בדיקת אופניים מקצועיים: ה-Commencal Supreme DH של Camille Balanche בגביע העולם בפורט וויליאם

בדיקת אופניים מקצועיים: ה-Commencal Supreme DH של Camille Balanche בגביע העולם בפורט וויליאם


קמיל באלנצ’י מקבוצת קומנסל דורבל תחפש לעשות את זה בשניים מתוך שניים בפורט וויליאם בסוף השבוע, בתחום של נשים שעשוי לראות את שובה של רייצ’ל את’רטון, חביבת האוהדים שלא מתחרות מאז 2019. בסבב 1 בלורד, פחות משנייה הפריד בין קמיל לבין הרוכבת במקום השני, מרים ניקול מקומנקל מוק-אוף. בין ריצות האימונים הקרות והרטובות (תודה, סקוטלנד) של יום שישי אחר הצהריים, תפסנו את המכונאי של קמיל, יאניק בראון, כדי לבדוק את ה-Commencal Supreme DH V5 שלה.

camille balanche bike check fort william 2022 מספר 1 לוחית מירוץ

אב הטיפוס Commencal Supreme DH V5 של Camille Balanche

camille balanche commencal supreme dh bike check 2022 פורט וויליאם גביע העולם dh

לייצור הסופי של Commencal Supreme DH V5 תהיה תצורת גלגל בורי, כפי שניתן לראות כאן על אופני המירוץ של קמיל בלנצ’ה

בשלבים האחרונים של יצירת אב טיפוס, ה V5 Commencal Supreme DH אתה תראה כאן יעבור מעט מאוד שינויים לפני שהייצור הסופי יתחיל בסוף 2022. פלטפורמת ההשעיה ה-Virtual High Pivot המשתמשת בעיצוב חיבור של 6 מוטות מאושרת מאוד, כשהשרשרת מנותבת מעלה ומעל גלגלת סרק. במטרה לנתק את כוחות ההנעה מאלה של המתלים.

נוף צדדי ללא מראה של אופני dh v5 commencal supreme עם מתלה ציר וירטואלי גבוה 6 בר עיצוב הצמדה

קישורים עליונים ותחתונים של עיצוב המתלים עם 6 הברים מחוברים באמצעות חוליה שלישית דמוית-תמוך היושבת בפנים, ומעט מאחור, מתמוכי צינור המושב.

המיקום של אותה גלגלת סרק הוא משהו שעדיין נמצא בבחינה, וכך גם מספר השיניים. חברו לצוות של קמיל, בנואה קולאנג’ס, שמח להפעיל גלגלת סרק המאפשרת כמות מסוימת של החזרת דוושה, למעשה מעדיף את תחושת הרכיבה של האופניים כשהם נוכחים. יאניק אומר לנו שבנואה מרגיש שחסר משהו באופניים כשהם נעדרים לחלוטין.

גלגלת סרק commencal supreme dh v5 וירטואלית נקודת ציר גבוהה 6 בר הצמדה

מגן מכה מאסיבי המותקן מעל גלגלת הסרק מגן עליה מפני פגיעות סלע ומשמש גם כמנחה שרשרת. אופני הייצור יכללו מגן דומה בצד הלא הנעה במטרה למנוע הצטברות של בוץ סביב צירי ההצמדה

קמיל, לעומת זאת, מעדיפה למזער את החזרת הדוושה ואת העייפות הנלווית לכך, בוחרת בגלגלת סרק של 15 שיניים (בניגוד לאפשרויות ה-14T או 16T הזמינות). תושבת הגלגלת המעובדת בלייזר מוחלף בקלות על ידי אחרים בגבהים שונים, מה שמאפשר לצוות לשחק ללא הרף עם היבט זה של הקינמטיות של האופניים.

מיקום הרכבה של גלגלת סרק commencal supreme dh v5 תושבת לייזר במכונה מתאמת גובה

לכל בורג ב-Supreme DH של קמיל יש סמן חד קטן שעוזר למכונאי יאניק לזהות במהירות את כל הברגים שהסתובבו הרחק מהגדרת המומנט הרצויה

יאניק מספר לנו שבעונות קודמות של גביע העולם במורד, מהנדסי מרוץ Commencal גילו שהם בוחרים במערך שהיה מאוד על הגבול של מה שה-V4 Supreme DH מסוגל לו. מסלולים כמו מאריבור, סלובניה, הדגישו את חוסר ההתקדמות ואת הצורך בשיכוך דחיסה יותר ממה שהרוכבים היו מרוצים ממנו בהכרח.

אנחנו לא יכולים לספק נתונים קינמטיים ספציפיים, אם כי יאניק אומר שהגדרת המירוץ לשעבר שהייתה על גבול ההתאמה של ה-V4 יכולה להימצא כעת בערך באמצע טווח ההתאמה של ה-V5 החדש, מה שמאפשר טווח שימושי יותר של כוונון ל לאפשר לרוכבים להתאים את מערך האופניים שלהם למסלולי מירוץ שונים.

הגדרת זווית ראש רפויה עבור camille balanche supreme dh

Camille Balanche מפעילה מהדורת Renthal Fatbar Lite עבור שיכוך הרטט המשופר שהיא מציעה

אכן, יש שפע של התאמות גיאומטריות וקינמטיות שאפשר לשחק איתם ב-V5; זה נכון גם לגבי מתקן המירוץ של קמיל וגם לגבי אופני הייצור שצפויים לצאת בסוף 2022. החל בתא הטייס, ניתן לכוונן את זווית הראש ב-+/- 0.5°; עבור גני הסלע המחוספסים של פורט וויליאם, Camille’s בחרה ברפיון מבין שתי ההגדרות.

camille balanche supreme dh v5 אופני מירוץ כוונון אורך אורך משענת משענת פליפ נשירת שבב

כאשר האורך האחורי-מרכז מותאם, תושבת הבלם האחורי פשוט מחליקה לאורך מסילה למקומה; לא נדרשים כאן מתאמים, או הגדלה או הקטנה של הרוטור

ניתן להתאים את אורך השרשראות, עם טווח התאמה של +/- 4 מ”מ זמין. קמיל בחרה להפעיל את האופניים באמצע ההגדרה כאן. יאניק אומר לנו שטווח ההתאמה בנשירה עשוי לגדול עבור אופני הייצור, אולי מציעים שבב הפוך שמשנה את אורך המרכז האחורי ב-5 מ”מ או 6 מ”מ.

camille balanche dh commencal supreme 4 עמדות פליפ שבב bb גובה והתאמה קינמטית

הנקודה הסופית שבה ניתן לשנות את הגיאומטריה של המסגרת, והקינמטית, היא במתקן הלם התחתון, שם שבב הפוך בעל 4 מצבים יכול לשנות הן את הגובה והן את מיקום ההרכבה הקדמי על מנת להשפיע על התושבת התחתונה של האופניים. הגובה וההתקדמות הכוללת של ההצמדה.

ה-Supreme DH של Camille מתגלגל על ​​סט גלגלי Crankbrothers Synthesis DH 11 Carbon, עם צמיגי Schwalbe Magic Mary Super DH Casing מלפנים ומאחור. המארז הקשוח הזה, כמו גם השימוש בהכנסת צמיג Cushcore XC (קדמי) ו-Cushcore Pro (אחורי) מאפשר לקמיל להפעיל לחץ אוויר נמוך מאוד בצמיגים של 18 PSI ו-21 PSI, בהתאמה.

Camille Balanche הרכיבה הראשונה schwalbe אב טיפוס צמיגי מג'יק מרי

יאניק אומר שכמות הגומי המופחתת בדפנות של צמיג אב טיפוס זה אומר שהוא קל יותר ומרגיש גמיש יותר מהמארז Super DH הנוכחי של שוואלב

“רכיבה ראשונה” מצביע על כך שצמיגי Magic Mary הם אבות טיפוס. דיברנו עם גרנט וילדמן ב-Schwalbe כדי ללמוד עוד, אבל הוא נשאר צר שפתיים, וחלק רק שמדובר בתרכובת גומי חדשה לגמרי שתהיה זמינה על צמיגי ייצור עד סוף השנה. יאניק אמר רק שהתרכובת הזו נועדה להתגלגל מהר יותר, ולהציע יותר אחיזה מהמגוון הנוכחי של תרכובות Addix שמציעה Schwalbe.

אב טיפוס schwalbe magic mary tires רכיבה ראשונה camille balanche bike check fort william

קמיל בחרה למרוץ על מג’יק מרי מלפנים ומאחור, בעוד חברו לקבוצה בנואה קולאנגס מעדיף לרוץ דן מלוכלך מאחור

גביע העולם DH bike pro camille balanche commencal supreme dh v5 גלגל שיניים 2022

יאניק מציב את קסטה ה-7 מהירויות של קמיל כך שהקפיצה בין הילוכים 4 ו-5 גדולה בהרבה מהקפיצה הנראית בין שאר גלגלי השיניים. זה אומר שהיא צריכה להחליף הילוך פעם אחת בלבד כשהיא מדוושת מחוץ לשער ההתנעה; אם הקפיצה הייתה קטנה יותר, היא תצטרך להחליף הילוך פעמיים כדי למצוא את היחס המושלם להנחת הכוח.

מונדיאל 2022 dh fort william camille balanche supreme dh v5 stfu בולמי שרשרת

ברור שקמיל אוהבת שהאופניים שלה רצים בשקט מאוד; יאניק עושה שימוש בבולמי שרשרת STFU של כריס קובריק ובסרט VHS סטאפר כדי לצמצם את רעש הסטירה של השרשרת למינימום. בולם השרשרת STFU הממוקם הכי קרוב לצינור המושב משמש כמנחה שרשרת משני, ומגביל את מרחק השרשרת מצד לצד כאשר האופניים נטענים דרך קטעים גסים כמו פינבול הידוע לשמצה. יאניק משתמש בחוט כדי לספק אבטחה נוספת לבולמי השרשרת, למקרה שסלע מעופף פוגע במקשרי הכבלים.

yanik braun tech bash guard

המכונאי יאניק בראון ראה לנכון לעצב את ה-bash-guard שלו, מחוזק במצב שבו השומר לא סביר יתכופף כשיפגע מסלע

ריצות המוקדמות מתקיימות היום אחר הצהריים, כאשר ריצות המרוץ יתקיימו מחר אחר הצהריים. אנו מאחלים לקמיל ולכל צוות Commencal Dorval בהצלחה בסוף השבוע הזה.

CommencalUSA.comSource link