האם לאחר שערוריית אגרוף סוסים תתווסף רכיבה על אופניים לחמישייה המודרנית?

האם לאחר שערוריית אגרוף סוסים תתווסף רכיבה על אופניים לחמישייה המודרנית?


היי, זוכרים את הפנטאתלון המודרני, הספורט הזה שכולנו מכירים ואוהבים? אירוע השוליים של חמישה ספורט ביום אחד המשלב גידור, רכיבה על סוסים, ירי בלייזר, ריצה ושחייה (אם כי למרבה הצער לא בבת אחת)?

טוֹב; אני אמשיך.

כחובב הספורט, תזכרו את התקרית הידועה לשמצה באולימפיאדת טוקיו שבה סוס סן-בוי – עליה רכבה האתלטית הגרמנייה אניקה שלו – נחבט על ידי המאמן הגרמני קים רייסנר. זה עורר דאגה עולמית בזמנו, ובחודשים שחלפו מאז הביא את החמישייה המודרנית לסף משבר. והוגן, כי כנראה לא כדאי לך להכות בסוס, במיוחד כשהאגרוף הזה משודר בטלוויזיה בינלאומית.

היו פגישות חשאיות. היו מסמכים שהודלפו. היו בלעדיות לעיתונים. כל הסימנים מצביעים על קיצוץ של רכיבה על סוסים מהפנטאתלון המודרני, כשכלי תקשורת רבים מדווחים שרכיבה על אופניים תחליף אותה. הפנטאתלטים המודרניים לא מרוצים, והאלוף האולימפי המכהן לגברים ג’ו צ’ונג אמר ש”אם זה ישתנה לרכיבה על אופניים, לא הייתי עוסק בספורט”.

כל אלה מעידים על רמה של כאוס בין ארגוני, שאני מוצא, באופן אישי, שאי אפשר לעמוד בפניה.

אבל זה גם מעלה את השאלה המפתה: בספקטרום הרחב של ענפי רכיבה פופולריים (ולא פופולריים), מה סוּג של רכיבה על אופניים יסתיים בחמישייה המודרנית? האם פנטאתלטים יידרשו להפוך לרוכבי טריאלים? האם זה מבשר על רנסנס של רכיבה אמנותית על אופניים? ה החזרה המיוחלת של פולו אופניים לתחרות אולימפית?

מסוקרנת, ביקשתי מהאיגוד הבינלאומי לפנטאתלון מודרני (UIPM) הבהרה לגבי משמעת ומשך הרכיבה על אופניים. ואז, למרבה הפלא, הם רמזו שרכיבה על אופניים לא תופיע בכל זאת בפנטאתלון מודרני.

אנחנו לא יכולים לאשר או להכחיש אם הרכיבה תוסר מהפנטאתלון המודרני או לא. עם זאת, זה כן לא נכון לומר שזה יוחלף ברכיבה על אופניים,” אמר נציג UIPM ל-CyclingTips (ההדגשה שלהם).

עכשיו, זה נראה די חד משמעי, וגם מצביע על כך של-CyclingTips יש סקופ עולמי. אבל רק ליתר ביטחון, שלחתי כמה שאלות המשך, ששיחקתי יחד עם ההתנשאות ההיפותטית שאולי רכיבה על סוסים לא תיפול (מה שזה יהיה לגמרי, בגלל תקרית סנט-בוי):

“זה נשמע די ברור, אבל ליתר ביטחון: אם רוכבים היה הוסר, האם רכיבה על אופניים היא אחד מענפי הספורט הנחשבים כתחליף אפשרי? או שהדיווחים האחרונים לגמרי לא מדויקים, ורכיבה על אופניים בכלל לא מעורבת?”

מה שגרם לאי תגובה והזמנה להצטרף לרשימת התפוצה של UIPM:

“אני לא יכול לתת לך מידע נוסף בשלב זה. תקבלו את התשובות לשאלתכם מחר כשנשלח את יחסי הציבור שלנו.”

העלילה התעבה עוד יותר בן לילה עם הדיווח של אתר החדשות המכובד Inside the Games על דוח UIPM דלף זה הצביע על כך שדיסציפלינה חמישית מוצעת צריכה להיות “בעלות נמוכה, קלה להבנה, בעלת שיעורי פציעה מינימליים ולא ליפול תחת ממשל אחר של פדרציה מוכרת ב-IOC” – כמו UCI.

אז מי יודע לאן נגיע: אולי דיסציפלינת אופניים לא ברורה שאין ל-UCI סמכות שיפוט עליה? אולי הופעת הבכורה האולימפית של מקל הפוגו? אולי הכל היה רק ​​פצצת עשן משוכללת של UIPM איתן באהבתו לאמנויות הסוסים?

דבר אחד בטוח: הפנטאתלטון המודרני נהנה מזה, בעוד שהכנו את הפופקורן ומתרגשים לקבל את פני הפנטאתלטים המודרניים לעדר.

אם הם קופצים על אופניים. מה שהם יעשו או לא. כנראה.

הסיפור הזה יעודכן בהמשך היום כשנכון לומר שהרכיבה תוחלף ברכיבה על אופניים בחמישייה המודרנית, אם הרכיבה תוסר (או לא תוסר) כענף.Source link