה

מיגל אינדוריין נהנה ממספר מקומות על פודיום באליפות העולם בתחילת שנות ה -90 כשהיה בפאר שלו כרוכב טיולים גדול. הקרוב ביותר שהגיע אי פעם לתביעה על להקות הקשת הגיע בשנת 1991, כשהגיע לקו בקבוצה של ארבעה אנשים-יחד עם בוגנו-ולקח את מדליית הארד.

אינדוריין לקח גם שתי מדליות כסף, אך הוא מעולם לא היה קרוב פיזית כמו שהיה בשנת 1991.

מיגל אינדוריין התקרב אך מעולם לא זכה בתואר עולמי במרוץ הכבישים
מיגל אינדוריין התקרב אך מעולם לא זכה בתואר עולמי במרוץ הכבישים (צילום: ג’רום פרובוסט/TempSport/Corbis.VCG באמצעות Getty Images)

הכפיל העולמי של מסע הזמנים של מסע הזמנים ניהל ריצה טובה בשנות התשעים כשאינדוריין עשה זאת ב -1995. אלופי וולטה אלכס זולל, אברהם אולאנו ויאן אולריך עשו זאת בשנים 1996, 1998 ו -1999 בהתאמה. בינתיים, טום דומולין השיג את הכפיל בשנת 2017 לאחר שלקח את תואר ז’ירו ד’איטליה לפני שניצח במשחק הזמן.

בינתיים, מכפיל מרוצי הכבישים נותר בעקביות בשנות השמונים. מאז היו כמה רוכבים שזכו בסיורים גדולים ובאליפויות עולם-כמו דמיאנו קונגו ואלחנדרו ואלוורדה-אך אף אחד מהם לא איים לסיים את הבצורת שאורכה שלושה שנים.

האם Pogačar או Roglič יכולים לסיים את הבצורת ולהזמין את כניסתם למועדון המפואר הזה בשבוע הבא?

מה הסיכויים?

מלבד האתגרים הייחודיים שמציבים מירוץ בן יום אחד כמו אליפות העולם, השנתי השונה parcours יכול להקשות על צורת הסיור הגדולה ומסלול העולמות האידיאלי להתייצב לרוכב.

מסלול העולמות השנה בלב פלנדריה הוא הצד הנכון של הררי לפנות אל המטפסים. ה parcours תואר כמעבר בין סיור פלנדריה לבין ליאז ‘-בסטון-ליאז’, שניהם שני הסלובנים ניצחו.

עם סגנונותיהם האגרסיביים והחבטים, גם פוג’קר וגם רוגליץ ‘מתאימים מאוד לנתיב פלנדריה. כמעט חבל שאנחנו לא מסוגלים לראות אותם בקבוצות נפרדות כדי לצפות בהם כשהם נוגדים זה בזה, אבל הזוגיות הופכת את הנבחרת הסלובנית לאחת האימתניות ביותר.

עם מטאג ‘מוהוריץ’ ושלל רוכבים חזקים נוספים שממלאים את נבחרת התשע, הקבוצה של סלובניה היא יותר מסתם ההופעה של פוג’אר ורוגליץ ‘. עם זאת, הם בוהקים בהירים ביותר בתוכם ויש להם את האפשרות לקחת את המירוץ לאנשים כמו ווט ואן ארט וג’וליאן אלאפיליפ.

Pogačar ו- Roglič מגיעים לאירוע עם הצטברות שונה מאוד.

פוג’צ’ר, לאחר שזכה בסיור וסיים שלישי במשחקים האולימפיים, חידש את המירוץ לפני פחות מחודש.

“אני נרגש לרוץ שוב,” אמר פוג’צ’ר זמן קצר לפני שובו בקלאט הברטאג ‘. “אכן חגגתי קצת את הניצחון שלי בטור דה פראנס, כך שאני לא ממש בטוח לגבי מצבי. נשארתי מחוץ לאופניים במשך שבוע. אחר כך התחלתי בשלווה את האימונים. עשיתי קצת רכיבה על אופניים, נהניתי מהקיץ, מהחוף ומהדברים הקטנים בחיים ”.

צורתו של פוג’אר הייתה שקטה אך משתפרת בהתמדה בעקבות DNF בבריטני. הוא עלה למקום ה -12 במשחק הזמן באליפות אירופה והמשיך לתפוס חמישי במרוץ הכבישים. השחקן בן ה -22 יתחרה ב- TT העולמית, לאחר שהאלוף האולימפי רוגליץ ‘בחר שלא לעשות זאת, אך סביר שלא יקבל שם חולצת קשת עם כמה שחקני כוח גדולים עקב התייצבות ביום ראשון.

רוגליץ ‘נהנה מהשבתה מאז שלקח את תואר משחקי הזמן האולימפי ולאחר מכן ניצח לניצחון שלישי ברציפות של וולטה אספניה. דילוג על משך הזמן בפלנדריה נותן לו שבוע נוסף להתרחק מזמזום המרוצים, אם כי כמה מהצורה שלו שהוא נשא מהוולטה אינו ידוע.

אם שניהם היו מתזמנים את ההתבססות שלהם לעולם הנכון, הם-יחד עם מוהוריץ ‘-יכולים לשחק אחד את השני כדי לפרק את המדינות האחרות.

כששני טיטאנים של ג.ק.

Source link