ברית רוכבי האופניים מתמקדת בבריאות ספורטאים עם מסגרת חובת הטיפול החדשה שלה

ברית רוכבי האופניים מתמקדת בבריאות ספורטאים עם מסגרת חובת הטיפול החדשה שלה


אחת המטרות המרכזיות של ברית הרוכבים (TCA) היא שכל הרוכבים יגיעו לקו ההתחלה כספורטאים בריאים. מאז הקמתה בשנת 2017, הברית מציעה סמינרים וליווי חינוכי לרוכבים בנושא בריאות, רווחה ותזונה. כעת, הם שואפים למסד זאת עם מסגרת “חובת הזהירות” החדשה בשיתוף עם Supersapiens.

“כולנו החלטנו להתכנס ולחשוב כיצד נוכל למעשה לפתח זאת הלאה. אז זה לא רק מידע שמוצג על בסיס אד-הוק, אלא בעצם מנסים לקבוע סטנדרט מינימלי לספורטאיות מקצועיות “, אומרת נציגת TCA לקסי בראון.

“מה TCA יכול לעשות הוא ליצור את המשאבים, להקל עליהם ולחנך את כולם לאפשר לרוכבים לקבל החלטות מושכלות יותר. ואז מה שעלינו לעשות הוא לתמוך ולשתף פעולה עם UCI והצוותים כדי להביא את התקנות האלה “.

אחת הדמויות המרכזיות מאחורי היוזמה היא יהודית הודום, תזונאית בעלת ניסיון של 15 שנים בעבודה לצד רוכבי אופניים מקצועיים. היא הייתה מעורבת ב- TCA במשך שלוש שנים ותהיה זמינה כחלק מהמסגרת להתייעץ עם הרוכבים לגבי הצרכים התזונתיים שלהם. Haudum, כמו גם רופאת הנבחרת של Drops-Le Col והרוכבת בדימוס קלייר רוז והמקצוענית בדימוס ודוגלת בבריאות הספורטאית, ניקי ברמייר הייתה חלוצית במסגרת.

“חשוב שיהיו לנו מומחים מרכזיים ורוכבים לשעבר המעורבים בהנחיית תוכנית זו”, אומר בראון. “אז הרוכבים ביקשו את זה, ואז זה מיושם גם על ידם. אז זה באמת משהו שהפלטון רוצה. זה ספורט די קשה להיות מעורב בו, ועל ידי הצבת דרישות המינימום האלה, הוא רק יבטיח שכולם עדיין מתחרים ברמה הגבוהה ביותר, אך בצורה הבטוחה ביותר “.

עם זאת, הרוכבים אינם היחידים שהמסגרת תקווה לחנך. “הרבה מהסקרים שעשינו ראינו שלרוכבים נלחץ לרוץ כאשר אולי יש להם פציעה – בין אם זו זעזוע מוח או פציעה גופנית – או אפילו שהם נאבקים עם נפש גם בריאות “, אומר בראון.

“בעצם צריך לחנך מנהלי קבוצות, מאמנים, מנהלי ספורט. בדקנו את הדרישות כדי להיות מנהל ספורט, ומנקודת מבט של UCI, הם צריכים רק לעשות מבחן נהיגה. האם הכישורים הללו לא צריכים לדרוש גם מרכיב של בריאות הנשים והפיזיולוגיה? אפילו הרשימות הרפואיות שיש ל- UCI לדרישת המינימום לצוותי WorldTour אינן כוללות תנאים ספציפיים לנשים “.

כאן, בין היתר, מנכ”ל Supersapiens, פיל דרוםלנד, מקווה שהכלי לניהול האנרגיה שלו יכנס. בנוסף לתמיכה כספית ביוזמה, Supersapiens מקווים לתרום גם למחקר יקר ערך על בריאות הספורטאיות. “דבר אחד שהתחלנו לראות עם הנתונים הוא רק השינויים בתגובת הגלוקוז למזונות והכשרה בשלבים שונים של המחזור החודשי”, אומר דרוםלנד. “אני חושב שהגישה לנתוני הגלוקוז ועזרה לנשים להבין מתי גופם זקוק ליותר פחמימות, כאשר הם זקוקים ליותר שומנים וחלבונים המבוססים על שלבים שונים של המחזור יכולים לעזור להקל על חלק מהעומס הנפשי הנובע מהניסיון להיות משקל מירוץ. ”

עבור Haudum, מטרת המסגרת היא פשוטה: “המטרה שלנו היא בטוח שיהיו לנו רוכבים בריאים על קו ההתחלה, אבל זה יהיה צריך להיות מגובה על ידי UCI”, היא אומרת. נכון לעכשיו, UCI רק מחייב דרישות מינימום כאלה ל- WorldTeams, ומשאיר את חוליות היבשת פגיעות, אך Haudum ועמיתיה ב- TCA מקווים להשפעת טפטוף: “אני חושב שאם אתה מתחיל בכביש ברמת WorldTour, אתה עשוי להשיג את כולם אחרת באמת תקנה לזה כי בסופו של דבר אתה רואה את היתרון אם יש לך רוכב בריא שהם מבצעים “.

בפועל, מסביר בראון, המסגרת תהיה בצורת פלטפורמה מקוונת שבה הרוכבים יכולים לגשת לכל המידע והשירותים שהם צריכים. עם זאת: “החזון האידיאלי שלנו הוא שמדובר בכנס באופן אישי לפני תחילת כל עונה, אבל אז אנחנו צריכים את ה- UCI על הסיפון”, היא אומרת. “יש שם דיונים מתמשכים על איך מפת הדרכים הזו תתעורר לחיים ומנסה להשיג את הרכישה-כך שזה יהיה מעניין.”

השיחות בין TCA ו- UCI על יישום המסגרת נמשכות, אך התקווה היא שהגוף המנהל ייישם את ההצעות וישתמש במידע ש- TCA אוספת מהפעלת היוזמה ליצירת סביבה טובה יותר למקצוענים לנשים. “באופן אידיאלי, אנו רוצים ש- UCI תגבה זאת ויבין שלהיות בריא על קו ההתחלה חשוב ולא לתמוך במצבים לא בריאים בהם רוכבים רבים מוצאים את עצמם”, אומר בראון.

“על ידי השקת יוזמה זו כעת, בעזרת Supersapiens והעיתונות תדבר עליה ועל בעלי עניין מרכזיים בספורט המעורב, נוכל לקחת אותה ל- UCI ולנסות לעבוד איתם על מפת דרכים. … אנו משיקים זאת בעצמנו תחילה מכיוון שאנו בהחלט יכולים להתחיל את המרכיב הראשון של משאבי החינוך לרוכבים. ואז ננסה להעלות את ה- UCI על הסיפון אם יש לו תיאבון ברור לזה. “

מידע נוסף על מסגרת חובת הזהירות של ברית הרוכבים ניתן למצוא באתר הברית.Source link