אמריקן קלאסיק נולד מחדש כמותג צמיגי כבישים וחצץ המתמקד בערך

אמריקן קלאסיק נולד מחדש כמותג צמיגי כבישים וחצץ המתמקד בערך


כמעט 40 שנה אחרי שהמותג נוסד במקור – וכמעט ארבע שנים לאחר שנסגר -אמריקן קלאסיק יצא מהאפר כמותג ישיר לצרכן. בעוד שה- AC המקורי התמקד בגלגלים, החדש מתרכז בצמיגים, עם שמונה דגמים המיועדים לשווקי הכבישים, העירוניים והחצץ.

באופן מעניין, הטענה של אמריקן קלאסיק לתהילה הפעם עשויה להיות רק ערך. המחיר הקמעונאי לכל הצמיגים הוא רק 30-35 דולר לכל אחד, ויש אפילו “מדיניות החלפת מפגעי דרך” אגרסיבית שבה לקוח יכול לקבל הנחה חד פעמית של 50% על צמיג חדש אם הם הורסים צמיג בזמן רכיבה – בבירור מאמץ להשאיר אנשים על צמיגי American Classic לאורך זמן.

בשלב זה לא ברור מי מייצר אותם עבור אמריקן קלאסיק, אך כל אחד מהצמיגים מיוצר בטייוואן, מה שאמור לצמצם את העניינים. דגמי Tubeless מאושרים לשימוש עם החישוקים האחרונים המצורפים (TC) ו- hookless (TSS).

לפחות לעת עתה, הצמיגים החדשים של אמריקן קלאסיק יוצעו לרוכשים אמריקאים רק ישירות מה- אתר המותג או באמצעות א חנות ייעודית של אמזון.

פירוט דגמים

Timekeeper הוא “צמיג מירוצי הכביש המובילים” של המותג, עם תרכובת גומי סינטטית אחת, א נטול צינורות מוכן 120 ניילון TPI, וחגורת פנצ’ר קלה ממש מתחת לכובע הדריכה כדי למזער כל פגיעה בהתנגדות להתגלגלות. הוא מוצע רק בגדלים של 700 × 25 מ”מ ו -700 × 28 מ”מ, אך בהתאמות מוכנות מסוג צינור וחסר צינורות, כמו גם דפנות שחורות, שזופות וחומות בהתאם לגרסה. המשקל נע בין 210-300 גרם.

לפיד הוא יותר דגם לכל הכביש, הכולל את אותו תרכובת גומי ומבני מעטפת כמו השומר, אך עם דריכה מעט יותר בולטת על הכתפיים, הגנה על חריטה אל חרוז במקום רק משהו מתחת לכובע הדריכה, וגדלים זמינים גדולים יותר: 700 × 25 מ”מ, 700 × 28 מ”מ ו -700 × 32 מ”מ, כולם בקיר שחור בלבד. משקלים טוענים נעים בין 270-415 גרם.

עיגול מבחר הצמיגים הספציפיים לאמריקן קלאסיק הוא מנורה הממוקדת יותר עירונית. מוצע בגדלים גדולים יותר של 700 × 40 מ”מ, 700 × 50 מ”מ ו- 650 × 47 מ”מ עם מעטפת ניילון מסוג TPI מסוג 60 TPI, מנורה מדגישה יותר דגש על עמידות עם חגורת עמידה בפני חרוזים לחרוזים ותוספת נוספת. 3 מ”מ גומי מתחת לכובע הדריכה. משקלים הנטענים נעים בין 580-670 גרם.

Kimberlite היא הדגם המעורב הראשון במגוון הצמיגים החדש של American Classic. מכוון לתנאי אילוף כמו ריצוף ירוד או דרכי עפר צפופות-או רוכבים שפשוט מעדיפים את מהירות הגלגול על אחיזה מוחלטת-קימברליט כולל תבנית קובץ מרכזית וידית יותר ויותר כשיוצאים לכיוון הכתף. הגנת הנקב מורכבת מ”תרכובת דריכה מרוכבת מיקרופייבר מהונדסת במיוחד “וחגורה נוספת מתחת לכובע הדריכה. הגדלים הזמינים כוללים 700 × 40 מ”מ, 700 × 50 מ”מ ו- 650 × 47 מ”מ, כולם אך ורק בקיר שחור עם 120 מעטפות ניילון TPI מוכנות ללא צינורות. משקלים הנטענים נעים בין 565-660 גרם.

Aggregate הוא יותר דריכה אמיתית בתנאים מעורבים עם מערך הכפתורים המשושים הקטנים והפרופיל הנמוכים, וכולל את אותו מתחם הדריכה, הגנה על פנצ’רים, גדלים זמינים ובניית מעטפת כמו ה- Kimberlite (אם כי עם אפשרות נוספת לדופן שיזוף) . המשקלים הנטענים נעים בין 565-680 גרם.

רחוק יותר מהשביל המוכה נמצא ה- Udden עם דריכה מרכזית “מיקרו שברון”, מערך מיני-כפתורים צפוף באזור המעבר, ובלוקים למראה יחסית חסון למטה במעטפת. הגדלים, אפשרויות הצבע ובניית המעטפת זהים לאזור המצטבר, עם משקלים של 565-680 גרם.

וונטוורת ‘עדיין מתוחכמת יותר, עם גושי דריכה גדולים יותר, מרווחים פתוחים יותר ועיצוב כתף במראה אפילו יותר. על פי אמריקן קלאסיק, הוא “מתאים לימים ארוכים של חקר ללא מטרה והתייצבות בימי מרוץ גשומים שבהם הכל יכול להיות מעבר לפינה הבאה”. הגדלים, אפשרויות הצבע ומבני המעטפת זהים לאברג’ט ואודדן, עם משקלים של 550-740 גרם.

מכסה את העניין הוא ה- Krumbein, המכוון לחצץ רופף ולמסלול יחיד עם ידיות הכתף החזקות שלו כמו אופני הרים ודוגמת מרכז ומעבר בולטים יותר. ידיות המרכז עדיין משופרות כדי לעזור להפחית את התנגדות הגלגול. הגדלים, אפשרויות הצבע ובניית המעטפת זהים לארג’ט, אודן וונטוורת ‘, ומשקלם הנטען נע בין 585-735 גרם.

דז’ה וו?

בעוד שמעריצים ותיקים של המותג האמריקאי קלאסיק יהיו ללא ספק נרגשים לראות שהחברה חוזרת לפעילות, קשה גם שלא לשים לב עד כמה דפוסי הדריכה האלה מוכרים, במיוחד כמה מדגמי החצץ.

לפחות בעיניי, אודדן זה נראה מאוד כמו דונלי MSO. הצבירה היא צלצול מת עבור Schwalbe G-One Allround. הקימברלית? בהחלט אוויר של WTB בייוויי שם. והקרומביין מרגיש כמו א WTB Resolute נגזר. לעזאזל, אפילו הדפוס הדקורטיבי על השומר מזכיר את האופן שבו קונטיננטל מתלבשת GP5000.

האם הצמיגים הללו הם העתקים מדויקים? ובכן לא. בהסתכלות על ה- Aggregate, למשל, אמריקן קלאסיק מציין שיש לה ידיות מצולעות בניגוד לאלו העגולים של Schwalbe G-One, המשפרים כביכול את ביצועי הבלימה. לידי המרכז יש גם קוטר גדול יותר וגובה קצר יותר שלדברי אמריקן קלאסיק מגבירים את היציבות ומפחיתים את התנגדות הגלגול, ומרווח פתוח יותר על ידיות הכתפיים מייצר “נשיכה טובה יותר וניקוי פסולת”.

אפילו משקיפים מזדמנים יגידו שהם עדיין קרובים להפליא, אבל למען ההגינות לאמריקן קלאסיק, אם אתם הולכים לחקות את העיצוב של צמיגים אחרים, החברה בחרה לפחות בחבורה של דובדבנים טובים לחיקוי.

ביליתי בשבועות האחרונים על וונטוורת ‘700 × 40 מ”מ, למשל, וזה באמת היה די מרשים. המעטפת אינה גמישה כפי שאני בדרך כלל מעדיף, אך סביר להניח שדפנות צד עבות יותר יחזיקו טוב יותר בשחיקה וחתכים, אשר עבור חלק מהרוכבים יהיו חשובים יותר. אחיזה הייתה טובה גם בתנאים המקומיים המסובכים שלי, הידועים לשמצה, ולפחות עד כה, הדריכה לובשת היטב.

כמובן שלא ניתן להתעלם ממבנה המחירים האגרסיבי ביותר של אמריקן קלאסיק כאן. כשצופים אך ורק באמצעות עדשת ביצועים, צמיגים אלה אינם בולטים בהשוואה להיצע המוביל של שוואלבה, קונטיננטל, WTB, Maxxis ואחרים. עם זאת, ההבדל במחיר הוא לא פחות גדול, במיוחד מבחינת האחוזים. אני לא יכול למצוא שום דבר אחר בשוק שמתקרב להציע ביצועים מהסוג הזה במחיר זה, ובוודאי שלא בלי מדיניות החלפה מסקרנת שכזו. בהקשר זה, אמריקן קלאסיק עשוי באמת להיות משהו כאן.

גלגלים בפיתוח

עד כמה שחזרתו של אמריקן קלאסיק מעניינת, יש שתי היעדרות בולטות. אמריקן קלאסיק היה מזמן בעיקר מותג גלגלים, לא צמיג, ויש עדויות מועטות להשפעה של מייסד המקור של המותג, ביל שוק. עם זאת, בירור מהיר לסוכנות יחסי הציבור של אמריקן קלאסיק מספק מידע על שניהם.

“נשען על ביל כיועץ חיצוני לתכנון והנדסה”, אמר לוגן פון בוקל מ- Hot Route Media. “לביל לא היה כל קשר להנדסת הצמיגים, מחוץ לרכיבת מבחן. לנוכח הרקע והמומחיות שלו בהנדסה מחוץ לקופסא, לצוות אמריקן קלאסיק יש מזל שיש לו את הצוות להנדסת מוצרים ופיתוח ככל שהמותג גדל “.

באשר לרמז השני, מבקרים באתר American Classic עשויים להבחין בטיזר קטן. הישיבה שם לעין מתחת ללשונית המוצר היא חלק על צמיגים, אך יש גם מציין מקום לגלגלים. אם היית מופתע מהאובדן של גלגלי אמריקן קלאסיק מהשוק, נראה שלא תצטרך לחכות יותר מדי זמן עד שהרעיונות החדשניים של שוק יחזרו-ואם יש להם משהו דומה מרחוק לתמחור עמוס הערכים של אלה צמיגים, זה בהחלט יהיה משהו שצריך לצפות בו.

מידע נוסף ניתן למצוא בכתובת www.amclassic.com.Source link