אופני Titici Sessanta Steel Strada Road & Sterrato Gravel, עבודת יד באיטליה במשך 60 שנה

אופני Titici Sessanta Steel Strada Road & Sterrato Gravel, עבודת יד באיטליה במשך 60 שנה


תמכו בנו! Bikerumor עשויה להרוויח עמלה קטנה מקישורי שותפים במאמר זה. למד עוד

פרויקט Progetto Sessanta ליום השנה ה-60 של Titici הוא תזכורת נוספת לכך שהפלדה עדיין אמיתית, חוגגת את המורשת בעבודת יד באיטליה עם אופני כביש Strada ו-Sterrato גראבל מודרניים במהדורה מוגבלת. בתוך ומחוץ לאור הזרקורים, Titici מייצרת מסגרות אופניים בצפון איטליה במשך שישה עשורים. ועם התעוררות מחודשת יחסית של המותג והתחדשות על פני השטח של הפלדה, הגיע הזמן לחזור למורשת ההיא של בניית אופני פלדה שהניחה את הבסיס לעבודה בחומרים אחרים – אופני כביש מודרניים קשורים לעבר, ואופני גראבל חדשים נראים יותר לעתיד…

Titici Progetto Sessanta 60 שנה פלדה מתוצרת איטלקית

Titici Progetto Sessanta Strada אופני כביש מודרניים מפלדה, עבודת יד באיטליה, סדנת קולומבוס
כל התמונות ג. Titici

מסורת וטכנולוגיה, אמנות ואומנות איטלקית של חומר שבמשך עשרות שנים עבדו במיומנות במפעל Castelnuovo di Asola, ליצירת מסגרות מרותכות ביד ונשלח לכל העולם, לפני שהופרש לחומרים מודרניים יותר כמו אלומיניום, טיטניום וסיבי פחמן.

זֶה פרוגטו ססנטה יצאו משנתיים של שיתוף פעולה מו”פ בין Titici וקולומבוס ליצירת ערכות צינורות בלעדיות של Spirit & Life למסגרות החצץ של Strada ו-Sterrato (בהתאמה), כל אחת מהן עם ה-Titiici הטיפוס השטוח הייחודי לנוחות נוספת. באופני פלדה קוראים לזה PAT.P (טכנולוגיית בולם לוחות לחוץ), שפותחה כדי להפחית את הרטט לפני שהוא מגיע לרוכב, מבלי לפגוע בקשיחות ובביצועים הכלליים של המסגרת.

אופני כביש פלדה Titici Strada

Titici Progetto Sessanta Strada אופני כביש מודרניים מפלדה, בעבודת יד באיטליה, שלמים

ה-Strada הנוסעת בכביש היא המצית מבין השתיים, עשויה מצינורות קולומבוס ספיריט בצורת התאמה אישית, משולשת תחתית ודקה במיוחד שנוצרה באופן בלעדי עבור Titici. הוא מיוצר בעבודת יד בצפון איטליה על ידי Titici עם שילוב קלאסי של ריתוך TIG והלחמה.

Titici Progetto Sessanta Strada אופני כביש מודרניים מפלדה, עבודת יד באיטליה, חזית משולבת

ה-Strada הם אופני כביש איטלקיים מפלדה קלאסיים המעודכנים לעידן המודרני עם צינור ראש ישר גדול מימדים שפיתח Titici עבורם ונטו אופני כביש Aero carbon, הכוללים ניתוב כבלים פנימי נסתר לחלוטין שעובר דרך האוזניות הישרות בגודל 1.5 אינץ’ לתוך החלק הפנימי של המסגרת.

Titici Progetto Sessanta Strada אופני כביש מודרניים מפלדה, בעבודת יד באיטליה, צינורות קולומבוס ספיריט

כמובן, ה-Strada מקבל צינור עליון PAT.P שטוח לנוחות, בתוספת בלמי דיסק מודרניים עם התקנה שטוחה, סרנים 12 מ”מ, מוט מושב 27.2 מ”מ, תושבת תחתונה משורשרת T47, ומקום לצמיגים 28 מ”מ. משקל המסגרת הנטען הוא 1990 גרם (M), צבוע עם כל החומרה.

Titici Progetto Sessanta Strada אופני כביש מודרניים מפלדה, עבודת יד באיטליה, גיאומטריית מירוץ

Titici מתאר את הגיאומטריה של ה-Strada כ”עשויה למירוץ”, גם אם היא מבטיחה נוחות ללא תחרות.

Titici Progetto Sessanta Strada אופני כביש מודרניים מפלדה, בעבודת יד באיטליה, מאחור בזווית

אופני גרבל פלדה Titici Sterrato

אופני חצץ פלדה מודרניים של Titici Progetto Sessanta Sterrato, תוצרת איטליה, שלם

כמו אופני הכביש, החצץ Sterrato מקבל סט צינורות בצורת התאמה אישית משלו. הפעם מדובר בצינורית ה-Columbus Life המשולשת מעט יותר עבה ועמידה יותר, שפותחה שוב באופן בלעדי עבור Titici עם ה-PAT.P השטוח העליון שלהם. הסטרטו מיוצר בעבודת יד בצפון איטליה עם תערובת דומה של ריתוך TIG והלחמה.

אופני גרבל פלדה מודרניים Titici Progetto Sessanta Sterrato, תוצרת איטליה, Columbus Life

ה-Sterrato הוא יותר דגם צדדי רב-תכליתי, המסוגל להיבנות עבור כבישי יורו מעורבים במשטחים מעורבים, בתור רוכב חצץ עם הטיה מלאה, או להעמיס אותו כאופני הרפתקאות לאריזת אופניים. כל היתרונות מפלדה קלאסית היא תחושה אמיתית, משופרת על ידי הגברת הנוחות הנוספת לאכילת רטט PAT.P. אנחנו בעצם כבר התגרה בסטראטו בקיץ שעבר, כשהיא הופיעה לראשונה של Shimano’s נדיר GRX כסף מלוטש הקבוצה – והאופניים האלה עדיין זמינים רשמית בכמויות מוגבלות במיוחד תמורת 6,000 אירו שלם.

Titici Sterrato GRX LE מהדורה מוגבלת בעבודת יד של אופני חצץ איטלקי פלדה, פרטי מסגרת

אבל ה פרוייקט השישים מביא גם גרסת ייצור של אופני החצץ הפלדה החדשים Titici. כמו אופני הכביש, הסטרטו יורש צינור ראש ישר גדול מימדים מהקרבון שלו רלי חצץ אנלוגי, מסתיר כעת לחלוטין את ניתוב הכבלים הפנימי במלואו בתוך מסגרת הפלדה דרך מיסב האוזניות העליון.

אופני חצץ פלדה מודרניים Titici Progetto Sessanta Sterrato, תוצרת איטליה, גיאומטריה

ה-Sterrato מקבל את הצינור העליון PAT.P השטוח שלו, בלמי דיסק בעלי התקנה שטוחה, סרנים חודרים בגודל 12 מ”מ, תיקי צינור עליון ומתלה אחורי, מוט מושב 27.2 מ”מ, וסוגר תחתון משורשר T47 – עם מרווח של עד 700c x 40 מ”מ או 650b x צמיגים 45 מ”מ. משקל המסגרת הנטען הוא 1999 גרם (M), צבוע עם כל החומרה.

Titici Progetto Sessanta Sterrato אופני גרבל פלדה מודרניים, תוצרת איטליה, Titici Progetto Sessanta Strada אופני כביש מודרניים מפלדה, בעבודת יד באיטליה, מאחור בזווית

אופני Titici Sessanta – תמחור, זמינות ואפשרויות

Titici Progetto Sessanta Strada אופני כביש מודרניים מפלדה, בעבודת יד באיטליה, בזווית
2023 Titici Progetto Sessanta Strada מתכתי

האופניים של Titici בנויים לפי הזמנה, אבל אופני הפלדה Progetto Sessanta לרגל יום השנה ה-60 מוצעים גם עם גיאומטריית מלאי בארבעה גדלים (S-XL) ובניית מלאי פרימיום כדי לשמור על מחירים סבירים.

שלדת אופני כביש מפלדה Titici Strada במלאי בנחושת מתכתית קלאסית עם הדגשות כחולות מסביב לצביעה של לוח כסף נמכרת ב-2990€ כולל מזלג קולומבוס Futura Disc מפחמן צבוע בהתאמה. אופני כביש שלמים מדגם Strada כוללים ערכת קרבון מכני Campagnolo Record עם גלגלי Shamal Carbon ותא הטייס של Deda Zero100 תמורת 7990€.

אופני חצץ פלדה מודרניים של Titici Progetto Sessanta Sterrato, תוצרת איטליה, בזווית
2023 Titici Progetto Sessanta Sterrato Tinge90

שלדת אופני חצץ מפלדה Titici Sterrato במלאי בצבע Tinge 90 דהיית רטרו של שנות ה-90 נמכרת ב-2590€ כולל מזלג הפחמן Gravel DCR שלהם עם כל תושבות לכלוב. אופני גרבל שלמים מסוג Sterrato כוללים את ערכות הפחמן הקלות משקל של Campagnolo עם 13 מהירויות Ekar, בתוספת גלגלי Fulcrum Rapid Red 300 ותא הטייס Deda Gravel100/Zero100 תמורת 5490€ בלבד.

Titici Progetto Sessanta Sterrato אופני גרבל פלדה מודרניים, תוצרת איטליה, Titici Progetto Sessanta Strada אופני כביש מודרניים מפלדה, בעבודת יד באיטליה, בפתח

Titici.comSource link