אליסון ג’קסון לוקחת את הניצחון הראשון ב- WWT בסיור הנשים של סימאק

אליסון ג’קסון לוקחת את הניצחון הראשון ב- WWT בסיור הנשים של סימאק


נסיעת הבטן של אליסון ג’קסון (ליב רייסינג) זיכתה את הקנדה בניצחון הראשון שלה ב- WorldTourat בשלב הסימביי ליידיס 1. ג’קסון היה חלק ממתפרצת של שלושה רוכבים לצד מייל גרוסייט (FDJ נובל-אקוויטיין פוטורוסקופ) שסיימה במקום השני ביום.

לורנה וויבס (צוות DSM) הייתה המסיימת הראשונה מהחבורה, כשהיא לוקחת שלישית, ארבע שניות אחרי ג’קסון. מנהיגת המירוץ מריאן ווס (ג’מבו-וויסמה) סיימה במקום הרביעי אך ג’קסון עלה ליתרון הכללי הודות לשניות הבונוס בסיום.

ג’קסון היה הראשון שתקף בשלב מוקדם של השלב. היא רכבה על הסולו הראשון של 25 ק”מ עד שגרוסטטה ונינה בויסמן (פארקהוטל ולקנבורג) הצטרפו למתפרצת 35 ק”מ אל הבמה. ג’קסון וגרושטייט איבדו את בויסמן כשנותרו כמה קילומטרים כשנראה שהפלטון נסגר.

המרדף מהפלטון היה לסירוגין, כאשר צוות DSM וקניון- SRAM התחלפו בחזית. ג’מבו-ויסמה, צוות מוביל המרוץ, לא נראה עד הקילומטרים האחרונים. עד אז היה מאוחר מדי להוציא את השניים בחזית בזמן לסיום ספרינט.

בסופו של דבר, הפלטון סיים ארבע שניות אחרי הנמלטים. זה היה עוד מקרה של הצלחה נפרדת, דבר שקרה לעתים קרובות במרוצי הנשים. שני השלבים הראשונים של סיבוב ההופעות לנשים בנורבגיה זכו על ידי רוכב בודד סולו. ג’קסון זכה גם השנה במחיצת הנקודות בסיבוב הנשים בנורבגיה.


סיור גבירותי סימאק (2.WWT)
זוולה → הארדנברג

ג'קסון אליסוןSource link