אופני רכיבה חופשית של Canyon Torque: חדשים לגמרי בפחמן, סגסוגת או בורי

אופני רכיבה חופשית של Canyon Torque: חדשים לגמרי בפחמן, סגסוגת או בורי


קניון שיפץ לחלוטין את אופני ה- Torque freeride שלהם לעונה חדשה של גריסה של פארקי אופניים, מסלולי EWS וקווי קפיצה עם המון אפשרויות שיתאימו לכל רוכב כוח משיכה. בחר מתוך ערכות פחמן או מסגרות מלאות ומבנה גלגלים בגודל 27.5, 29 אינץ’ או בורי כדי לקבל את ההגדרה המושלמת לסגנון האישי שלך של רכיבה על כוח הכבידה – בין אם אתה נוסע בהסעות, תופס מעלית כיסא או דווש לפסגה בכל ריצה…

2022 קניון טורק רכיבה חופשית, אופני חנייה

אופני 2022 Canyon Torque freeride bikepark, זמן שידור של שלדמינג

כל התמונות ג. קֶנִיוֹן

קניון אומר שה-Torque החדש תוכנן מחדש לחלוטין כדי להיות אופני ההרים “האחד” שלהם לנסיעות ארוכות עבור רוכבים המעוניינים לעבור מרכיבת אנדורו על כל ההרים, לטיולים ארוכי שבוע לפארקי אופניים, לרכיבה חופשית בשטח לאחור. עם זוויות צינור ראש רפויות יותר, טווח ארוך יותר, זוויות תלולות יותר של צינור מושב ואפשרויות נוספות עבור גדלי גלגלים, זו הגרסה הארוכה יותר של הפופולרי שלהם All-Main Spectral שעדיין יכול לטפס כשצריך, ונועד להיות רב תכליתי יותר מה Strive ספציפי למירוץ אנדורו.

אופני 2022 Canyon Torque freeride bikepark, שלם

לרוכבי ה ספקטרל שעבר שיפוץ לאחרונה, ה-Canyon Torque החדש הזה נראה מוכר מאוד – כמו אח גדול וארוך יותר לנסיעות. הרבה מהאפשרויות הטכנולוגיות, החומרים וגודל הגלגלים זהים, רק מוגדלים לשטח תלול יותר וקפיצות גדולות יותר.

רוכשי Torque חדשים יכולים לבחור מתוך הגדרות גלגל 27.5, מולט ו-29 אינץ’, כאשר קניון בנה את אופני ה-freeride החדשים סביב אותו קונספט עיצובי מודולרי כמו ה- ספקטרל האחרון – עם משולשים קדמיים ואחוריים ייחודיים לגלגלי 27.5 או 29 אינץ’.

אופניים של 27.5 מקבלים נסיעה של 175 מ”מ או גלגל אחורי, בשילוב עם מזלגות בקוטר 180 מ”מ. אופניים בגודל 29 אינץ’ מקבלים 170 מ”מ של מהלך גלגלים אחוריים, בשילוב עם מזלגות בקוטר 170 מ”מ.

אז, אופני הבורי מקבלים את מהלך הגלגל האחורי של 170 מ”מ של המשולש האחורי בגודל 27.5 אינץ’ והגלגל האחורי, בשילוב עם מהלך הגלגל הקדמי של 170 מ”מ של המשולש הקדמי 29er, מזלג 29er וגלגל קדמי גדול יותר.

גיאומטריית כבידה מעודכנת

אופני 2022 Canyon Torque freeride bikepark, זמן שידור של שלדמינג

למרות שקניון לא מוכר את הקצוות הקדמיים והאחוריים בנפרד, הם בעצם קונספט עיצובי של mix & match. התוצאה היא שגיאומטריה מוכנה לכבידה כמעט זהה לא משנה באיזו שילוב של גודל גלגלים תבחרו (מחוץ למשענות שרשרת קצרות ב-5 מ”מ לגלגל האחורי הקטן יותר).

אופי הנסיעה השונה של כל בחירה מסתכם אז בשונות ביציבות/יכולת תמרון של גדלי הגלגלים השונים, קשיחות גלגלים בודדים ותיקון מגע בצמיגים, והאיזון בין התהפכות גלגלים לעומת נסיעה קטנה נוספת.

אופני 2022 Canyon Torque freeride bikepark, גיאומטריה מוכנה לכבידה

האופניים החדשים מקבלים זוויות ראש רפויות כמעט בשתי מעלות ב-63.5°, טווח הגעה ארוך יותר ב-2-3.5 ס”מ, וזוויות תלולות יותר של צינור המושב עד ארבע מעלות. אופני הקרבון מקבלים כעת את המתכוונן של קניון פליפ-צ’יפ במתקן הבולם התחתון המאפשר לרוכבים לבחור הגדרות Hi או Lo שמעבירות את זוויות הראש והמושב ב-0.5° ומעבירות את גובה BB ב-8 מ”מ.

אופני סגסוגת אינם מקבלים את ה-Flip-Chip, במקום זאת משלבים זווית ראש רפה של 63.5 מעלות ‘הטוב משני העולמות’ ו-Lo BB עם זווית המושב התלולה יותר של 78° HI.

ה-Canyon Torque החדש מגיע בארבעה גדלי מסגרת (S-XL). אבל אופניים קטנים זמינים רק עם גלגלים אחוריים בגודל 27.5 אינץ’ (לא יותר XS גודל), ואופניים גדולים במיוחד זמינים רק עם גלגלים קדמיים בגודל 29 אינץ’. (S0, 27.5=SL; בורי & 29=M-XL).

השתוללות מוכחת, מוכנה ל- Freeride

טומי G ב-Red Bull Rampage על אופני הרים החדשים 2022 Canyon Torque

2021 השתוללות של רד בול

הקציפו אותו, הפכו אותו, זרוק 360 מעלות או שניים. אמנם קניון מודה שה-Torque הארוך והרפה החדש נבנה יותר עבור פארקי אופניים וקווי קפיצה מהירים מאשר לזרוק טריקים, הוא בהחלט מסוגל גם בצורה זו. למעשה, האופניים החדשים היו מהבודדים שלא חלקנו מהאופניים שלנו סיכום רד בול השתוללות מכיוון שזה עדיין לא היה רשמי.

אבל רוכב הקניון CLLCTV, Tommy G, הכניס מומנט פחמן מושחר חדש בקצב ההשתוללות של השנה, וסובב אותו. קניון מציע שרוכבים המעוניינים “לזרוק צורות” על האופניים החדשים צריכים כנראה להישאר עם גרסאות הגלגלים בגודל 27.5 אינץ’, וככל הנראה לבחור אופניים בגודל קטן יותר לרכיבה.

המומנט החדש מדורג גם לאותה קטגוריה 5 כמו אופני ה-DH שלהם, וניתן אפילו להרכיב מזלג כפול. אם כי שוב, קניון ממליץ להפחית את תנועת המזלג של DH בחזרה ל-180 או 190 מ”מ כדי לשמר את הטיפול של אופני הרייד החדשים.

אופני 2022 Canyon Torque freeride bikepark, סמנתה סוריאנו מטפסת

אבל בעוד שמומנט הקניון החדש יכול להגיע לגדולות, הוא גם מטפס הרבה יותר טוב עכשיו עם זווית המושב הסופר תלולה. לא כל ירידה תלולה מוגשת במעלית.

ה-Torque החדש לא הולך לעלות במעלה הטיפוס כמו אופני XC, המתלים הטריפל-פאזיים של קניון ארבעת הברים עושים עבודה מוצקה בטיפוס. ועם מנופי נעילה שצוינו על כל הבולמים, זה פשוט יהיה עניין של לשבת בסבלנות ולהסתובב כדי לחזור לריצה נוספת.

פרטים טכניים – מה חדש?

אופני 2022 Canyon Torque carbon bikepark freeride, בזווית

מלבד אפשרויות רבות יותר של גודל גלגלים, קניון אומר שהם שילבו את הגיאומטריה הארוכה והרפויה המעודכנת עם מזלגות מופחתים כדי להגיע לנקודה מתוקה של יציבות במהירות גבוהה, שובבות ויכולת טיפוס מהאופניים החדשים, המגוונים יותר לנסיעות ארוכות. גם מסגרות הסגסוגת והפחמן הן גם קשיחות ועמידות יותר מבעבר.

בנוסף, כעת יש מקום לכלוב בקבוקים מתחת להלם עבור כלוב עומס צד של 600 מ”ל ותושבת 2 ברגים לצינור/כלי חילוף ממש מאחורי צינור הראש במשולש הקדמי.

אופני 2022 Canyon Torque freeride bikepark, פרטי מסגרת קרבון

מומנטי הפחמן החדשים מקבלים גיאומטריה מתכווננת עם שבב, ואפשרות לבניית בורי, בתוספת טכנולוגיה דומה אחרת כמו הספקטרל. זה אומר הגנה משולבת של צינורות למטה, מגני שרשרת משולבים שמנמנים לשיכוך עמודי שרשרת, סרני QR אחוריים חכמים מוסתרים, תושבות תחתונות עם הברגה של BSA וניתוב כבלים פנימי עם מובילים באורך מלא.

כל אופני ה-Canyon Torque Freeride החדשים מקבלים מיני מדריכי שרשרת כסטנדרט, בעוד שלמסגרות הפחמן ניתן להוסיף סט נוסף של כרטיסיות ISCG מאוחר יותר, ולאופני הסגסוגת יש לשוניות מרותכות. קניון אומר שה-Torque החדש חולק פריטים חלופיים רבים עם ה-Specttral, כמו לוחית ההרכבה האופציונלית ISCG, תוספות חוט הניתנות להחלפה בכל הצירים (סגסוגת למסגרות פחמן, פלדה לאופני סגסוגת), מתלה מעביר אוניברסלי UDH ומיסבים אטומים עם ארוכות קנייניות. מילוי שומן מתמשך.

אופני 2022 Canyon Torque freeride bikepark, מסגרות קרבון לעומת סגסוגת

פחמן לעומת סגסוגת

שתי אפשרויות המסגרת החדשות אמורות גם לחסוך יותר ממאתיים גרם לעומת קודמותיהן.

מסגרת ה-Canyon Torque החדשה מפחמן מסירה את משקלה באמצעות פריסה מעודכנת המבטיחה יחס קשיחות-משקל מוגבר, בתוספת חיסכון במשקל מהחלק האחורי החדש מפחמן מלא. כעת עד 2652 גרם עבור מסגרת הפחמן המלאה, הוא מקבל את אותו דירוג בקטגוריה 5 כמו זכיית גביע העולם ב-DH של קניון שׁוֹלֵחַ.

אופני הסגסוגת יורדים ב-250 גרם לעומת הדגם הקודם, תוך שהם עדיין מספקים את אותה קשיחות כמו אופני הקרבון, הודות לעיצוב צינורות זהירים יותר ולחבוט, תוך מתן עדיפות לביצועים על פני ניסיון למזער את המראה המטומטם יותר של מסגרות הפחמן. חזקה יותר, קשיחה יותר וקלה יותר מגרסת האלומיניום הישנה, ​​מסגרת Torque AL החדשה מגיעה כעת ל-3250 גרם, רק 600 גרם (או בקבוק מים אחד) כבדה יותר מאופני הפחמן, מה שהופך אותה לאופציה מוצקה עבור רוכבים המעוניינים לחסוך כסף. כרטיסים להרמת אופניים.

2022 קניון מומנט – תמחור, אפשרויות וזמינות

אופני 2022 Canyon Torque freeride bikepark, סמנתה סוריאנו רוכבת ברמס

סמנתה סוריאנו לגרוס את המדבר, ג. קֶנִיוֹן

אופני 2022 Canyon Torque freeride החדשים לגמרי זמינים כעת במסגרות אלומיניום או פחמן, במבנה גלגלים בגודל 27.5 אינץ’ או 29 אינץ’, או אפילו כמה אפשרויות משולבות בורי בפחמן בלבד. המפרט הסופי והזמינות האמיתית משתנה מעט משוק לשוק, עם שישה דגמים רשמית בסך הכל, שלושה מהם מוצעים כעת בארה”ב.

אופני 2022 Canyon Torque freeride bikepark, סגסוגת Torque 5

2022 Canyon Torque 5

ה-Torque מקבל שני דגמי סגסוגת באפשרויות 27.5 אינץ’ או 29er, החל מ-$3300 / 2700€ Torque AL 5 המפרט עם Shimano Deore 1×12, מתלים RockShox ZEB Select/Super Deluxe Select+ וגלגלי RaceFace AR30, ב- משקל של 16.4 ק”ג (36.2 פאונד).

סגסוגת שניה של Canyon Torque 6 משודרגת ל-SLX, מתלה Fox 38/Float X2 Performance, וגלגלים מוכנים לכבידה שפותחו במיוחד עבור ה- Torques עם DT Swiss, תמורת 3200€ ב-16.1 ק”ג.

אופני 2022 Canyon Torque freeride bikepark, קרבון Torque CF 7

2022 Canyon Torque CF 7

אופני הקרבון מתחילים עם 15.5 ק”ג (34.2 פאונד) Torque CF 7 עבור $4400 / 3700€ עם מתלים מכני SRAM GX Eagle, RockShox ZEB Select+ ו-Super Deluxe Select+, בתוספת סט הגלגלים מסגסוגת DT Swiss FR2070.

אופני 2022 Canyon Torque freeride bikepark, קרבון Torque 8

2022 Canyon Torque CF 8 בורי

שילובי בורי זמינים רק בשני מפרט פחמן מוביל לעת עתה כמו הספקטרל כבר בדקנו. למרות שיש לנו תחושה שקניון רק בוחן את מי הבורי, וסביר להניח שיוסיף עוד אפשרויות אם אלה יימכרו ממש טוב. נראה שזה ממש יהיה קל כמו להדביק יחד משולש אחורי מסגסוגת 27.5 למשולש קדמי מסגסוגת. (חלקי מסגרת פחמן וסגסוגת בודדים אינם ניתנים להחלפה בין חומרים שונים.)

אופני הבורי המשתלמים ביותר הם 15.8 ק”ג (34.8 פאונד) $5400 / 4500€ Torque CF 8 עם Shimano XT, מזלג Fox 38 Performance Elite, בולם סליל Fox DHX2 Performance Elite וסט גלגלים DT Swiss FR560 עם רכזות 350 Ratchet.

אופני Torque CF Fabio Wibmer במהדורה שנייה זוכים גם למערך גלגלי בורי, בתוספת מתלה Öhlins עם מזלג RXF38 ובולם סליל TTX22M, בתוספת מבנה SRAM X01/GX Eagle מעורב וגלגלי DT FR560 – נמכר ב-5500€ לפי דרישה. משקל של 15.6 ק”ג.

(אף מבנה מולט לא זמין עם זוגות גודל גלגלים תואמים.)

2022 Canyon Torque אופני רכיבה חופשית, רכיבה על אופניים בפארק Schladming

למעלה, יש גם אופני קרבון מסוג Canyon Torque CF 9 מוכנים למירוץ פרימיום בעלות של 5800€ עם XTR, מתלה Fox 38/Float X2 מפעל וגלגלי DT FR560 עם 240 רכזות EXP במשקל של 14.7 ק”ג בלבד (זמינים ב-27.5 או 29 אינץ’, לא בורי.)

רבים ממומנטי הפחמן החדשים זמינים כעת במלאי במספר שילובים של גדלים, צבעים ומפרטים. אבל נראה שרוכשי אופני האלומיניום יצטרכו לחכות עוד קצת. לקוחות אמריקאים נראים כאילו הם יקבלו את אופני הכניסה הראשונים. אבל אופני סגסוגת צריכים להתחיל להופיע על מפתן של רוכבי הרים ברחבי העולם מתחילת עד אמצע ינואר 2022, עם הרבה זמן להתקשר לפני שרוב פארקי האופניים ייפתחו בחזרה לאחר עונת הסקי.

Canyon.com

Source link