אופני Cevelo R5 CX הם מערכת הנעה אלקטרונית בלבד, זמינים לצרכנים… בסופו של דבר

אופני Cevelo R5 CX הם מערכת הנעה אלקטרונית בלבד, זמינים לצרכנים… בסופו של דבר


השותפות בין Team Jumbo Visma ו-Cervelo עדיין חדשה למדי, אבל כבר נראה שהדברים הולכים טוב. נראה שהרוכבים אוהבים את האופניים החדשים שלהם, ולדברי Cervelo, “ברגע שהדיו בחוזה ה-TJV התייבש” הם התחילו לעבוד על אופני סייקלוקרוס חדשים לגמרי. דבר חשוב שיהיה לך ברטט אם אתה פתאום מוצא את עצמך עם רוכבים זוכים מספר פעמים באליפות העולם ב-CX כמו מריאן ווס ו-ווט ואן ארט בצוות שלך.

Cevelo R5 CX עם Marianne Vos ו-Wout van Aert

תוך שימוש במשוב ישירות ממריאן ו-ווט, Cervelo יצר גרסת סייקלוקרוס טהורה של ה-R5 שלהם. כעת לא יהיה צורך בצוות מרוץ על אופני Aspero Gravel (אלא אם כן הם רוצים). עוד בשנת 2007, Cervelo יצרה שני מסגרות R3 Cross עבור Jonathan Page, אבל הפעם ל-Cervelo יש למעשה תוכניות למכור אותם לציבור. נכון לעכשיו, זה לצוות בלבד – אל תצפו לזמינות צרכנים עד קיץ 2022.

Cevelo R5 CX

אז במה האופניים האלה שונים מה-R5? בתור התחלה, זה ה-Cervelo הראשון עם תושבת T47 התחתונה עם הברגה. זה נעשה מסיבות ברורות שכן אופני סייקלוקרוס נפגעים כל הזמן עם מכונות שטיפה בלחץ. תוספת של תושבת תחתית עם הברגה אמורה להקל על התחזוקה עם האופניים באמצעות כוסות T47 סטנדרטיות (למרות שהתושבת התחתונה עדיין לא סימטרית), כלומר חלקי חילוף יהיה קל יותר למצוא.

המסגרת היא גם מערכת הנעה אלקטרונית בלבד. זה לא כל כך מפתיע בהתחשב באפשרויות החדשות של Shimano Dura Ace ו- Ultegra בתוספת מערכות ההנעה הקיימות SRAM eTap AXS, אבל Cervelo אומר שזה נעשה כדי להרחיק מים וחצץ מהמסגרת ככל האפשר.

Cevelo R5 CX Wout Van AErt

המסגרת כוללת גם מוט מושב בצורת D עם מהדקי מוט מושב כפולים כסטנדרט. הצורה הייתה למעשה בקשה של ווט ומריאן, אבל אולי לא מהסיבה שהייתם מצפים לה. מכיוון שהפוסט אינו עגול, כאשר אתה מתרסק אתה לא יכול לסובב את הפוסט בטעות. זה אומר שהאוכף תמיד ישר, לא משנה כמה פעמים תניח אותו בבוץ.

גיאומטריה של Cevelo R5 CX

בהשוואה ל-R5, הגיאומטריה של R5-CX תהיה מוגבלת לארבעה גדלים וכוללת גובה תושבת תחתון הגבוה ב-11 מ”מ לצרכי טיפול ב-CX. Cervelo אומר שהמסגרות של 51 ו-58 ס”מ קיבלו עדיפות מכיוון שאלו הגדלים מריאן ו-Wout רוכבים, אך מסגרות ואופניים שלמים יהיו זמינים בכל ארבעת הגדלים מתישהו ב-2022.

cervelo.comSource link