אוכף אופניים מקרבון בהדפסה תלת מימדית של Posedla בהתאמה אישית לכל רוכב

אוכף אופניים מקרבון בהדפסה תלת מימדית של Posedla בהתאמה אישית לכל רוכב


סטארט-אפ צ’כי חדש בשם Posedla עובד על העלאת התאמה אישית של אופניים לשלב הבא עם קונספט אוכף פחמן מודפס בתלת-ממד החדש שלהם. בזמן שיש עכשיו כמה חברות קטנות וגדולות מציעים אוכפי פחמן פרימיום וקל משקל עם ריפוד TPU מודפס בתלת מימד המבטיח איזון טוב יותר של נוחות ותמיכה… אף אחד כרגע לא מנצל את פוטנציאל ההתאמה האישית שמציעה הדפסת תלת מימד. זה המקום שבו פוסדלה נכנסת לתמונה…

אוכף פחמן מרופד בהתאמה אישית של Posedla בהדפסה תלת מימדית

אוכף אופני כביש מרופד מקרבון מרופד בהתאמה אישית של Posedla, פרט

ג. פוסדלה

של מתמחה מַרְאָה ושל פיזיק הסתגלות קווי הטכנולוגיה חיברו שניהם ריפוד TPU בהדפסת תלת מימד על אוכפי אופני הכביש המובילים שלהם מאז 2019. לאחרונה הוסיפו לתערובת, 135 גרם של ביורן סטקה האוכף משתמש באותה טכנולוגיית UV Digital Synthesis (DLS) מאותה מדפסת תלת מימד של Carbon Inc. בקליפורניה, שוב משתמש בהדפסת תלת מימד כדי ליצור אזורי תמיכה מגוונים על פני האוכפים. אבל רמת התמיכה, מבנה הסריג עצמו וצורת הריפוד והאוכף נשארו זהים. יש כמה אפשרויות רוחב שונות ול-Specialized יש את שניהם כּוֹחַ & רומין צורות, אבל שום דבר מותאם עד כה.

הרעיון של Posedla הוא אז לנצל את הגמישות של הדפסת תלת מימד כדי להביא יותר התאמה אישית לרוכב משתמש הקצה, על מנת לשפר את הנוחות והביצועים של הרוכב.

אוכף אופני כביש מרופד מקרבון מרופד בהתאמה אישית של Posedla, צוות

צוות הפיתוח של Posedla, Tomáš Beneš, Jiří Dužár, Václav Vomáčko, Martin Řípa (שמאל-ימין)

פרויקט ההפעלה של האוכף המותאם אישית של מרטין Řípa ו-Jiří Dužár מתודלק על ידי תמיכה משמעותית מיצרן מדפסות תלת מימד מוביל לצרכן מחקר פרוסה ואת שלהם PrusaLab תוכנית מאיץ החומרה של makerspace לפיתוח הרעיון, כמו גם מהמדינה להמשך יצירתם.

אוכף אוכף כביש פחמן מרופד בהדפסה תלת מימדית של Posedla, סטודיו KOA fit

ג. פוסדלה

Posedla פיתחה את קונספט ההתאמה שלהם וחייגה את מיפוי התמיכה בלחץ האוכף האידיאלי שלהם במהלך השנה האחרונה יחד עם סטודיו להתאמה אישית של אופניים KOA – אותו מתקין שאיתו עבדנו סקור את מיפוי הלחץ של GebioMized עבור מועדון האוכף הסודי שלהם שיתאים בתחילת 2020.

פרטים טכניים – איך זה עובד?

אוכף אוכף כביש פחמן מרופד בהדפסה תלת-ממדית בהתאמה אישית של Posedla, מ-Grasshopper ועד למדפסת תלת-ממד

ג. PrusaLab, צילום: Lukáš Bíba

פרויקט Posedla נועד לשלב נתוני רוכב בודדים מהתאמת אופניים אישית, שאלון על סגנון רכיבה וערכה ביתית המודדת בהתאמה אישית את רוחב עצם הישיבה של הרוכב ואת חלוקת הלחץ האישית. בהתחשב בכל הנתונים הללו, תוכנית עיצוב גנרטיבית המופעלת על ידי Grasshopper שהם פיתחו בתוכנת דוגמנות Rhino 3D יוצרת צורת אוכף אידיאלית מותאמת אישית לאורך שש עקומות מותאמות אישית הניתנות להתאמה.

Posedla מותאם אישית עם הדפסת תלת מימד מרופד פחמן אוכף אוכף כביש, מבנה סריג ריפוד TPU

הצורה המותאמת אישית הזו נוצרת במבנה ריפוד TPU מודפס בתלת-ממד תוך שימוש בתהליך סלקטיבי לייזר סלקטיבי (SLS), שלא כמו טכנולוגיית ה-DLS המשמשת את שלושת יצרניות האוכף האחרות. עיצוב מבנה ריפוד הסריג הסופי של TPU עדיין בפיתוח, מכיוון ש-Posedla חידד את האיזון בין תמיכה ונוחות במסגרת המותאמת אישית שלהם.

Posedla מותאם אישית בהדפסת תלת מימד מרופד פחמן אוכף אופני כביש, מעטפת פחמן ומסילות אובליות

לאחר מכן, הריפוד המותאם אישית נקשר על גבי אחת משש קונכיות פחמן מלאי – משתנים ברוחב ובעקמומיות. קונכיות פחמן סטנדרטיות משני חלקים עם מסילות פחמן סגלגלות בגודל 7×9 מ”מ שוקלות בסביבות 95 גרם, בתוספת המשקל של הריפוד המודפס בתלת מימד שעדיין נמצא בפיתוח.

כל שלבי הייצור מסתיימים באופן מקומי בצ’כיה על ידי Posedla וקבלן מומחה להדפסת תלת מימד צ’כית.

אוכף מותאם אישית של Posedla – מחירים וזמינות?

Posedla מותאם אישית עם הדפסת תלת מימד מרופד פחמן אוכף אופני כביש, אב טיפוס פונקציונלי 3.0

Posedla עדיין משלימים את התהליך שלהם, משכללים את עיצוב מבנה הריפוד שלהם (שנראה כאן כדור השלישי של אבות טיפוס פונקציונליים), וכרגע בונים את מתקן הייצור המקומי החדש שלהם ליד גבול CZ/PL. לכן, התמחור הסופי לצרכן לא נקבע רשמית. אבל נאמר לנו שהתהליך המלא והאוכף המותאם אישית אמור לעלות בין ~275-350€, מה שמציב אותו בשווה להצעות גודל המלאי של אוכפים מרופדים אחרים בהדפסת תלת מימד.

אוכף אופני כביש מרופד פחמן בהתאמה אישית של Posedla בהדפסה תלת מימדית

תמונה מאת Lukáš Bíba

באשר לתזמון, אתה צריך לחכות רק לאביב 2022. אנחנו די סקרנים ומקווים לבדוק את תהליך האוכף בהתאמה אישית בקרוב, ברגע שהוא יהיה זמין באופן נרחב.

Posedla.ccSource link