אופני חצץ קרבון של Orbea Terra עוצבו מחדש מהיסוד להרפתקאות

אופני חצץ קרבון של Orbea Terra עוצבו מחדש מהיסוד להרפתקאות


אופני הקרבון Terra gravel החדשים של Orbea הם עיצוב מחדש מלא של אופניים שמקורם בסייקלוקרוס, אך כעת הם מתאימים יותר במיוחד להרפתקאות משטחים מעורבים ארוכים ומהירים באיטרציה האחרונה שלו. עם רכיבה על חצץ שהתפתחה באופן דרמטי מאז שהבטנו לראשונה בקודמת אב טיפוס של טרה חצץe, Orbea הרגישה שהגיע הזמן להתחיל עם לוח נקי עבור הטרה החדשה. אז, פרויקט אופני החצץ החדש התמקד במתן מענה לצרכים של רוכבי חצץ עכשוויים – מאלה שמחפשים מהירות, נוחות ושליטה על כל המשטחים ועד לרוכבים המעוניינים לרכוב נוסף בחיפוש אחר הרפתקאות.

אורביה קוראת לזה “חצץ מהיסוד.

אופני חצץ קרבון 2022 חדשים לגמרי של Orbea Terra

אופני חצץ קרבון 2022 Orbea Terra, חדש לגמרי מוכן להרפתקאות חצץ לכל כביש, שלם

ג. אורבה

עקבנו מקרוב אחר ההתפתחות של הטרה מחייה הקודמים כאופני סייקלוקרוס, צפינו בא אב טיפוס להפוך למגוון חוצה לחצץ-לכל הכביש הכלי הכל לפני ארבע שנים. אבל עכשיו הטרה שוכללה במיוחד בתור אופני גראבל. זה עדיין אופנוע לכל סיבוב, אבל עכשיו הוא בנוי יותר כאופני משטחים מעורבים מהירים ונוחים שחיים לרכיבות ארוכות.

אופני חצץ קרבון 2022 Orbea Terra, חצץ חדש לגמרי מוכן להרפתקאות, אריזת אופניים

אורביה מספרת שהאופניים עוצבו מחדש כדי לספק שלושה סוגים של רוכבי חצץ: רוכבי חצץ מהירים לאורך כל היום שרוצים יעילות אבל ללא הגבלה על איזה משטחים לרכוב, “חוקרים” שפשוט רוצים לרדת מהשביל/הכביש המכות, ו”הרפתקנים” שהולכים לחבוש תיקי אופניים ולרכב במשך ימים או שבועות ברציפות.

זה הניע את Orbea להפוך את הטרה לאופניים קלים יותר, עם גיאומטריה יציבה מצומצמת קדימה כדי לשמור על הטיפול המהיר שלה, ומרווח צמיגים גדול יותר כך שלרוכבי חצץ יש את הגמישות להתאים את האופניים לשטח שהם רוכבים בפועל.

מה חדש?

אופני חצץ קרבון 2022 Orbea Terra, ערכת מסגרת חדשה לגמרי מוכנה להרפתקה

הטרה החדשה כוללת את הפחמן ברמת OMR של Orbea, עליית מדרגה מהדור הקודם. זה נותן למתכונת שלו שילוב גדול יותר של סיבי פחמן היי-מוד, ושיפור מערכת ההנעה וקשיחות הטיפול. במשקל של מסגרת של 1130 גרם בלבד לפני הצביעה (תעריך שהמזלג שוקל כנראה 400 גרם), נראה ש-Orbea נהיה קליל במיוחד. בטח, עבודת צבע עשויה להוסיף עוד 100 גרם, אבל זה עדיין נשמע קל להפליא.

אופני חצץ קרבון 2022 Orbea Terra, חצץ חדש לגמרי מוכן להרפתקאות, מרווח צמיגים

גודל הצמיג המקסימלי ב-Orbea Terra החדש הוא 700c x 45 מ”מ, שזה רק כמה מילימטרים יותר מהאופניים הקודמים, אבל אומר שהיבול האחרון של צמיגי חצץ בנפח גדול יותר אמור להתאים כולם עכשיו. בנוסף, עם מקום רחב יותר במזלג ובתאי, לאופניים יש כעת מקום לצמיגים של עד 650b x 50 מ”מ, שיפור גדול עבור רוכבי חצץ שמעדיפים את גודל הגלגלים הקטן יותר.

צמיגים גדולים יותר משתלבים עם פריסת קרבון קפדנית כדי להבטיח נוחות לרוכב. Orbea משטחת את החצי התחתון של צינור המושב בחתך גלגל אחורי קטן כדי להציג מעט גמישות סופגת מהמורות, והפילה צינור עליון משופע כדי לחשוף יותר ממושב המושב בגודל 27.2 מ”מ.

גֵאוֹמֶטרִיָה

אופני חצץ קרבון 2022 Orbea Terra, מוכנים להרפתקאות חדשים לגמרי לכל כביש, בזווית

דבר מעניין אחד באופני החצץ האלה, הוא ש-Orbea עדיין רואה ב-Terra פלטפורמה סופר תכליתית – לכל דבר, מרכיבה על כל הכביש ועד לאריזת אופני הרפתקאות. זה אומר שהגיאומטריה הייתה צריכה להיות די צדדית, עם טיפול צפוי לכל הגדלים ולכל סגנונות הרכיבה… “מהיר, מדויק ונוח”.

אופני חצץ קרבון 2022 Orbea Terra, כביש-רגול חצץ מוכנים להרפתקאות חדשים לגמרי, גיאומטריה

לשם כך, זוויות צינור הראש משתנות ב-2° על פני טווח ששת הגדלים הרחב (XS-XXL) מכיוון ש-Orbeas אומרת שהם “מיעלו” את זווית הראש והעקבות עבור כל גודל מסגרת (בעוד כולם משתמשים באותו מזלג מגרפה של 55 מ”מ).

עם זה מגיע מגוון רחב של אפשרויות מפרט מלא בהתאמה אישית של האופניים שלהם, מ-700 x 30 מ”מ כביש סליקים לצמיגי חצץ של 40 מ”מ, בתוספת מרווח גדול יותר לצמיגים 700×45 ו-650c50. אז מה זה עושה לגיאומטריה? Orbea פיתחה את הגיאומטריה של אופני החצץ סביב טווח ‘הנפוץ ביותר’ הצפוי של צמיגים בגודל 30-40 מ”מ, מה שמעניק וריאציה של 15 מ”מ בגובה התושבת התחתונה וכתוצאה מכך טווח של 18 מ”מ במסלול בהתאם לגודל (650×47 שווה ל-~700×32 בטבלאות שלהם ).

אופני חצץ קרבון 2022 Orbea Terra, מסלול חצץ מוכנים להרפתקאות חדשים לגמרי, טיפוס על אי

בסיסי הגלגלים הכוללים של האופניים החדשים נראים מעט קצרים יותר מהדור הקודם, אפילו עם טווח מסגרת ארוך יותר, הודות ל-1 מלא 1 סנטימטר קצר יותר. אבל הם עדיין מתוכננים להיות ארוכים ויציבים, רק עכשיו אורך משענת השרשרת של 420 מ”מ עוזר לשמור על תמרון של האופניים.

פרטים טכניים

אופני חצץ קרבון 2022 Orbea Terra, חדש לגמרי מוכן להרפתקאות חצץ לכל כביש, אחסון של Lockr במסגרת

Orbea גם נותנת לאופני החצץ החדשים אחסון בתוך המסגרת, עם Lockr מתחת לכלוב הבקבוקים לאחסון צינור רזרבי, כלי ומשאבה נמוך בתוך הצינור התחתון.

אופני חצץ קרבון 2022 Orbea Terra, כביש-רגול חצץ מוכנים להרפתקאות חדשים לגמרי, שומר בושה

המסגרת כוללת שני סטים סטנדרטיים של תושבות לכלוב, וזוג נוסף של בוסים מתחת לצינור למטה, שבו יש גם שומר, בתוספת תושבות לפגושים בכיסוי מלא לשימוש עם צמיגים של עד 35 מ”מ.

אופני חצץ קרבון 2022 Orbea Terra, 2022 חצץ מוכנים להרפתקאות חדשים לגמרי, משענת שרשרת

ה-Terra החדשה גם שומרת על תאימות עם קבוצות 1x ו- 2x, ומעניקה לרוכבים שפע של הזדמנויות לבנות בדיוק מה שהם רוצים – אפילו מקום למערכות שרשראות כפולות לכביש בינוני-קומפקטי. כל הניתוב כעת הוא גם פנימי לחלוטין, באמצעות גבעולים מיוחדים השומרים על יכולת כוונון מלאה המכוונים כבלים לפתח האוזניות העליון.

אופני גרבל Orbea Terra – תמחור, אפשרויות וזמינות

אופני חצץ קרבון 2022 Orbea Terra, כביש חצץ מוכנים להרפתקאות חדשים לגמרי, נוף לים

מוצע מגוון רחב של שבעה דגמים של הקרבון Orbea Terra החדשה, בשלושה צבעי צבע סטנדרטיים. בחר מתוך קבוצות 1x, 2x אלקטרוניות, מכניות, Shimano SRAM או Campagnolo. אתה יכול אפילו לבחור צמיגים מ-Vittoria או Pirelli, תלוי מה אתה מעדיף (אפשרות נדירה לבחירה על כל אופנוע סטוק).

מפרט הבית הגדול OC של Orbea spec או 16° Easton החצץ של מותג המותג OC או 16° Easton בכל הדגמים, אבל ברוחב צר של 40-42 ס”מ במכסה המנועים כך שתקבל יציבות רחבה יותר של 5.5 ס”מ בנפילות לשליטה בשטח מבלי להתרחב מדי.

אופני חצץ קרבון 2022 Orbea Terra, אופני חצץ חדש לגמרי מוכנים להרפתקאות לכל כביש, GRX

2022 Orbea Terra M30 Team 1X GRX

המחירים מתחילים מ-$3200 / 2900€ עם GRX 600 1×11 שאתה עדיין יכול להתאים אישית באופן נרחב.

אופני חצץ קרבון 2022 Orbea Terra, אופני חצץ חדשים לגמרי מוכנים להרפתקאות לכל כביש, Ekar

2022 Orbea Terra M22 Team 1x Ekar

אחר כך הם עולים ל-$5200 עם Ekar 1×13 מכאני או $5300 / 5000€ עם קבוצת Force AXS 1×12, עדיין עם חישוקי סגסוגת אבל הזדמנות להתאים את מפרט הגלגלים, הצמיגים, הכידון והאוכף.

אופני חצץ קרבון 2022 Orbea Terra, חדש לגמרי מוכנים להרפתקאות חצץ לכל כביש, Force AXS

2022 Orbea Terra M21e Team 1x Force AXS

בנוסף, עם MyO, אתה אפילו יכול לקבל צבעי צביעה מותאמים אישית על כל דגם מאופני GRX-כניסה ומעלה…

אופני חצץ קרבון 2022 Orbea Terra, רכיבה חדשה לגמרי מוכנה להרפתקה

משלוחים ראשונים של אופני החצץ החדשים של Orbea Terra צפויים בחנויות החל מדצמבר, עם זמינות גלובלית מלאה במספרים גבוהים יותר מתחילת 2022.

Orbea.comSource link