ביטול יום חמישי: Thor Hushovd ומיצוי המרב מהזדמנויות

ביטול יום חמישי: Thor Hushovd ומיצוי המרב מהזדמנויות


תור הושוד נראה כמו רוכב מחוץ למרכז הליהוק.

הנורווגי, גדול, חוצפן, בלונדי וחזק, חתך חלק גדול לאורך 15 שנות הקריירה שלו. אפילו שמו הפרטי עורר את פטיש האלים.

תואר עולמי, שתי חולצות ירוקות בטור דה פראנס ו-66 ניצחונות בקריירה הפכו אותו לאחד הרוכבים הטובים והעקביים בתחילת שנות ה-2000. לכאורה, שנבנה לקלאסיקה, הושובד מעולם לא היה הראשון מעבר לקו באחת מהאנדרטאות של רכיבה על אופניים. פודיומים במילאנו-סנרמו ו פריז-רובה, והניצחון בג’נט-ווולגם היו עדות ליכולותיו.

קרא גם ב-Throwback Friday:

טום בונן והניצחון האחרון שלו ברובה

מארק קוונדיש והחיים בנתיב המהיר

מרקו פנטאני ומקומו בהיסטוריה

השבוע ב-Throwback Friday, VeloNews העורכים ג’יימס סטארט ואנדרו הוד מסתכלים על מה שהפך את Hushovd לרוכב ייחודי:

מתי הייתה הפעם הראשונה שהבנת שתור הושובד מיוחד?

הושוד חזר בצהוב בטור דה פראנס 2011. (צילום: James Startt/VeloNews)

ג’יימס סטארט: ובכן, קשה לומר את זה, אבל הפעם הראשונה שבאמת שמתי לב הייתי אומר הייתה בטור דה פראנס של 2002. וזה לא בדיוק בגלל שניצח את השלב האישי הראשון שלו במירוץ השנה. זה היה עד כמה הרוכב המצליח הזה היה אמיץ ועמיד לחלוטין. רק כמה שלבים קודם לכן, הושוד כמעט סיים מחוץ לזמן הקיצוץ כשהוא סובל מהתכווצויות קשות. בשלב מסוים, הוא אפילו נאלץ לעצור ולרדת מהאופניים ולהתמתח. וכשחזר על אופניו הקהל בצד הדרך פשוט השתולל. אף אחד לא באמת ציפה שהוא יסיים בזמן הקיצוץ, אבל הוא פשוט סירב לוותר. אני זוכר שחזרתי אל קו הסיום כי פשוט התרשמתי כל כך מהאומץ שהוא הראה.

אבל איכשהו, הוא כן הצליח לסיים תוך הקיצוץ בזמן. ובמונחים של מרוצי אופניים, זה בעצם שווה ערך לקבל חוזה חדש לחיים. הוא גם לא בזבז את זה, כשהמשיך לזכות בשלב הכביש הלפני אחרון לבורג-אן-ברסה. זו הייתה פשוט נסיעה מדהימה ומלאת הבטחות. ובמקרה של הושוד, הוא יותר מקיים את ההבטחה הזו במהלך הקריירה שלו.

אנדרו הוד: אחד הרגעים הבולטים שגרמו לכולם להבין עד כמה הושוד באמת היה קשוח הגיע בתחילת הטור דה פראנס ב-2006. זו הייתה השנה שבה זכה הושובד בחולצה הצהובה בפרולוג הפתיחה ולאחר מכן חתך את זרועו בשלב 1 באחד מלוחות הפרסום מקרטון PDM שהוחזקו מעל המחסומים על ידי צופה.

אחרי שאיבד את החולצה בזמן בונוסים לג’ורג’ הינקאפי, הושוד חצה את הקו והתמוטט על הקרקע כשדם זורם מזרועו הימנית. הוא הוטס במסוק לבית החולים בשטרסבורג, תפור והחל את השלב שלמחרת, רק כדי לכבוש מחדש את החולצה הצהובה בשלב 3. ללא חשש מהדרמה, הושוד עבר את הסיור הזה, וניצח מיד בשלב האחרון על שאנז אליזה – נורווגית קשוחה.

ת’ור הושוד זכה בחולצה הירוקה בשתי הזדמנויות בטור דה פראנס. (צילום: James Startt/VeloNews)

מה היה הרגע הטוב ביותר של הושוד?

אנדרו הוד: בשבילי זה בא במהלך הקרב שלו על החולצה הירוקה עם מארק קוונדיש במהלך הטור דה פראנס ב-2009. קוונדיש רק הופיע ככוח בספרינטים ההמוניים, והושוד היה צריך לסמוך על כישורי הטיפוס שלו כדי לזכות במה שתהיה החולצה הירוקה השנייה שלו. בין הספרינטרים, הושובד היה אולי המטפס הטוב ביותר בדורו. הוא יכול היה להתגבר על עליות תלולות כדי להיות מסוגל להתמודד עם ניצחונות ונקודות סיום שהוכיחו את עצמן כמכריעות יותר מכמה פעמים בקשת הקריירה שלו.

ב-2009 הוא תפס את הגלגלים הנכונים בשלב מפרך ברחבי הווז’ כדי להקדים את קוונדיש בתחרות הנקודות הירוקות. הוא תקף שוב באלפים מאוחר יותר במירוץ כדי להשיג ספרינטים בונוס באמצע השלב לאחר שרכב ברור מעל עליות מוקדמות כדי להבטיח מספיק נקודות כדי להבטיח לו את החולצה הירוקה בפריז. הטקטיקה הזו התבררה כמכריעה כאשר קוונדיש ניצח בשני שלבים נוספים בימי הסיום של הטור, אבל הנקודות הללו שנצברו בהרים סיפקו להושוד את החולצה הירוקה השנייה שלו.

ג’יימס סטארט: ובכן, הייתי אומר שזכיתי באליפות העולם ב-Geelong, אוסטרליה, בשנת 2010. אני זוכר ששוחחתי עם המנטור שלי סמואל אבט לפני המירוץ, ואמרתי לו שאני מאוד אוהב את הסיכויים של Hushovd באוסטרליה. לא, הוא לא היה פייבוריט מוחץ, אבל זה עתה רכב על Vuelta a España אדירה, זכה שלב ומקום גבוה מספר פעמים. התחזיות שלי, לפחות הפעם, התגלו. אבל חשוב מכך, הוא הוכיח שהוא אלוף עולם גדול, שניצח לא פחות משני שלבי כביש בטור דה פראנס בשנה שלאחר מכן.

אני יודע שהושובד תמיד חלם לזכות בפריז-רובה, במיוחד עם פסי הקשת בענן על הכתפיים. זה היה חלום שמעולם לא התגשם. אבל הייתה לו קריירה אדירה, זכה פעמיים בחולצת הנקודות הירוקות בטור דה פראנס, שלא לדבר על קדנציה בצהוב ב-2004, 2006 ו-2011. לכל הדברים, להושוד הייתה קריירה אחת די מכובדת.

במירוץ כאן ב-2011, חלם הושוד לנצח בפריז-רובה, וסיים פעמיים על הפודיום. (צילום: James Startt/VeloNews)Source link